rafan65 rafan65 komentáře u knih

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Druhý díl je mýma očima lepší než první díl série. Hynek nám sice o trochu zestárnul, ale neubralo mu to nic z jeho přímého pohledu na život, ke kterému samozřejmě patří trochu drsného jednávání. Vynikající vyprávění, které člověka vtáhne přímo na místo děje. Niedl opět ukázal svůj mimořádný dar vyprávění a stvořil hrdinu, kterého milujete. Už se těším na další díly.

04.12.2022 5 z 5

Pohádky Boženy Němcové Pohádky Boženy Němcové Božena Němcová

Moc pěkné čtení které potěší malé i velké čtenáře. Četli jsme po večerech od začátku prázdnin, a některé pohádky pro velký úspěch i několikrát. Tato krásná kniha je ozdobou naší knihovny.

04.10.2022 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Kniha Andělé smrti je napínavý, do podrobností propracovaný krimi thriller. Velmi je sympatická nejen postava inspektorky Lottie Parkerové, ale i další členové jejího týmu. Ty detaily někdy byly sice velmi kruté, ale prostě to do sebe vše skvěle zapadalo. Milovníkům dobré krimi určitě doporučuji a těším se na další případ.

10.07.2022 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Krásná kniha. Nemám co dodat pan Werich po sobě zanechal nádherné dílo.

04.09.2021 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Touto knihou jsem se vrátil na začátek této série. Dozvěděl jsem se jak se Kim setkala ze svým týmem vyšetřovatelů při jejich prvním případu. Opět luxusní čtení které musí čtenáře barvit. Teď můžu pokračovat ve čtení dalších příběhů tato série je už pěkně ucelená. Jsem hodně spokojený a můžu doporučit.

02.12.2023 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Hodně napínavé čtení podmalované tajemnem a nadpřirozenými silami. Kniha je opravdu hodně vydařená a jako první díl této série slibuje čtivé pokračování. Od tohoto autora jsem zatím nic nečetl takže nemám možnost porovnat mezi jeho literárními počiny. Každopádně jsem spokojen a knihu doporučuji.

25.11.2023 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Dlouho jsem se této série vyhýbal protože severské detektivky nějak moc nečtu. No když jsem se konečně rozhoupal tak opravdu musím říct že tato kniha mě nijak nenadchla. Příběh je nějak moc vláčný a nezáživný. Nebyl jsem schopen do toho příběhu vklouznout a pořádně si to užít.

13.08.2023 3 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Tak tato kniha mě opravdu nijak zvlášť nenadchla. Režisér filmu opravdu vybral všechny dobré části této knihy, zbytek je jenom omáčka která čtenáře nijak nezaujme. Celkem průměrná kniha kterou podruhé číst už určitě nebudu.

24.07.2023 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Moc pěkné čtení od kterého se člověk nemůže odtrhnout. Zajímavý námět a hodně dobře napsaný příběh. Docela jsem napjatý jaká bude další kniha této série a jestli autora udrží nastavenou laťku. Takže jsem spokojen a knihu určitě doporučuji.

07.04.2023 5 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Moc pěkné pohádky, některé známější některé méně ale jako celek hezké. Drobotina si to krásně užila.

15.09.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Člověk nesmí nad knihou příliš přemýšlet. Žádná velká očekávání jsem neměl, takže vlastně milé překvapený. Začátek knihy je poklidný, druhá polovina pak nabírá na příjemném spádu a hezky svižně graduje. I když jsem se u knihy nebál, jak by člověk u hororu čekal, i tak jsem si tento příběh užil.

04.12.2021 4 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Moc pěkné čtení při kterém člověku chvílemi běhá mráz po zádech. Takové knihy mám moc rád a pokaždé si to hodně užívám. Autor dokázal do příběhu vnést hodně napětí a přitom čtenář pořád neví kdo je ten ďábel který všechno zosnoval. Takže jsem velmi spokojen.

25.06.2023 5 z 5

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi Václav Čtvrtek (p)

Kniha o hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi vnoučata hodně bavila. Jednotlivé povídky jsou veselé ale některé pasáže jim docela motaly hlavu, tak jsem se celkem zapotil při vysvětlování. Takže pěkné čtení které jsem měl rád už jako malý kluk.

03.06.2023 5 z 5

Pěkná originální kniha která mě docela potěšila. Příběh Jana Dítěte který jako obyčejný číšník žije svůj sen že bude jednou milionář je veselý a smutný zároveň. Kniha opět sálá autorovou moudrostí a krásně vypráví příběh všech postav. Podle mě je lepší než filmová verze.

12.05.2023 4 z 5

Čas pro vraždu Čas pro vraždu Ann Granger

Opět poklidná anglická detektivka která měla sice pomalejší rozjezd ale četla se pěkně. Knihy této autorky se odehrávají na anglickém venkově a často se autorka snaží do děje vložit chov koní a koňské stáje. Celkem průměrné čtení které není žádný velký trhák ale kdo má rád poklidné detektivky tak si přijde na své.

07.05.2023 4 z 5

Matyáš Sandorf - (Nový hrabě Monte Christo) Matyáš Sandorf - (Nový hrabě Monte Christo) Jules Verne

Matyáš Sandorf ala Hrabě Monte Christo. Co dodat knihy jsou dějově dost podobné ale každá má své vlastní originální hrdiny. Nebudu hodnotit které dílo je lepší a kvalitnější. Takže jsem docela spokojený, kniha mě zaujala a četla se pěkně.

24.03.2023 4 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Přečteno hlavně kvůli čtenářské výzvě 2023. Kniha je srovnatelná z filmovou verzi. Při čtení se člověku míhají hlavou postavy herců a je třeba přiznat že skvělých herců. Prostě kniha mě sedla.

25.02.2023 5 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Taková příjemná jednohubka ve které jsem se dočetl jak se poznali Sherlock a Watson. Každopádně je poznat že jde o začátek této parádní série příběhů těchto dvou velikánů které zná snad každý. Četl jsem už hodně povídek ze Sherlockem a Watsonem ale tuto jsem zatím neznal.

14.01.2023 5 z 5

Knihu jsem si vybral do Výzvy 2022 k tématu "africký autor". Co se týče samotných kriminálních případů, zde žádné velké drama nečekejte. Její hlavní síla tkví především v exotickém africkém prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

05.11.2022 3 z 5

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Klasická detektivka ve které autor vytvořil spoustu postav které žijí svůj život. Naoko je všechno v nejlepším pořádku ale spousta zmizelých lidí naznačuje pravý opak. Moc pěkné čtení, krásně popsané osudy postav a do toho nádherná příroda, letní koupání, chlazené pivo, no prostě luxusní čtení.

21.04.2024 5 z 5