rafan65 rafan65 komentáře u knih

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Tento příběh Míchala Exnera jsem neznal a docela mě překvapilo jak autor děj pěkně zašmodrchal. Hodně postav v tomto případu mě zpočátku dělalo docela potíže se orientovat v ději. Postupně jsme vklouzl do příběhu a krásně si to užil. Pan Erben to prostě uměl.

17.07.2023 5 z 5

Ostrov Ostrov Rudolf Havlík

Krásná pláž, šplouchání moře a nádherný ostrov. Pro tyto horké dny ideální představa tráveného času. Kniha mě opravdu bavila a při určitých pasážích jsem se docela zasmál. Autora neznám ale jeho styl vyprávění mě celkem sedl. Ještě se podívám na filmovou verzi, obsazení hlavních postav slibuje dobrou kvalitu. Jsem spokojený a určitě doporučuji.

15.07.2023 5 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Další skvělý příběh kapitána Exnera. Kdysi jsem viděl filmovou verzi v seriálu ale knihu jsem četl až nyní. Exner je opět noblesní a případ který se odehrává v Pražské ZOO je opravdu hodně dobrý. Taky mě baví humor Vlčka a Beránka kteří dávají příběhům šťávu a knihy krásně odlehčí. Některé díly série jsem ještě nečetl,tak se hodně štěstí na další kousky této skvělé trojice.

06.07.2023 5 z 5

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Knihu jsem četl abych porovnal rozdíl mezi filmovou verzi a knižním vydáním. Docela jsem zklamán nic jiného jsem našel. Děj kopíruje doslovně film, který je samozřejmě úžasný. Takže jsem se znovu přesvědčil že perfektní film může být lepší než kniha.

22.04.2023 4 z 5

Vražda pro štěstí Vražda pro štěstí Josef Škvorecký

Co k této knize říct? Jaroušek Pivoňka z detektivní kanceláře Ostrozrak je úžasný. Tuto řadu čtu poněkolikáté a vždy se parádně bavím a čtení si opravdu užívám. Kniha a seriál se nedá objektivně srovnat, dějově se hodně rozchází. Určitě doporučuji moc pěkné čtení.

11.02.2023 5 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Další skvělý příběh Michala Daberta kterému neschází absolutně nic. Prostě kniha dle mého názoru splňuje vše co čtenář očekává. Doufám že další kniha bude stejně dobrá jako tahle.

28.11.2022 5 z 5

Jak utopit doktora Mráčka Jak utopit doktora Mráčka Petr Markov

Krásná oddechová četba. Děj se odehrává člověku před očima při srovnání knihy a filmu. Filmové zpracování bude vždy asi lepší díky velmi kvalitnímu obsazení herců. Tyto české komedie miluju, nedají se okoukat.

01.10.2022 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Tato kniha mě urputně zaujala hned na začátku a už nepustila. Výborně jsem se bavil. Skvěle napsáno, ani chvilku nenudí, skoro se nedá odložit. Zkušeně napsaný thriller, promyšlený, s úspornou stavbou vět, dobrou prací s napětím. Doufám, že i další díly budou taky takové.

18.08.2022 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Moc pěkný čtení které píše o seznámení Oldřicha s budoucí ženou. Knihy čtu postupně podle číslování a ne podle událostí v nich, nebo nějak náhodně a velmi mě baví se vracet k věcem, které byly zmíněny v předchozích knihách. Jako vždy, perfektní, pan Vondruška nezklame.

26.07.2022 5 z 5

Čenž Čenž Jaroslav Velinský

Hned na začátku mě autor svým humorem rozesmál a krásně naladil na tuto knihu. Opět velmi dobrý děj a skvěle napsaná detektivka. Znovu dávám pět hvězdiček.

06.07.2022 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Kupodivu vůbec mi nevadí Hrabalův zvláštní styl psaní, naopak, jeho knihy čtu moc rád. Nicméně, nad knížkou budu ještě dlouho přemýšlet a to je u mě známka dobré knihy. Sama kniha je geniální úvahou o tom, jak lehce se něco krásného přemění na dokonalé sračky. No co dodat, asi nic.

03.06.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět super počtení a opět se těším na další knihu. Josefa Bergmana čtu postupně a mám pocit, že autorka zraje jak víno - každá další kniha je zas o něco lepší. Skvělý děj, napětí, zajímavé postavy. I když už mám pocit, že tak nějak tuším, jak se bude vše vyvíjet - bohužel to tak nikdy není. Děj mě nakonec vždycky překvapí. Je to více než jen obyčejná odpočinková četba!

08.05.2022 5 z 5

Smrt talentovaného ševce Smrt talentovaného ševce Václav Erben

Opět jsem se přesvědčil že kapitán Exner je super čtení. Tuto knihu jsem četl sice poprvé ale film jsem viděl už několikrát. Obě zpracování jsou opravdu dobrá.

06.05.2022 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Další z knih kterou jsem po několika letech znovu přečetl a prožil toto krásné dobrodružství. Vždy se mi bude tato kniha líbit, protože má zajímavý příběh a také je příjemně a poutově napsaná.

16.04.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Docela napínavé čtení a slušný příběh který je rozdělený do krátkých kapitol , takže děj pěkně popisuje pohyb všech osob příběhu. Slušné čtení.

27.02.2022 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Tuto knihu jsem četl několik týdnů vždy pár povídek na přečtení v jednom kuse jsem to nedal. Není to špatné ale takové utahané. Některé povídky jsou docela nudné.

04.09.2021 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Super kniha skvělá hlavní hrdinka bezva děj a nečekané rozuzlení.

28.08.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zvláštní kniha která mě osobně na jednu stranu bavila, zároveň mě některé pasáže připadají nepravděpodobné. Chápu že autorka se snažila příběh hodit do rozměru co kdyby vše bylo jinak, děj mě v některých okamžicích připadá přitaženy za vlasy. Tu dobu jsem zažil a nedovedu si představit tento scénář ve skutečnosti. Na druhou stranu generace která to nezažila má nad čím přemýšlet.

11.09.2024 4 z 5

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

O prázdninách jsem si četli tyto krásné pohádky z vnoučaty. Hodně jich už znali ale i tak to bylo legrační i poučné. Je celkem zajímavé pozorovat co se jim honí hlavou při čtení těchto úžasných knih.

04.09.2023 5 z 5

Bezhlavý jezdec Bezhlavý jezdec Thomas Mayne-Reid

Četl jsem už několikrát a pokaždé si příběh užívám. Děj knihy je jednodušší, kniha je určena spíše pro mládež ale i tak určitě baví čtenáře v pokročilém věku kteří mají rádi dobrodružství. Nechybí kladní hrdinové ani padouch který je schopen všeho aby dosáhl svého. Pěkná odpočinková četba.

22.08.2023 4 z 5