roman9276 roman9276 komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Je to skvělý, je to syrový, je to plný věcí, který moc časo lidi nahlas neřikaj.
Tenhle soubor myšlenek mě obrovsky nadchnul, rozhodně stojí za přečtení
a v podstatě pokud nejste uvnitř úplně mrtvý nebo úplně debilní, tak vás to musí zaručeně zasáhnout.

18.03.2018 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Za mě o trochu slabší než první díl. Jsem ovlivněn seriálem, kdy jsem byl překvapen, kolik změn oproti knižní předloze nastalo, ale knižní zápletka se mi líbila více než ta seriálová. Anthony mi tady lezl místy dost na nervy a kniha byla o méně legračnější než první díl, ale i tak nechávám konstantně 4 hvězdy. Příjemný oddychový román, kdy je vidět, že člověk míní, ale pán bůh mění :D

14.03.2024 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Srdcerváči jsou láska. Nick a Charlie jsou ňuňu a tahle feelgood romantika mě vždycky trochu zahřeje na srdci. Autorka v předchozím díle naznačila, že tohle bude poslední díl a jsem rád, že se rozhodla tuto sérii prozatím neuzavřít a dá nám ještě jeden díl. Sice bych radši kdyby pokračovala až do nekonečna, ale nedá se nic dělat :)

08.03.2024 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Jako většina jsem nejdříve viděl seriál a až potom četl knihu. Určité rozdíly tam jsou, ale žádné markantní. Kupodivu knižní Daphne mě bavila daleko víc než seriálová, byla vtipnější, odvážnější a drzejší. Fajn romantická jednohubka, ale jelikož jsem věděl zápletku knihy, tak jsem srazil jednu hvězdičku, ale o to víc se těším na další díly.

28.02.2024 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Nechal jsem se nalákat hezkými recenzemi, kdy kniha hypovala před nějakou dobou na českém bookstagramu, ale v knihovně jsem jí měl tak dlouho až jsem zapomněl, o čem je. Kniha je psána formou rozhovorů a moc mě bavila a až v poslední třetině jsem si snažil vyhledat kapelu, abych si přiřadil obličeje ke jménům z knihy a jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že to není skutečná kapela, ale fiktivní. Tak moc dobře autorka píše, že mě přesvědčila, že postavy jsou skutečné. A doufám, že seriál bude tak dobrý jako kniha.

25.01.2024 4 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Na knihu jsem byl zvědavý, protože jsem velkým fanouškem seriálu. Začátek knihy je trochu vlažnější a musel jsem se do čtení nutit, ale naopak po první třetině, když jsem si zvykl na styl psaní autorky, tak jsem byl mile překvapen. Přátelé byli rozebráni z jiného pohledu od A do Z a dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí kolem seriálu. Dle recenzí spousta lidí bylo zklamaných, já jsem ten pocit neměl, ba naopak.

22.01.2024 4 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Nečekal jsem mnoho, knihu jsem bral do ruky s tím, že o ní nevím nic. A byl jsem mile překvapen, že jsem dostal dobrodružný příběh o nevlastní sestře Popelky. Konec byl trochu uspěchanější, než bych si představoval, ale celkově cesta nevlastní sestry byla skvěle napsaná, knížka je velice čtivá a ke konci dost napínavá. Hezká pohádka.

16.01.2024 4 z 5

Dokud dýchám Dokud dýchám Aleš Novotný

(SPOILER) Fajn zápletka, trochu moc rychle vyřešená, vzhledem k tomu, že se případ táhl celou knihou a pak během dvou stránek téměř vyřešeno. Postavy mi přišly zajímavé, hlavně LGBT zápletka, krásně zpracovaná a hezky popsaná, zde se ukázaly charaktery postav a autor si s nimi poradil parádně, doufám, že bude pokračování.

07.12.2023 4 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Romantika a k tomu Paříž, kdokoli by mohl říct, že je to klišé, možná, že i je, ale mě to prostě sedlo. Nemám povídky rád, protože je to téměř vždy useknuto a konec bývá otevřený, ale tady se to moc nedělo. První povídka skvělá, typická romantika, hezky nás to vtáhne do děje od prvních stránek, je to povídka je dlouhá, ale to zde vůbec nevadí, naopak mi bylo občas líto, že některé další povídky mají jen pár stránek, klidně se autorka mohla rozepsat víc. Jojo umí psát, nejdřív vás trošku naštve, ztrácíte naději, ale nakonec vás to zahřeje u srdce.

29.11.2023 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

S Kingovými povídkami mám problém, že je to vždycky tak 50/50. Ale tady jsem byl příjemně překvapen. Pitevní sál čtyři mě odrovnal, ta povídka měla všechno, mega mě to bavilo, vtáhlo mě to do děje v prvních slovech, pecka. Všechno je definitivní, Jízda na střele, naprostá parádička. Určitě tuhle povídkovou knihu doporučuju, protože je to jedna pecka vedle druhý. Sestřičky z Elurie mě tolik nebraly, ale většina je opravdu parádní.

24.11.2023 4 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

A já se na to tak těšil. Tady se narvalo do jedný knihy tolik věcí, že jsem ty vole opravdu nechápal, jak se to tam vlastně mohlo vrazit všechno naráz. Postavy jsem absolutně nepochopil, bylo to všechno strašně zmatený a na sílu napsaný, že mi to chvílema nedávalo smysl. Detektivní linka byla naprosto zbytečná, všechny postavy mi strašně lezly na nervy, prostě parta malejch děcek, co se snaží bejt nejvíc cool dospělí, meh. Dvě hvězdičky za to, že to nebylo moc dlouhý a za to, že Caru mám rád.

04.10.2022 2 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nějak jsem nepochopil hype okolo týhle série. Jasně, jsem teprve po konci druhého dílu, ale stejně. Děj je nemastnej neslanej, nějaký velký odhalení se teda moc nekonalo, Tris mě teda neskutečně sere. Děj je nějak neuvěřitelnej a další Hunger games se tady určitě nekonají. Průměrná dystopie, která nabízí spíš nic, než moc. Opravdu k neuvěření je jak z hlavní hrdinky, která žije celý život ve frakci odevzdaných, je během pár týdnů neohrožená bojovnice, když tréninků teda moc neabsolvovala a celkově se překopala její osobnost. Asi už jsem na tenhle žánr starej nebo nevim...

25.03.2022 3 z 5

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Sebastian Niedlich mi dokazuje právem, proč je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Na pokračování Smrtky a Martina jsem se hodně těšil. Kniha je méně vtipná, než první díl, ale to na efektu knihy nezměnilo nic. Naopak přiblížení tématu smrti a života je zde rozebráno horem spodem a podáno velice humorně. Tajně doufám, že bude ještě nějaké pokračování.

14.03.2022 5 z 5

Wonder Woman: Mrtvá Země Wonder Woman: Mrtvá Země Darien Warren Johnson

Skvěle zpracovaná jakási alternativní realita, kdy je svět zničen a je z něj tzv. nukleární pustina. Diana se po dlouhém spánku vzbudí a zjišťuje, co se vlastně stalo, a to mi na příběhu přišlo nejzajímavější. Rychlá jednohubka, vzhledem k tomu, že textu obsahovala kniha oproti jiným z edice Black Label velice málo. Jsem rád, že se komiks nedržel filmové Wonder Woman a ukázal jí trochu z jiného pohledu. Super komiks, hodně bavilo.

14.03.2022 5 z 5

Anna v Summerside Anna v Summerside Lucy Maud Montgomery

S přibývajícími díly mi přijde, že sága o Anně trochu ztrácí dech, brutálně rychle jedeme Anniným životem, což mě trochu mrzí, protože první díl byl naprosto skvělej. Je to velice hezký počteníčko, pořád mě to baví, ikdyž už hlavní hrdinka není to malé užvaněné dítko. Nové postavy už nemají takové kvality jako Marilla nebo Rachel a je tu o něco méně humorných situacích než v předchozích knihách, ale je to stále idylické, jak jsme zvyklí.

15.02.2022 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Když jsem zjistil, že vyjde čtrtej díl sirotčince, tak jsem si neuměl představit z čeho bude autor čerpat, když třetí díl skončil tak nějak uzavřeně a ejhle ono to jde, páč se před náma otevřel celej svět a může psát příběhů až do alelůja. Předchozí díl byl pro mě fakt skvělej, proto jsem byl napnutej kam se příběhy podivných budou ubírat dál. Za mě je tady vidět, že je to trochu předzvěst posledního a doufám, že nejlepšího dílu, protože tento byl kratší, trochu vycpávkovější a na akci relativně skoupější, proto ta hvězda dolů. Doufám, že si autor pospíší a s posledním dílem týhle boží série nás nebude napínat příliš dlouho.

30.04.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Oceňuju, že s každým dalším dílem je komiks tlustší a tlustší. Zase jsem otáčel stránky jak motorová myš, jak jsem byl napnutej. Chvílema jsem si říkal, zda tam není úplně přegeyováno, ale v závěru mi to vůbec nevadilo. Řešila se daleko vážnější témata a o to víc mě to bavilo. Krásný pokračování vztahu, takhle by to mělo vypadat.

16.02.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Ty vole, to bylo boží. Podle mýho nejlepší věc, co autorka napsala. Chvíli mi trvalo, než jsem se dokázal zorientovat, Maas vás hodí do tohohle novýho světa s milionem postav a plav si. Ale jakmile jsem se začetl, tak už to jelo. Tohle už neni nudný young adult, víc vražd, drog, sexu, ne nějaký trapný držení za ručičky, pusinky a jiný dětský hovna, který mi už lezou krkem. Kombimace kouzelnýho světa, bájnejch bytostí a moderní technologie mi prostě sedla. Dlouho se mi nestalo, že bych se do knihy takhle moc začetl, kdy poslední stránky byly tak kurva napínavý, že jsem knihu nemohl odložit a musel to dočíst. Parádní závěr, spousta překvapení a odhalení, u kterejch mi vole spadla brada. Je to pořádná cihla, která má skoro 800 stran, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby byla dvakrát tak dlouhá, protože Maas umí skvěle psát a samozřejmě, že jsou všichni sexy, chytrý a svalnatý, protože nikdo nechce číst o tlustejch, plešatících, bezzubejch pupkáčích à la výměna manželek. Děj je samozřejmě docela předvídatelnej, ale to autorce nezabranilo tam nasrat hodně nečekanejch zvratů.

05.02.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Na prequel k Hunger games jsem se hodně těšil. Zajímavej pohled na mládí budoucího prezidenta Snowa, kterej samozřejmě odjakživa není takovej šmejd, jak by se dalo čekat. Začátek mě opravdu nadchl, jak se proplétaly osobnosti a jména, která se objevují i za dalších 64 let po těchto událostech. Děj plynul lehce, ale někde po první třetině knížky se to začalo nějak táhnout a ztrácelo to na tempu, naopak konec byl moc rychlej, nevysvětlující a mega uspěchanej, což uškodilo celýmu příběhu. A jako ty vole některý ty jména?? To byl oříšek. Zkuste si říct několikrát za sebou Coriolanus, to mi prostě nejde přes pusu i teď. Rád jsem se do tohohle světa vrátil a dozvěděl se něco navíc, a pokud bude pokračování tohohle prequelu, tak se mu rozhodně bránit nebudu.

12.01.2021 4 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Neskutečně jsem si užil Connerovy povídky. Nečekal jsem, že se to roztáhne na celou knížku, ale vůbec to nebylo ke škodě. Svym způsobem originální a dost napínavý, hodně mě to bavilo. Opravdu napínavej díl, konec neskutečnej, takže jen tak dál, nemůžu se dočkat pokračování.

16.11.2020 4 z 5