Samira Samira komentáře u knih

Nalezená v tobě Nalezená v tobě Laurelin Paige

Po druhém díle se nebojím označit sérii za skvělou. Vyniká především výborně, detailně, ale zároveň lehce propracovaným vnitřním životem hrdinů, psychických dopadů a jejich životních posunů. Tenhle pár má problémy, ale řeší je.
Trošku mě štvalo, že chudák Alayna díky podrytému sebevědomí přestala věřit instinktinktům a unikly jí věci naprosto zjevné. Ale do budoucna se o ni nebojím, protože je stále lepší hrdinkou.
Moc se těším na díl závěrečný. Určitě patří mezi to nejlepší v žánru.

09.08.2016 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Kvalitní autor má nevýhodu v tom, že jsou od něj po čase očekávány určité standardy, mnohdy i určitý směr a styl. Já však oceňuji, když si nenechá vzít svobodu vyjádření a stvoří na co má zrovna chuť.
V tomto případě lehce nereálnou pohádku, která pravda kombinuje nesourodé zápletky, kdy úvahy nad jejich pravděpodobností mohou někoho opravdu iritovat, mně však v tomto oddechovém díle nijak nevadily, ale také zajímavé postavy, perfektní výměny a výjimečně vtipné dialogy. Především pohotové odpovědi hrdinky stály za to.
Mne moc bavila, kvalitou se Dublin Street nerovná, ale myslím, že se o to autorka nesnažila.
Dávám čtyři, za přece jen dlouhé rozhodování v závěru, které všeobecně moc nemusím, ale jinak moc pěkné čtení, s povedenou českou obálkou, které v budoucnu ještě otevřu.
Moc se těším na autorčiny další knihy!

06.08.2016 4 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

U autorky andělé zapomněli, že už jí talent dali a tak přidávali dál, jinak si to vysvětlit nedovedu. Její knihy jsou sázkou na jistotu, přesto musím zrovna tuto konkrétní vyzdvihnout, v mých očích je jiná a prostě skvělá.
Už dlouho jsem nebyla tak napnutá a neužila si každý drobný detail tohoto pátrání po ztracených vzpomínkách, sama sebe a celé té na první pohled nečitelné záhady.
Kromě úžasné hrdinky vám toto čtivé a lehce podané, avšak rozhodně dramatické vyprávění zpříjemní Carson, kterého si zamilujete hned v prvním obraze a jistě se k němu ještě vrátíte.
Celkově doporučuji nejen ženám.

Recenze v záložkách

04.08.2016 5 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Pekelní sousedé nebo také ďábelští, šílení a prostě úžasní Bradfordové. Jak se mi první díl tohoto relaxu v knižní podobě líbil, s druhým přece jen srovnání nesnese, protože je prostě lepší. Posun vůdči prvnímu je opravdu veliký a i postavy z první knihy jsem si jako čtenář mnohem více užila a jejich výměny vychutnala.
Ideální čtení na dovolenou nebo pro dny, kdy se potřebujete pobavit a vypnout. Milý styl autorky, který si na nic nehraje mě baví a doufám, že nejde o poslední díl u nás vydaný, brala bych tuto sérii kompletní tedy pětidílnou, tak uvidíme.

03.08.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Když se fantasy povede je to radost, získal si mě už první díl, ale byly tam věci, nad kterými jsem se pozastavila, nebylo to však vůbec nutné, neboť autorka už měla nepochybně promyšlený každý jednotlivý detail, náznak i souvislost.
Ve druhém naprosto strhujícím pokračování se mnohé odhalí, máte možnost se na vše podívat z nové perspektivy a hlavně se těšíte. Protože už jen otevření dalšího dílu bude menším svátkem, oddechem spolu se skvělými mnou stále milovanějšími hrdiny.
Ze série, která ohromuje rozsahem a nenechá vás díky čtivosti vydechnout, jsem nadšená. Doufám jen, že rozestupy mezi jednotlivými knihami budou snesitelné.
Doporučuji!!!

01.08.2016 5 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Série The love detective je zatím autorčiným pomyslným vrcholem. Stejně jako můj zamilovaný první, je i druhý díl výjimečně propracovaný, poetický a jiný než autorčiny ostatní knihy.
I když prvnímu se v mých očích nevyrovná, přece jen úžasného Jacka bylo málo a pro mnohé překvapivý děj, byl mnou rychle vytušený, hořkosladký a také velmi podobný knize Sladké zapomínání, jen podaný výrazně oddechověji, mnohdy až moc a také dosti naznačený již v samotné anotaci.
A konec - krásný, ale proč, tak tak krátký.
Aspoň maličký bonus by mi udělal velikou radost.
Jinak je, ale kniha skvělá, i když některé především časové detaily v knize nesedí a také je lehce ztřeštěná, i když to mnohým udělá radost.
Sérii však doporučuji!

28.07.2016 4 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Očekávanou a oceňovanou knihu s téměř čarovně krásnou obálkou jsem nakonec četla poměrně dlouho, vzít si ji na dovolenou při ošklivých událostech ze světa posledních dní nebyl úplně nejlepší nápad. Ačkoli i podle vnitřní ilustrace je určena spíše mladším, nevím od jakého věku bych ji dovolila dceři, neboť obsahuje větší množství násilí. To na rozdíl od sexu není pro mladší omezeno, čemuž dlouhodobě nerozumím.
Kniha si mne chvíli získávala, ale nakonec mne polapila obrovská srdce hlavních hrdinů, jejich odvaha a vášeň a také vynikající nápady autorky, jak z důvěrně známé inspirace pohádkou udělat něco víc a nenechat ani chvilku oddechu, protože každá stránka přinesla něco jiného.
Přiznám se, že hrdinka na mne byla až nereálně fyzicky zdatná a rozsah kouzel mi z počátku přišel přitažený za vlasy. Ale nakonec všechno této rozjezdové knize zřejmě úžasné budoucí série odpustíte a kladné hrdiny prostě bezmezně milujete.
Knihu doporučuji, jen bych ji nevolila na oddych, protože dechu se vám moc nedostane a podobně jako u jablka na obálce, temnoty bude hodně.

28.07.2016 5 z 5

Už jen pro způsob a styl psaní stojí tato podivuhodná, ale překrásná kniha za to. Je jako krásný obraz, jen vyvedená v temných barvách. Soužení a zavřených srdcí bylo v této mnohogenerační melancholické pohádce opravdu hodně.
Nebude pro každého, ale koho si získá jistě se nechá unést na jejích "křídlech".

18.07.2016 4 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, ale přiznám se, že je první knihou od Cassandry, která mi moc nesedla. Inspirace Harrym Potterem, která je zřejmá, by mi nevadila, i když mi přišla zbytečně silná, protože Harryho miluji a budu ho nepochybně milovat i v hodně pokročilém věku.
Naproti tomu, pro tuto knihu jsem už asi moc stará a nebo prostě není pro mne.
Jistě si najde úchvácené čtenáře, ale u mne se jí to výjimečně nepodařilo.

13.07.2016 3 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Originální samostatný kus od mé oblíbené autorky. Kromě samotné autorky ke knize téměř magicky přitahuje krásná obálka. Příběh je to nevšední s výborně zpracovanými detaily světa, do kterého i přes jeho jinakost proniknete překvapivě rychle.
Je až s podivem jak odlišně se čte vcítíme-li se do faktu, že postavy neslyší.
Je to ale také příběh dějově strohý a na závěr podle mého názoru nedotažený a rychle utnutý.
Za přečtení však stojí, i když za mne 3,5.

13.07.2016 4 z 5

Operace Králíček Operace Králíček Sally Gardner

Dobrodružné, originální, vtipné a prostě úžasné čtení, nejen pro děti. Doplněné stejně kvalitními a půvabnými ilustracemi.
První případ firmy Křídla a spol., doporučujeme s dcerou všem bez rozdílu a už se moc těšíme na ten další!

09.07.2016 5 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Ke knize vábí krásná obálka i moc zajímavá anotace. Postavy jsou sympatické a konečná zápletka povedená, ale cesta k ní je dlouhá a její zpracování nemusí sedět každému. I já jsem se v tom jiném způsobu podání topila. Je to však individuální, komu již od začátku sedne, věřím, že si ji mnohem lépe vychutná.
Šanci bych jí, ale dala.

06.07.2016 3 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Lehce kruté, ještě více krásné, poetické a prostě úžasné. Takové a ještě mnohem víc je Kylandovo vykoupení, které skoro ve všem předčilo má očekávání, lapilo mne a nepustilo. A nebylo to jen tím, že se od tohoto výjimečného příběhu lásky nedalo odtrhnout a spánek mi přišel jako zbytečnost, ale také proto, že otevřelo srdce a mnohdy trochu zanesené oči.
Nádhera, která mi jen tak nezevšední a mnohokrát se k ní vrátím.

Recenze v záložkách

04.07.2016 5 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Krásný třešinkový doplněk celé série viděný Drewovýma nezaměnitelnýma očima a podaný jeho ostrým jazykem. Pravda jde opravdu o doplnění skvělého příběhu a vlastně takový jeden veliký bonus, nový děj nečekejte.
Probuzení ve Vegas však stojí za to:).
Drew byl zcela výjimečný, ale novému příběhu od autorky z jiného prostředí bych se nebránila. Doufám, že se ho v budoucnu dočkáme. V Americe vydaná série The legal briefs vypadá úžasně.
Celkově výborná a svěží série, ke které se v budoucnu ráda vrátím!

02.07.2016 4 z 5

Láska v Paříži Láska v Paříži Nicolas Barreau

Okouzlující, jednoduché, reálné, ale přesto snové a krásně napsané. Ano počáteční zápletka vás napadne, ale stejně vám něco bude scházet a to vás v průběhu čtení mile překvapení. Sympatický inteligentní hrdina a atmosféra, jak ze starého filmového plátna. Příjemné čtení nejen na letní večer, po kterém může sáhnout každý, protože ač se nese na romantické struně napsal ho muž, přináší tak úplně jiný pohled a rozdílné postřehy.
Na poslední straně najdete seznam filmů, většinu znám a miluji, ale některé ještě ne a hodlám to napravit. Škoda, že to nebude v tak příjemném artovém kině, jaké je kino z příběhu.

26.06.2016 4 z 5

Poté, co jsem poprvé uviděla nádhernou obálku, chtěla jsem si knihu hned koupit, už proto, že miluji inspirace Shakespearem. V této knize jsem ji však vůbec neobjevila, tedy kromě citací.
Skoro 500 stran a v knize se nic nestane. Mám ráda série, které pracují s reálným časem a vy tak máte pocit, že vše zažíváte s nimi. Ale pokud se nedočkáte děje, katarze a vše se odehrává prakticky ve 13-ti dnech, je to už trošku moc a má to spíš opačný efekt.
Postavy však nebyly úplně špatné, naopak příjemné a některé jejich výměny mě opravdu bavily. Co si však vůbec neumím představit, je o čem chce autorka psát v následujících dílech, protože krom čekání až budou moci být hrdinové spolu, se tam žádný vedlejší děj neodkryl.
Knihu nechci hanit, možná se bude líbit především mladším. Ale já si další díl rozmyslím.

23.06.2016 3 z 5

Závislá na tobě Závislá na tobě Laurelin Paige

Když se kniha v tomto žánru povede, stojí to za to, protože ať je mnohdy kritizovaný, málo u čeho si tak odpočinu. Aby byla úspěšná musí mít kromě charismatické hlavní dvojice i originální děj, což se skoro nemůže povést, protože už skoro všechno bylo napsáno, také výborné vedlejší postavy a erotické scény, které zahrají na správnou strunu a nepřesáhnou míru.
Tato výjimečně povedená kniha všechny tyto body splňuje. Její hrdinové jsou navíc i přes vážné osobní problémy dospělí lidé a svým problémům se nebojí postavit.
Byla pro mne maximálně příjemným překvapením, řadím mezi mé nejoblíbenější v žánru a další díl s napětím vyhlížím.

21.06.2016 5 z 5

Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Michelle Miller

Vynikající kousek, který hodně mile překvapil. Obal může opravdu trošku zavádět, knihu vhodnější spíše pro ženy pod ním však nenajdete. Naopak budete vtaženi do světa workoholiků, mocenského, ale i inteligenčního boje, nejen na pozadí jednoho obrovského obchodu. Příběh je vyprávěn z mnoha pohledů, což nejprve působí trošku rušivě, ale pro rychlou orientaci v tak rozsáhlé kauze je to nezbytné. Všechno není tak jak se na první pohled zdá, takže se dočkáme i detektivní zápletky.
Kniha je přes svou složitost psána lehce, svěže a prostě dobře.
Zajímavé jsou všechny postavy, ať už kladné či záporné, i když žádného typického klaďase nečekejte, ne v tomhle prostředí.
Důvodem růžové na přebalu je vlastně ten, že jednou z nejvýznamnějších postav je žena. Která je spolu s Toddem i mou favoritkou.
Doufám v brzké vydání pokračování.

20.06.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Pokračování plné rozporů, překvapí jistě nejednoho čtenáře a nemusí si získat každého. Ani u mne to rozhodně nebyla láska od prvního slova, jako tomu bylo u trilogie původní. Ale nakonec si mne tato netradiční a poněkud " nekladná" hrdinka získala, stejně jako její nápadníci. No ti si mne získali ještě o kus víc, přiznávám bez mučení, především Eikko.
Infarktový závěr a mnoho nakousnutých dějových linek, lákají k pokračování, škoda, že zatím není příliš v dohlednu.

Recenze v záložkách!

19.06.2016 4 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Bilance po dočtení posledního dílu z mé nejmilejší a podle mého názoru nejlepší série žánru - dvě probdělé noci a zážitek!
Líbit se bude i těm, kterým čtvrtý díl z Gideonova pohledu a jeho radikální proměny příliš neseděly. Protože Gideon je zpět ve své kůži a ještě lepší formě.
Překvapivé zápletky, rozuzlení tušených dějů a spousty krásných chvilek té nejúžasnější a nejcharismatičtější dvojice vůbec. A to vše bez zbytečného sentimentu, prostě zůstali věrni svému osobitému stylu a toho si cením.
Série Crossfire je mým receptem na špatné dny a ještě dlouho bude.

Celou sérii včetně výborného posledního dílu vřele doporučuji!

14.06.2016 5 z 5