Samira Samira komentáře u knih

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Z prvního dílu série jsem byla doslova nadšená. Ačkoli byla kniha řazením scifi, hlavním tématem byl návrat ke středověku s fantasy prvky, charismatickými, barevnými postavami a vyjímečnou hlavní hrdinkou.
Nedokázala jsem si představit, že by ji v připravovaném filmu mohla ztvárnit Emma Watson, po tomto díle si ji neumím představit jako nikoho jiného.
Děj byl více než překvapivý, ještě více drastický a také paralelní. Odehrává se ve dvou časech, ale možná pouze v jednom. Vlastně je to celé dosti přitažené za vlasy, ale přesto nemohu říci, že to autorka napsala špatně.
Děj je stále vyprávěný z mnoha pohledů, kdy ten hlavní Kelsein značně potemněl, až místy moc sympatický nebyl.
Konec však namlsal a přinesl mnoho otázek, jsem hodně zvědavá, jaké dá autorka příběhu rozuzlení a také jaké bude závěrečné vyznění postav.

25.04.2016 4 z 5

Pejsek Dar - Záhada v ZOO Pejsek Dar - Záhada v ZOO Ilona Fišerová

Milá kniha pro předškoláky k předčítání. Ilustrace Josefa Pospíchala, které mám jinak velice ráda, mi tady přišly lehce nedotažené. Kratší příběhy pejska Dara se četly dobře, a zpříjemnily několik večerů. Nezískaly si nás ale zároveň tolik, abychom se k nim znovu vrátili.
Za přečtení však určitě stojí!

25.04.2016 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Jedním slovem výjimečná. Nepatřím mezi skeptiky, musím však říci, že ačkoli jsem přečetla veliké množství knih s duchovní tématikou, není moc takových, ke kterým bych se vracela a už teď věděla, že pro mne budou mít význam i za mnoho let.

Je také jiná než ostatní. Nevnucuje, nepřesvědčuje pouze popisuje. Že to "pouze" je více než šťastný způsob pochopíte velmi rychle po jejím otevření.
Kniha je to krátká a maximálně sdělná.
A nemohu jinak než s ní souhlasit.
Oslavuje šťastný život, jehož velikost i svoji vlastní občas natolik zabalíme do stresu a strachu, že na jeho jedinečnost zapomeneme.
Pro připomenutí, rozšíření vhledu, či jen jako náhled na nevšední lidský život.

21.04.2016 5 z 5

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Kouzelné a promyšlené básničky Jiřího Žáčka jsem jako dítě milovala, dodnes je umím skoro všechny nazpaměť. Musím říct, že neztratily nic ze svého půvabu a i moje dcerka je z nich nadšená.
Pomyslnou třešničkou jsou potom krásné ilustrace Adolfa Borna.
Jedna z knih, která v naší knihovně nesmí chybět.

17.04.2016 5 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Nádherný kousek od Mii Sheridan, která začíná být v romantice s přesahem a něčím navíc sázkou na jistotu, tedy alespoň pro mne. Tato její kniha se mi zatím od ní líbila nejvíc a její postavy se mi dostaly hluboko pod kůži.
Na počátku je kniha plná jiskrného humoru, vášně a souznění, které jen tak nenajdete. Přes přerod a odloučení se pak dostaneme do závěrečné části, která více než překvapí nečekaným dějem. Autorce také fandím za snahu o zviditelnění témat, o kterých se tolik nemluví. Ale upozorňovat na ně je třeba.

Překrásná kniha, ke které se nejednou vrátím a vřele ji doporučuji!

Recenze v záložkách!

17.04.2016 5 z 5

Moc příjemné čtení, u něhož mi však bylo líto, že některé povídky, do kterých se mi podařilo rychle zamilovat nebyly delší. Vystačily by minimálně na novelu. V knize jsou však i takové, které si mě tolik nezískaly. Ale je to věc individuální a každý si zde najde to svoje.
Jednoznačnou jedničkou je povídka autorky sbírky To je Yulský zázrak, Charlie Browne, která neměla nejmenší chybu a určitě se k ní ještě vrátím. Dále pak povídky O půlnocích, Andílci ve sněhu, ale i opravdu hodně pokrácená, ale přesto krásná Betlémská hvězda.
Celkově stojí za to!

15.04.2016 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Ačkoli si mě Harry získával již od začátku, teprve nyní jsem mu zcela propadla. Vždy to bylo skvělé čtení, nikdy jsem však netajila dech, neměla zaťaté pěsti a netěšila se na každou další stránku. Teď ano a vím, že mě to už nepustí a jediné čeho lituji, že nemám po ruce pokračování a nemůžu hned číst dál. Vliv na to měla nejen správná míra všech věcí, ale i stupňované napětí a vynikající prolnutí zápletek.
Pentagram bavil, uchvátil a namlsal.

13.04.2016 5 z 5

SpongeBob - Tajemství Atlantidy SpongeBob - Tajemství Atlantidy Sarah Willson

Geniální SpongeBob se musí líbit malým i velkým. Kniha převádí jeden z dílů ze seriálu, bohužel jak už to u podobných knížek bývá ve zbytečně zkrácené verzi. Dcerka hned odcitovala části, které chyběly, ale i tak to bylo milé čtení.
Díky menšímu formátu, je to takový fanouškovský kousek na cesty.

11.04.2016 4 z 5

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

Moc pěkná kniha s krásným příběhem. Přesto jsem v hodnocení celku trošku rozpačitá. Na jednu stranu obsahuje jiskrnou romantiku obohacenou uměním, velmi sympatickými postavami a také pasáže, které jsou výborně napsané.
Bohužel však i takové, kdy si autorka protiřečí a také ty, kdy fatálně selhal překlad. Myslím, že každý, kdo knihu přečte si bude do smrti pamatovat "chci si udělat domeček v tvojí pipince". Kniha obsahuje i pár dalších perel, které jsou v kontrastu k jinak krásnému vyprávění o lásce.
Na další díl jsem, ale zvědavá.

09.04.2016 4 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Příjemná oddechovka od autorky. Po výjimečně propracované Lásce na stopě, jsem byla nezdravě namlsaná a na počátku očekávala více, než jsem mohla dostat. Zklamaná po přečtení však určitě nejsem, originální námět, autorčino klasické a několikrát osvědčené schéma a pár bláznivých, ale sympatických postav.
Pro mě hodně mile prožitý čas!

07.04.2016 4 z 5

Simpsonovi: Komiksové lážo-plážo Simpsonovi: Komiksové lážo-plážo Matt Groening

Simpsonovi nikdy nezklamou a není tomu jinak i v komixovém formátu. Ano některé příběhy jsou zdařilejší než jiné, ale celkově stojí za to!

07.04.2016 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Kendall Ryan

Příjemné zakončení, u kterého by se bez znalosti předchozího děje zdálo, že na to hrdinové šli opravdu rychle, ale v kontextu dílů předešlých jim to vlastně trvalo. Ellie byla nakonec výrazně jemnější než jsem čekala, ale mně to nijak nevadilo, k tomu skvělý Braydon a moc pěkná oddechovka na jeden večer je na světě.

05.04.2016 4 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Knihu nechci nikomu hanit, ale mně vůbec nesedla. Dala jsem na velmi pěknou recenzi, zaujala mne i anotace a především vynikající úvod, ale postupně mé nadšení ochabovalo, lapeno v postavách, způsobu vyprávění i ději samotném. Doufala jsem, že se to v průběhu čtení změní, ale nestalo se.
Kniha však musela dát dost práce a jistě si najde mnohé nadšené čtenáře, jen jiné krevní skupiny než je ta moje.

03.04.2016 2 z 5

O králíčkovi, který chtěl usnout: nová cesta, jak uspávat děti O králíčkovi, který chtěl usnout: nová cesta, jak uspávat děti Carl - Johan Forssén Ehrlin

Výborný nápad převedený do knihy. Kniha má jednoznačný zklidňující efekt, který se docení až časem, ale má i velikou nevýhodu, že vy to musíte vydržet. Takže by bylo praktičtější použít audio nahrávku. Ty se u nás, ale tolik neosvědčily a navíc se to nedá nijak upravit, což vzhledem k překladu u některých slov chce.
Děkuji však knize za velmi dobrý vzor, pro podobná vyprávění.
Věřím však, že u menších dětí musí zabírat velmi dobře.

03.04.2016 4 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Když jsem byla malá, pršelo a panovala dlouhá chvíle, jeden ze zaručených receptů byla téměř zázračná deska s naším milovaným kocourem. Když nebylo možné si ji pustit, musel každý, kdo dostal tu čest Kocoura napodobit, zapnout všechny síly a správně ho interpretovat. Nyní mám tu čest já:), i jako vypravěč zůstávám okouzlena a dětem připadá stejně úžasná jako kdysi nám.
Nadčasový poklad naší knihovny doplněný nedostižnými ilustracemi Jiřího Trnky neztrácí a myslím nikdy neztratí svůj půvab.
Z pokoje se po přečtení zase ozývá " darebáci, nosáči, ušáci, břicháči, hlaváči........

02.04.2016

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Příjemná, povedená, oddechová romantika na jeden večer. Pravda černo-bílá a nereálná, ale splnila účel a mně se moc líbila. Určitě ještě někdy sáhnu po dalším autorčině kousku.

02.04.2016 4 z 5

Předtuchy smyslnosti Předtuchy smyslnosti Nalini Singh

Z prvního dílu jsem byla nadšená a i tenhle nezklamal, ale přece jen to tajemno, překvapení a zvraty se tentokrát nekonaly, protože už mi bylo vše důvěrně známé. Zase jsem si ji, ale o to víc užila jako příjemnou oddechovku, protože jsem již naanalyzovala každé slovo.
Jsem zvědavá i na další díly série a také na to, jestli přinesou něco nového.

29.03.2016 4 z 5

Nečekaná touha Nečekaná touha Gail McHugh

Pokračování mělo hodně slibný začátek a stále stejně kvalitní styl. Ale také zápletku, která dala Dillonovi zase dost prostoru, i když tentokrát mi to nevadilo. Ačkoli byla celkově kniha dobrá, mám pár výhrad. Aniž bych cokoli prozradila, autorka musela přidávat dramata za každou cenu. Konec byl však moc pěkný, za mne zase 3,5.

26.03.2016 4 z 5

Turbulence touhy Turbulence touhy Kendall Ryan

Povedené zakončení příběhu téhle sympatické a sexy dvojice. Díl sice nebyl tak nadupaný dějem jako předcházející, ale na kvalitě mu to nijak neubíralo. Tahle oddechová erotika mě baví, jsem zvědavá na Ellie a Braydona, tedy hlavně na něj:), těším se!

23.03.2016 4 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Už první díl mne nadchnul, ale druhý byl prostě úžasný. Alessandra se pravda moderní době přizpůsobila až nereálně dobře, ale všechno bych téhle půvabné knížce odpustila. Netuším jaký bude díl třetí, ale pro mne pravděpodobně bude vrcholem tento. Přece jen měl něco navíc, plnily se v něm sny a hlavně tam byl Austin.
Kniha má jako díl první krásnou obálku a celkově je to úžasné, oddechové, romantické čtení.

20.03.2016 5 z 5