Samira Samira komentáře u knih

Elegantní hřích Elegantní hřích Kendall Ryan

Pěkná příjemně psaná romanticko- erotická knížka ze zajímavého prostředí módy. Ústřední dvojice si mě hned získala a první polovinu knihy jsem si velice užila. Pak přišel trošku šok, který jsem tam nečekala. Ale autorka na jeho následcích pěkně postavila další děj. Jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat dál a jakou kartu vytáhne Fiona tentokrát.

21.02.2016 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Půvabná scifi s výborným námětem. Skvělé jako milá oddychovka, která udělá radost. Jsem moc zvědavá, jak bude příběh sympatických hrdinů pokračovat dál. Moc příjemné čtení!

19.02.2016 4 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Knihovny rodičů, když je člověk malý ukrývají poklady, tohle byl ten můj. Fascinující a maximálně podrobné čtení, které obsahuje každou drobnost, od celé konstrukce, po vybavenost jednotlivých pater, včetně vizuálního ztvárnění. Neopomene žádný detail a vše, co by vás jen mohlo zajímat.
Nadčasové, komplexní a pro mne nostalgické.

17.02.2016 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Colleen Hoover je vždy sázkou na jistotu. Poprvé se k nám dostal její kousek pro dospělé čtenáře, ne že by ty předchozí nebyly:). Překrásný hořkosladký příběh vyprávěný ve dvou rovinách, přínáší více než tradiční příběh komplikované lásky. Kniha není dlouhá, ale sdělí více, než byste čekali, že je možné.
Poetika, krásné postavy, vtip i výborně podané erotické scény. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy a patří k mým favoritům od ní. Doufám v brzké vydání nějaké její další knihy. Zvědavá jsem také na filmové zpracování.

Recenze v záložkách

17.02.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kolem knihy jsem dlouho kroužila a věděla jsem proč. Nakonec jsem dala na doporučení a podlehla všeobecné chvále a pustila se do ní.
Kniha je výborně napsaná, snad nikdy v životě jsem nic nepřečetla takhle rychle. Autorka to umí s jazykovými prostředky, postavami, ale především se čtenářem.
Měla na mě ohromný vliv, rozhodně si ji budu pamatovat, ale nelíbila se mi.
Obdivuji však autory za to, že jsou schopni vymáčknout ze čtenáře emoce, ze mě po přečtení skoro nic nezůstalo.
Vliv bude mít na každého čtenáře, jaký je však individuální!

15.02.2016 4 z 5

100 faktů - Jak věci fungují ve městě 100 faktů - Jak věci fungují ve městě Clive Gifford

Velice nečekané překvapení, vhodné pro všechny věkové kategorie. Rekordy a zajímavosti doplněné vtipnými ilustracemi.
Tak například - "Víte, že cukrová vata znamená ve francouzském překladu" otcův vous ", v hebrejském " babiččin vlas " a v africkém "duchův chlup":).
Pobaví a zábavně poučí malé i velké.

15.02.2016 5 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Dokonalost sama, čekala jsem skvělé čtení od oblíbené autorky a dostala několikanásobně více!!!
Jiní autoři by vyprávění takového rozsahu rozdělili do několika knih, a stejně by se jim nepodařilo sdělit tolik jako autorce v této jedné.
Ačkoli anotace hlásá láska mezi nepřáteli, jen velkou lásku od příběhu nedostanete, i když ta je výjimečná. Naopak se ocitnete přímo na bitevním poli a že to bude bitva za svobodu vskutku velkolepá a také stejnou měrou krvavá.
Kniha si získala můj obdiv a řadím ji k tomu nejlepšímu, co jsem v žánru, kdy četla.
Nádhera!

Doporučuji!!!

15.02.2016 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Jeho pohled splnil má očekávání. Kniha funguje i bez znalosti předchozí, ale s její znalostí je přece jen zábavnější. Absence vnitřní bohyně, svižnější a surovější popisy z ložnice a také celkově svěží a značně perverzní, i když romantický pohled na příběh. Jsou to však stále odstíny se všemi klady i zápory.
V knize kromě Christiana dominuje především velice vtipný Elliot, ale také mrazivá Elena.
Kromě opačného pohledu, který přináší nejedno překvapení, jsem ocenila přidané scény.

Recenze v záložkách!

14.02.2016 5 z 5

Obrazový atlas světa Obrazový atlas světa Alex Frith

Krásná, promyšlená a zábavná série populárně naučných knih pro menší i větší děti. Okénka, pod která se nahlíží udrží pozornost, jejich odhalení baví a obsahově knihu, která na počet stran není dlouhá výrazně rozšiřují. Atlas světa se nám zatím líbil nejvíce, ale každý si v sérii najde to svoje. Doporučuji!

13.02.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Vizuálně a graficky dokonalá kniha lehčích více i méně zdařilých fejetonů je časově řazena do pěti let jejího života, prožitků a pocitů. Aňa není tak vypsaná jako je vyhraná, ale musím říct, že mi to vůbec nevadilo, každý nemusí psát na literární cenu a přesto má, co sdělit. Ano některé fejetony si mě získaly hodně a rozzářily můj den. Už proto, že obsahovaly to, na co jsem se v knize nejvíc těšila. Flashbacky s Annina života, dětství, dospívání i pikantní vstupy do dospělosti. Škoda, že jich kniha neobsahovala více.
Jiné fejetony zejména v druhé polovině byly pak především o pocitech a k zamyšlení. Některé se trošku opakovaly, ale třeba jsem to tak vnímala jen já.
V každém případě kniha jako celek udělala radost a je tak krásná, že získala čestné místo v mojí knihovně.
Lela by si za ilustrace zasloužila hvězdiček deset, jsou opravdu nádherné.
Celkově stojí za to, není však podle mě pro každého!

08.02.2016 4 z 5

Rychlá jízda Rychlá jízda Julie Garwood

Příjemné oddechové čtení jako vždy. V sérii jsou však propracovanější díly, tento nabízel hlavně odpočinek, zápletka tentokrát nebyla nijak složitá, ale uvěřitelná. Zajímal by mě Liamův příběh, doufám, že se ho dočkáme.

08.02.2016 4 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Skvělá, velmi příjemné a taky nečekané překvapení v žánru. Svět Psyiů mě fascinoval každým propracovaným a velmi inteligentním detailem. Autorka svou myslí opravdu vládne. Výrazné postavy, detektivní zápletka, nevšední láska a to vše podáno bez chybičky.
Moc se těším kam nás autorka zavede příště. Doporučuji!

07.02.2016 5 z 5

Zlomená srdce Zlomená srdce Emma Garcia

Půvabná a taky pěkně ztřeštěná knížka ze života. Na počátku jsem se pravda nemohla začíst, ale od vstupu Maxe na scénu se nedalo odtrhnout, kdo by ho nemiloval. Vivienne si sice podřezala větev sama pod sebou, ale nakonec se z toho velmi originálně dostala. Škoda, že na konci nebyl alespoň drobný bonus.
Jinak krásné čtení!

01.02.2016 4 z 5

Líbej mě, když spím Líbej mě, když spím Linda S. Howington

Autorka patří už dlouho mezi mé velké oblíbence a je to vždy skvělé čtení. I třetí kniha série se dobře četla a měla velmi sympatickou ústřední dvojici, ale taky dost překombinovaný a ne zcela uvěřitelný děj. Na oddych výborná, ale první dva díly série byly výrazně lepší.

31.01.2016 3 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Kniha si může dovolit začít svou anotaci slovy fascinující fantasy, protože takovou skutečně je.
Strhující, propracovaný, mnohovrstevný příběh o úsvitu jednoho věku, kde důležitá není jen skvělá ústřední hrdinka, ale všechny postavy, které tenhle nový začátek ovlivňují, ať už více či méně.
Zrod je to krvavý, ale dechberoucí.
Jsem více než zvědavá na další vývoj, doporučuji!

31.01.2016 5 z 5

Rychle a nespoutaně Rychle a nespoutaně Kristy Bromberg

Chtěla bych napsat něco opravdu pěkného, úžasného, abych vystihla, jak jsem po přečtení unešená, ale nějak mi došly slova. O dechu nemluvě, ten jsem nenacházela celou knihu. A co teprve mé slabé srdce. Autorka mi tentokrát dala zabrat a to jsem si myslela, že víc než minule to už nepůjde. Použila tolik zničujících zápletek, že každá z nich by vystačila na samostatnou knihu. To se však netýkalo jen dramatu, ale i dokonalého mnohovrstevného zakončení. Kdy všechna překvapení, bonusy a hlavně jejich propracovanost a originalita, více než potěší všechny fanoušky série, k nimž se hrdě hlásím.
Skvělá, vtipná, ostrá a sexy a jednoznačně patřící k tomu nejlepšímu v žánru!
U mne si bez debat dojela pro šachovnicovou vlajku, doporučuji!

25.01.2016 5 z 5

Odvážná a sexy Odvážná a sexy Jill Shalvis

Jestli první díl má očekávání nesplnil, tak druhý ho splnil beze zbytku. Příjemná, vtipná, nenáročná oddychovka. I zde bylo pár věcí, nad kterými jsem se pozastavila, ale sympatická ústřední dvojice mi vše vynahradila. A samozřejmě také moji oblíbenci Maddie a Brody, na které se už moc těším!

23.01.2016 4 z 5

Muži a jiné katastrofy Muži a jiné katastrofy Kerstin Gier

Autorka si jinými knihami nasadila tak vysokou laťku, že nelze tuto knihu nesrovnávat s ostatními. Co se týče zábavného výčtu bizarních mužů, kteří mi hodně připomínali mé šílené minulé známosti - skvělá a nesmírně zábavná. Ale také bohužel bez centrálního děje a místy lehce zmatená. Na oddych příjemná, jen od ní opravdu nečekejte víc, než vypnutí u výčtu ztřeštěných známostí hrdinek.

21.01.2016 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Vynikající, místy dechberoucí fantasy. Plná náznaků, propracovaných detailů, vodítek a taky skvělých postav. Příznávám, že se v mých očích trochu pomaleji rozjížděla, ale od vstupu Thomase do labyrintu, nenechal autor čtenáři velký prostor pro nádechy. Závěr byl podle očekávání překvapivý a jsem moc zvědavá, jakým směrem nás zavede příště. Doufám, že si udrží stejně vysokou laťku. Skvělé čtení!

20.01.2016 5 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Krásná knížka, která by mě uchvátila, když jsem byla mladší, ale musím říct, že se jí to povedlo i teď. Možná je to tím, jak autorka píše, že je tahle knížka jejímu srdci nejbližší a jak jí ladila a doplňovala v průběhu let. Je to cítit z každé stránky, a proto mi přišla věkově neomezená.
Svižné, půvabné a zábavné čtení o mladé, ale přesto velké lásce. Doporučuji!
P.S. Doufám, že u nás vyjde druhý díl o Justinovi, na ten se opravdu těším.

18.01.2016 5 z 5