Selinute Selinute komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Smutně krásný příběh mladé lásky, který většina z nás zná z povinné četby. Ráda jsem si ji znovu přečetla.

18.02.2016 4 z 5

Léč pana z Rožmberka Léč pana z Rožmberka Ludmila Vaňková

Děkuji, paní Vaňková, bylo to moc pěkné...

18.02.2016 5 z 5

Zámek Olivierů Zámek Olivierů Fréderique Hébrard

Moje srdcovka z Provence, kterou jsem v rámci čtenářské výzvy znovu přečetla.

17.02.2016 5 z 5

Jižní Čechy Jižní Čechy Jiřina Doležalová

Knížka nesplnila moje očekávání, hodnotím ji jako průměrnou.

14.02.2016 3 z 5

365 dní s papežem Františkem: promluvy od Svaté Marty 365 dní s papežem Františkem: promluvy od Svaté Marty Jorge Mario Bergoglio

Krátké výstižné promluvy papeže Františka na každý den roku 2016, které slouží k zamyšlení.

13.02.2016 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Pro mě vynikající kniha, jedna z nejlepších...

13.02.2016 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Neznalá série Lincolna Rhyma jsem si v knihovně půjčila Hodináře. Toto moje první setkání s Deaverem mě hodně překvapilo spoustou dějových zvratů, kdy si myslíte, že všechno je vyřešeno a ono je to úplně jinak a to ještě několikrát. Děj má rychlý spád, je napínavý, se zajímavým otevřeným koncem. Knížka se mi líbila, a proto to příště vezmu od prvního dílu - Sběratel kostí už doma čeká na přečtení.
Jsem zvědavá, jak se bude lišit od filmového zpracování.

10.02.2016 5 z 5

Pro jméno a čest Pro jméno a čest Naďa Horáková

Pro mě to byl čtenářský zážitek - pěkně zpracovaný historický román popisující naši Moravu a kraj mně tak blízký.

07.02.2016 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Moje druhá kniha od tohoto autora. Byla čtivá, bez hluchých míst, ale dosti předvídatelná. Pro mě sice lepší než "Pátá žena", stále to však není to, co od severské detektivky požaduji. Je pravda, že sympatická postava Ann-Brit dodává celé knížce ten správný šmrnc, ale to na dobrou detektivku nestačí. Dala bych tak 3,5 ale dávám Mankellovi ještě šanci, snad další knížka bude ještě lepší.

06.02.2016 4 z 5

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Knížku jsem přečetla opět jedním dechem. Osud Elišky Rejčky, této renesanční ženy a panovnice, mě nesmírně zaujal. Ve své době určitě vzbuzovala velké emoce. Byla krásná a bohatá a svým šarmem si podmanila nejedno mužské srdce. V Hradci vedla honosný a nákladný dvůr, který zastiňoval i ten pražský. Zbavená konvencí, spojena dlouholetou láskou s Jindřichem z Lipé si své štěstí však musela tvrdě vybojovat. Osud své oblíbené královny budu nadále sledovat i v dalších knížkách, po kterých časem určitě sáhnu.

03.02.2016 5 z 5

3x soudce Ti 3x soudce Ti Robert van Gulik

Po dlouhé době jsem si znovu s chutí přečetla tyto tři staré detektivní příběhy. Nádherně vykreslený svět staré Číny s tajemnými zločiny, strašidelnými kláštery, paláci a tržišti navozuje neopakovatelnou atmosféru. Ocitnete se v jiné době, v jiné zemi, v jiném čase..... Tyto pohodové a nezapomenutelné příběhy vás nejen pobaví, ale potěší i vaše "šedé buňky mozkové".

31.01.2016 5 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Zajímavý námět, zápletky i reálie, přesto se však knížka místy hodně vlekla a spousta, spousta zbytečných stránek snižovala její čtivost. V poslední třetině jsem zaznamenala výrazné zlepšení. Knížka měla poměrně akční děj a dokázala i zaujmout. Celkově mě však nijak výrazně neupoutala.

29.01.2016 3 z 5

Velká cestovní kniha: Česká republika Velká cestovní kniha: Česká republika Petr David

Vynikající! Každou volnou chvilku ji beru do rukou, listuji v ní a objevuji nové a nové zajímavosti a výletní cíle.

19.01.2016 5 z 5

Záhadná mozaika Záhadná mozaika Jayne Ann Krentz

Velmi lehká oddechová detektivka. Poměrně čtivá a předvídatelná.

19.01.2016 3 z 5

Zack Zack Mons Kallentoft

Já Monse Kallentofta můžu, a proto i tento první díl nové kriminální série s hlavním hrdinou detektivem Zackem a jeho skvělou parťačkou Deniz si mě okamžitě získal. Některé scény jsou sice až děsivé a šokující a pro mě hodně brutální, kupodivu však působí věrohodně a realisticky. Toto nové spojení s Luttemanem přináší trochu jiný styl detektivky, než jsme u Monse zvyklí, ale i přesto za mě plný počet.

13.01.2016 5 z 5

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

První část knihy nehodnotím. Čtyři povídky byly příjemné počtení, přesto však kvality uceleného románu nedosahují. O to víc se těším na autorův další díl, (Hříšní lidé Království českého) který si určitě ráda koupím.

07.01.2016 4 z 5

Válka růží Válka růží Ludmila Vaňková

Tak se mi zdá, že v každé knize Paní Vaňkové je hlavní postava vykreslena tak, že si ji musíte ať chcete či ne oblíbit. Po Vilému z Landštějna je to tentokrát i Jindřich z Hradce a jeho přítel Petr ze Šternberka, který má sice v příběhu jen vedlejší roli, ale přesto pro mě nezapomenutelnou. Zkrátka jsem opět potěšena, bylo to krásné...

04.01.2016 5 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Na tento vánoční dárek jsem se moc těšila. Opět pěkné čtení, které dokáže mile zpříjemnit vánoční čas. Knížka má ale jednu malou vadu, dvakrát se nadechnete a není co číst ......

29.12.2015 5 z 5

Dům v Cornwallu Dům v Cornwallu Liz Fenwick

Od této knížky jsem čekala mnohem víc. Slibný začátek, skvělý námět, působivé reálie, ale celkový dojem - jen průměrný příběh. Škoda.

28.12.2015 3 z 5

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

Nenáročné a odpočinkové počtení.

19.12.2015 3 z 5