Selinute Selinute komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Tak tato "nesbovka" se opravdu povedla a tentokrát mě mile překvapila. Kdo ji ještě nečetl, ať rozhodně neváhá!

18.12.2015 5 z 5

Pán stříbrné růže Pán stříbrné růže Ludmila Vaňková

Četba knížek paní Vaňkové mě přivedla k tomu, že musím v příštím roce osobně navštívit alespoň některé ze známých hradů "pánů z erbu růže" - Landštejn, Rožmberk, Nové Hrady, Jindřichův Hradec.... Jo, a knížka, tak ta byla opět dobrá.

10.12.2015 4 z 5

Od trůnu dál Od trůnu dál Ludmila Vaňková

Další skvělá knížka od mé oblíbené autorky, která čtenáře nejen seznámí s naší historií, ale i pobaví. Já osobně hltám každou její knížku jako o závod. A nepřestanu, dokud nedočtu do konce.

02.12.2015 5 z 5

Zajímavě se rozvíjí osudy našich známých hrdinů z předchozího dílu - rozvětvené rodiny Prokopů - Olbrama, Jošta, Adama, Markéty a dalších vedlejších postav a knížka se tak stává pro čtenáře poměrně čtivou. No, mě osobně husitská revoluce moc nebere, a proto i postavy Žižky, Želivského, Kániše, Jakoubka ze Stříbra dalších beru jen jako vedlejší. Mé sympatie si získal Vítek s Rozárkou a taky písař Mikuláš. Ráda si časem přečtu i další vycházející díl této epopeje.

27.11.2015 4 z 5

Královský nach tě neochrání Královský nach tě neochrání Ludmila Vaňková

Opět moc pěkné počtení. Jsem moc ráda, že paní Vaňková napsala tolik knížek a já se mám stále na co těšit.

24.11.2015 5 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Po sedmi nedávno přečtených knihách paní Vaňkové mně tento čtvrtý díl Přemyslovské epopeje přišel hodně slabý. Co je ubráno na kvalitě, je přidáno na kvantitě. Hodně zbytečných stránek, které mě místy nudily, proto nemůžu dát protentokrát lepší hodnocení. Moc ráda si přečtu Hříšné lidi Království českého, které jsou pro mě příjemnou oddechovkou, ale knížky paní Vaňkové to je úplně jiný level.

19.11.2015 3 z 5

Roky před úsvitem Roky před úsvitem Ludmila Vaňková

Tento díl mně přišel malinko slabší, přesto se mi knížka moc líbila a opět jsem se skvěle bavila.

11.11.2015 4 z 5

Rab z Rabštejna Rab z Rabštejna Ludmila Vaňková

Další knížka od paní Vaňkové, která se mi líbila.

10.11.2015 5 z 5

První muž království První muž království Ludmila Vaňková

Překrásná kniha, nádherný román z naší historie.

07.11.2015 5 z 5

Poslední opona Poslední opona Ngaio Marsh

Po dlouhé době jsem si opět s chutí přečetla tuto klasickou anglickou detektivku. Po spoustě severské a americké krimi to byla příjemná změna.

04.11.2015 4 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Moje první kniha od tohoto autora. Ze začátku jsem se knihou doslova prokousávala a těch 560 stran se mně zdálo téměř nepřekonatelných. Ne, že by nebyla zajímavá, to ne, jen jsem se nějak nemohla začíst. Přesto knížku hodnotím jako dobrou detektivku a určitě si přečtu i některou další autorovu knihu.

30.10.2015 3 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Úsměvný a čtivý příběh pěti naprosto odlišných žen, které spojuje dlouholeté přátelství, je ta správná volba na podzimní četbu. Proč? Dokáže zaujmout, zlepšit náladu i pozitivně naladit. Co více si přát.....

23.10.2015 4 z 5

Žebrák se stříbrnou holí Žebrák se stříbrnou holí Ludmila Vaňková

Tato knížka je skvělou volbou pro ty z vás, kteří máte rádi českou historii. Naprosto vás pohltí..

23.10.2015 5 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

Moje první od tohoto autora a určitě ne poslední. Bylo to fakt dobré.

22.10.2015 5 z 5

Anglický zabiják Anglický zabiják Daniel Silva

Když jsem si tuto knížku půjčovala, měla jsem trochu obavy, že tento žánr - špionážní román, bude spíš něco pro pány a že mě to asi nebude až tak bavit. No, opak byl pravdou. Temné stíny druhé světové války, umělecké předměty ukradené Židům a střídání zajímavých reálií Švýcarska, Francie, Korsiky, Portugalska, Anglie a Itálie tvoří napínavou kulisu tohoto poutavého příběhu. Za mě 5*.

18.10.2015 5 z 5

Dědici zlatého krále Dědici zlatého krále Ludmila Vaňková

Další nádherná kniha této autorky, která se čte téměř sama.

15.10.2015 5 z 5

Zlá léta Zlá léta Ludmila Vaňková

Mám ráda historické romány a tyto od paní Vaňkové jsou prostě nepřekonatelné. Krásně napsané a čtivé. Záviše z Falkenštejna, stejně jako Hynka z Lichtemburka, si musí zamilovat snad každý, protože v podání paní Vaňkové to ani jinak nejde. Moc se těším na další díl.

09.10.2015 5 z 5

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Krásná kniha, která ani po téměř čtyřiceti letech od svého prvního vydání neztratila nic ze své poutavosti a stále si nachází nové a nové čtenáře.

26.09.2015 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Kniha je velmi napínavá a čtivá téměř do samého konce. Závěr mě však nijak nepřekvapil, spíše se mi zdál trochu překombinovaný. Přesto doporučuji, určitě se budete bavit.

20.09.2015 4 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Moc pěkné čtení, které uspokojí všechny milovníky historie. Už se těším na další díl - "Jeptiška pro markraběte", jak píše paní Horáková na Facebooku, měl by vyjít v listopadu tohoto roku.

17.09.2015 5 z 5