Selinute Selinute komentáře u knih

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Výborná, originální detektivka, která pro mě však byla o malinko slabší než "Příliš krásná dívka".

14.09.2015 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

I když je tato knížka poměrně obsáhlá, nemá žádná hluchá místa a své čtenáře nenudí. Ano, byla velmi čtivá s přímo gradujícím dějem až do samotného konce. Závěr mě však malinko zklamal, ale pokud se můžeme těšit na volné pokračování tohoto příběhu, tak tomu tak asi mělo být. Nesouhlasím s tím, že je to bestseller, který vám nedá spát, jak je uvedeno na obalu knihy, rozhodně však tato autorova prvotina za vaši pozornost stojí!

07.09.2015 5 z 5

Jak jinak, než opět vynikající. Taky se těším na další díl.

04.09.2015 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Tuto knížku musíte přečíst! Já jsem si ji koupila a dva měsíce schovávala na dovolenou a moc jsem se na ni těšila. Po přečtení první knihy této autorky "Už mě vidíš?", která byla napínavá a obrovsky strhující, jsem věřila, že i tato knížka bude topka. Nezklamala. Originální téma, atmosféra plná tajuplných prastarých legend, mýtů, tajemství a vše dokreslující pochmurné místo Shetlandských ostrovů, zaručuje bezesporu působivý thriller.

28.08.2015 5 z 5

Klášter kostlivců Klášter kostlivců Jan Bauer

Taková dovolenková nenáročná a odpočinková četba. Mám ráda historické příběhy s detektivní zápletkou, a proto i tato knížka mě docela bavila.

28.08.2015 4 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Předchozí dva díly se mi zdály mnohem poutavěji napsané a také zajímavější, přesto však i tento mně přišel jako "bezva návštěva" do slavné doby Království českého.

04.08.2015 5 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Tak tato knížka mi moc nesedla. Mám radějíi Tess v novějším podání.

26.07.2015 3 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Skvělé a napínavé od začátku až do konce.

22.07.2015 5 z 5

Cesta kostlivců Cesta kostlivců Val McDermid

Nebylo to špatné, ale .......... Val McDermid má i lepší knížky.

20.07.2015 4 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Neuvěřitelné množství dějových zvratů v životě hlavní postavy příběhu Lucie činí knížku sice poměrně čtivou, ale spíše jen jako letní oddechovku.

17.07.2015 3 z 5

Spálené vzpomínky Spálené vzpomínky Val McDermid

Val McDermidová - záruka skvělého čtení.

11.07.2015 5 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

Tak toto byli moji poslední mrtví od Monse. Další děsivý případ, který vyřešila inspektorka Malin Forsová, si v ničem nezadal s předchozími pěti díly, které jsem na "přeskáčku" přečetla. I tato detektivka byla velmi čtivá a napínavá a musím se přiznat, že mně bude Malin i trochu chybět, docela jsem si na ni zvykla a oblíbila si ji.

07.07.2015 5 z 5

Královský klam Královský klam Steve Berry

Odpočinková, pohodová a dobrodružná četba, která je tentokrát spojena s tajemstvím pocházejícím až z tudorovských dob. Skvělá zápletka donutí čtenáře přemýšlet nad tím, co je pouhá fikce a co skutečná historie. Mám ráda Berryho knížky, jsou čtivé akční a napínavé.

02.07.2015 4 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Tak to byla jízda .............. skvělá až do samého konce! A kdyby to šlo, tak určitě přidám i nějakou hvězdičku navíc.

29.06.2015 5 z 5

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

Tato severská, tak trošku poetická detektivka, řeší problém úplatné adopce vietnamských dětí do Švédska. Soukromý život hlavní postavy inspektorky Malin Forsové nabírá obrátky. Její neschopnost početí dalšího dítěte, následná nevěra přítele a odcizení dcery, to vše má na Malin katastrofální dopad, který má za následek opět dočasnou závislost na alkoholu. Ráda čtu Kallentoftovy detektivky pro jeho okouzlující styl psaní a určitě i tato stojí za přečtení.

27.06.2015 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Oldřich z Chlumu vyřešil další zapeklitý případ a panoš Ota tentokrát neudělal nic špatného, jen plnil příkazy a "pátral podle svých nejlepších schopností".

22.06.2015 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Co ještě nového můžu napsat o této knize, když všechny superlativy už tady byly v komentářích použity? Budu se asi opakovat, ale je to skutečně nádherný příběh, který si své čtenáře podmaní, okouzlí a donutí k zamyšlení.

21.06.2015 5 z 5

Monte Dolciano Monte Dolciano Uli T. Swidler

Lehké, příjemné a humorné čtení. Kdo máte rádi Itálii, tak toto je knížka pro vás, nebudete zklamáni.

17.06.2015 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Detektivka mě nijak neoslovila a jen velmi těžce jsem ji dočítala. Od poloviny jsem už i přeskakovala stránky, což dělám opravdu ve výjimečných případech. Tato knížka je moje první od tohoto autora a zřejmě i poslední.

15.06.2015 2 z 5

Evropské blues Evropské blues Arne Dahl (p)

V první polovině knihy jsem měla sice trochu problém se začíst, ale tu druhou část jsem si opravdu vychutnala. Evropské blues je výborně propracovaná a inteligentní detektivka s originální zápletkou, která svým čtenářům poskytne skvělý zážitek.

12.06.2015 5 z 5