Selinute Selinute komentáře u knih

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Tak tato knížka se mně ze začátku zdála nejslabší z Kallentoftových knih. Rozjezd velmi pomalý, kdy se téměř po stranu 190 nic podstatného nedělo. Jsem však ráda, že jsem ji neodložila, protože pak se vyprávění konečně rozjelo způsobem, na který jsme u Kallentofta zvyklí. Závěr je velmi zdařilý a opravdu stojí za to.

08.06.2015 4 z 5

Konec hry Konec hry Val McDermid

Závěr pro mě malinko předvídatelný, ale celkově hodně dobré čtení. Jak jinak, Val McDermid umí psát!

04.06.2015 5 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Již potřetí jsem se přesvědčila, že tento autor je zárukou dobrého čtení. Přidávám si jej do oblíbených.

31.05.2015 5 z 5

Nebezpečné dědictví Nebezpečné dědictví Alison Weir

Trochu historie, trochu romantiky. Ale popravdě, moc mě to nebavilo. Nebyl to ani Vondruška ani Horáková.......

29.05.2015 3 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Taky čtu knihy od Asy Larsson na přeskáčku, podle toho, jak na mě v knihovně vyjdou. Rozhodně mi to ale nevadí, protože všechny jsou skvělé. Vždy, když si některou z nich nesu domů, už se na čtení moc těším. Asa mě nikdy nezklame.

13.05.2015 5 z 5

Zlá krev Zlá krev John Sandford (p)

Výborně napsaná detektivka se sympatickým hlavním hrdinou, napínavým dějem a mrazivým námětem na zápetku. Neuvěřitelně čtivá a určitě není moje poslední, kterou si od tohoto autora přečtu.

11.05.2015 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Nevím, ale pro mě to byl takový průměr. Přestože se knížka četla celkem dobře, nemůžu říct, že mě zaujala. Postrádala jsem napínavý děj i překvapivé odhalení. Nad čtením dalších autorčiných knih se budu hodně rozmýšlet. Moje top seveřanka to určitě není.

06.05.2015 3 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Při čtení Vondruškových knih si připadám jako ryba ve vodě. Ne jinak tomu bylo i u tohoto volného pokračování Přemyslovské epopeje. Knížka byla stejně dobrá jako první díl, moc se mi líbila a opět jsem se skvěle bavila.

03.05.2015 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Jsem nadšená. Sice jsem se zpočátku trochu bála, že se bude jednat o náročnou historickou četbu, ale to se nestalo. Knížka se četla jako pohádka pro dospělé, a přitom se zábavnou formou hodně dozvíme o přemyslovské historii. Moc, moc se mi líbila a další díl už na mě čeká...

30.04.2015 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Další vynikající detektivka se sympatickou inspektorkou Malin Forsovou. I mně sice trošku vadil ten přítomný čas, přesto mně ale autorův styl psaní naprosto vyhovuje a má své severské kouzlo. Mons Kallentoft dokáže své čtenáře zaujmout a jeho vypravěčský styl u mě jednoznačně vyhrává i před Jo Nesbem. Už se těším na jeho další knížku - Vodní andělé.

24.04.2015 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední.... Knížka byla pro mě příjemným překvapením a určitě mohu toto čtivé a napínavé vyprávění doporučit.

21.04.2015 4 z 5

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

Tento díl mně přišel nejslabší ze všech, přesto se mi knížka líbila a strávila jsem s ní pár pěkných chvil...

17.04.2015 5 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Tato knížka by určitě neměla uniknout Vaší pozornosti. Je čtivá, napínavá, romantická a opravdu dobrá. Rozhodně se nebudete nudit.

10.04.2015 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Na prvotinu je to skvělé dílo. Rebecka Martinssonová je sympaťačka každým coulem a advokátka na svém místě, která se nedá jen tak něčím zastrašit. Za mě plný počet.

08.04.2015 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Krásný, překvapivý a vyjímečný příběh. Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla. Určitě se k ní časem ráda vrátím.

04.04.2015 5 z 5

Otrávený pohár / Smrt mučednice Otrávený pohár / Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Opět moc pěkné a zajímavé příběhy. I když první titul, Otrávený pohár, mně přišel výrazně lepší. Na každou novou knížku pana Vondrušky se moc těším a vždycky si u ní skvěle odpočinu.

02.04.2015 4 z 5

Had a hůl Had a hůl Barbara Wood

Zajímavý a poutavý příběh lagašského prince písaře-válečníka Davida a dcery vinaře Eliaše Ley, který nás zavádí do starobylého Ugaritu v Persii, mně docela sedl a taky mě od první stránky bavill. Líbilo se mi, jak autorka dokázala vystihnout atmosféru doby, do které je příběh zasazen. Okouzlil mě nejen život ve starobylém Uraritu, ale i v dalších nádherných městech té doby Jerichu, Megidu, Damašku, Sidonu... Příběh je plný silných a odhodlaných žen (Abigail, Lea, Ráchel, Hana, Saloma...), které se v každé situaci o sebe umí postarat. Bod dolů dávám za to, že čtyři sta stran knihy zažívají hlavní hrdinové samé bezpráví, příkoří a špatnosti a jako když mávne kouzelným proutkem, posledních několik stran se situace rodiny obratem změní, zlo je najednou potrestáno a dobro nečekaně zvítězí. Čtenář si, podle mě, tak krátké zakončení nemůže náležitě vychutnat.

01.04.2015 4 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Moje první od Segherse. Tato detektivka, nebo spíše psychologický román, mně přišel trošku rozvláčný a samotné pátrání probíhalo pomaleji, než jsem čekala. Naopak se mi líbila postava komisaře Mathalera, jeho láska k vážné hudbě, dobrému jídlu a jeho zajímavě se rozvíjející vztah k české dívce Tereze. Kniha byla čtivá, zajímavá a jiná než všechny severské. Konec byl pro mě trochu zvláštní, možná malinko neuspokojivý, neboť žádné velké překvapivé odhalení se nekonalo. Ale možná tím vším byl i poutavý - tak proč ne?!

29.03.2015 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Vynikající thriller. Autorka si se čtenáři pohrává jako kočka s myší a rozuzlení celého příběhu tak činí nepředvídatelným. Knížka se mi moc líbila, a proto si určitě co nejdříve přečtu i druhou u nás vydanou autorčinu knížku Obětina.

27.03.2015 5 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Tak tyto dva příběhy mně přišly zatím nejslabší ze všech. Přesto si ráda přečtu i další 6. sérii Letopisů.

25.03.2015 3 z 5