Selinute Selinute komentáře u knih

Vzdálená ozvěna Vzdálená ozvěna Val McDermid

Výborná detektivka. Četla jsem ji s odstupem času podruhé a opět mě dokázala zaujmout.

23.03.2015 5 z 5

Soukromé hry Soukromé hry James Patterson

Moje první od tohoto autora. Nebylo to špatné, ale překvapivě u mě se žádné úžasné nadšení nedostavilo. Neurazí ale ani nenadchne. Tak snad příště!

20.03.2015 3 z 5

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Výborná detektivka, dobře se četla, napínavá až do konce.

19.03.2015 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Inferno je pro mě nejslabší knížka, kterou jsem od tohoto autora četla. V porovnání se Šifrou nebo Anděly není tato kniha ani čtivá, ani napínavá, jen zbytečně uhoněná. Prvních tři sta stran bylo hodně slabých, docela nudných a nezajímavých. Mnohokrát jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem ji statečně dočetla. Závěr byl zbytečně zdlouhavý, překombinovaný a nijak nepřekvapil. 3* dávám za skvělého průvodce po Florencii a za obálku, která se mi líbila. Knížka byla pro mě zklamáním, čekala jsem rozhodně větší pecku, alespoň podle komentářů. Určitě si na čas od knih pana Browna odpočinu.

16.03.2015 3 z 5

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

Tyto detektivky pana Vondrušky jsem si moc oblíbila a každou novou knihu tohoto autora si doslova užívám. Už se těším na další dobrodružství pána z Dobronína a jeho věrných pomocníků Petra a Rozárky.

13.03.2015 4 z 5

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Vynikající, není co dodat.

12.03.2015 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Moc pěkná kniha. Nedá se srovnat s filmem. Líbilo se mi Robyho putování s Bradýřem a jeho gurmánskou kuchyní napříč Anglií, taky kouzlo starobylé Persie s jejími orientálními vůněmi, zvyky a léčitelským uměním místních hakímů. Jednu hvězdu dolů dávám za to, že se mně knížka místy malinko táhla, např. při cestě do Persie, a za konec, který je sice happy, ale je celkově nějak zvláštní. Alespoň pro mě.

09.03.2015 4 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Nele Neuhaus

Komentář Neri mě přesvědčil, že tato knížka bude dobrá volba. A byla.

06.03.2015 5 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Tato knížka mě chytla hned na začátku a nutila ke čtení do samotného konce. Byl to napínavý příběh, který měl svižný a akční děj. Zatím nejlepší díl.

03.03.2015 5 z 5

Bludiště temnoty Bludiště temnoty Val McDermid

Moje druhé setkání s touto autorkou bylo téměř dokonalé. Knížku mohu jen doporučit a určitě si časem přečtu i další její díla.

28.02.2015 5 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Takové hezké odpočinkové počteníčko.

25.02.2015 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Moje druhá knížka od tohoto autora. Přišla mně slabší a několikrát jsem měla nutkání ji odložit. Asi nejsem na tento typ detektivek.

24.02.2015 3 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Tak tato se Sandře opravdu povedla! Byla hodně dobrá.

23.02.2015 5 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Čtenáře, kteří si oblíbili pentalogii O porodní bábě, určitě nezklame ani toto volné pokračování, které je rovněž velmi dobrodružné, napínavé a čtivé. I přesto, že má knížka přes 600 stran, přečetla jsem ji poměrně rychle. Hrdinové jsou sice až příliš černobílí, knížce to však nijak na poutavosti neubere.

20.02.2015 4 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Na české poměry - velmi dobrá detektivka. Byla jsem mile překvapena a vůbec jsem nečekala, že mě až tak zaujme. Jen ta písmenka kdyby byla vetší.

17.02.2015 4 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Poutavé a napínavé čtení plné překvapivých zvratů, kde samozřejmě nechybí ani láska, tak jak to u Sandry bývá zvykem. Taky jsem se trochu ztrácela v postavách agentů FBI, ale jak vidím z komentářů, nebyla jsem sama. Vraha jsem neodhalila, bylo to pro mě překvapení. Zatím u mě ale jednoznačně vede autorčina kniha Závist

16.02.2015 4 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Tyto tři příběhy s kriminální zápletkou z období renesance byly opravdu super. Vondruškovy knihy mají své nezaměnitelné kouzlo, vždy mě nejen zaujmou ale i potěší. Moc pěkné čtení.

15.02.2015 5 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Pro mě the best of. Komentáře nelžou, je fakt skvělá.

12.02.2015 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Knížka mě upoutala nejdříve svou zdařilou obálkou a pak skvělým hodnocením. Musím přiznat, že jsem se na ni moc těšila a taky si od ní hodně slibovala. Přestože námět byl opravdu vynikající, bohužel mě neoslovila až tak, jak jsem čekala. Při čtení jsem měla rozporuplné pocity, kdy se mi něco hodně líbí a místy je to trochu nuda. Celkově však knížka nebyla špatná, byl to pěkný příběh plný lásky, který si své čtenáře určitě získá.

12.02.2015 3 z 5

Sympatický středověký vyšetřovací tým, ale stále o krok před ním je Oldřich z Chlumu s panošem Otou ze Zástřizlí. Knížka mě pobavila a ráda si přečtu i další díly Letopisů.

08.02.2015 5 z 5