Selinute Selinute komentáře u knih

Kateřina Medicejská Kateřina Medicejská Jean-Francois Solnon

Kateřina Medičejská je osobnost, která mě nesmírně zaujala. Není to jen travička a intrikánka, ale především inteligentní a odvážná žena, kterou běhen jejího života postihlo i mnoho osobních tragedií.

06.02.2015 4 z 5

Nikdo neunikne Nikdo neunikne Romain Sardou

Hodně dobrá detektivka, která určitě stojí za přečtení.

06.02.2015 4 z 5

Ďábelská hra Ďábelská hra Margaret Millar

Průměrná detektivka, která mě moc nezaujala. Stačí přečíst jednou.

06.02.2015 3 z 5

Démoni Démoni Karin Slaughter

Knížku jsem nedočetla. Po 83. straně jsem to vzdala. Nevím..... nějak mně nesedla. Nebylo to nic pro mě.

05.02.2015 2 z 5

Smrtelné nebezpečí Smrtelné nebezpečí Sandra Brown

Napětí, romantika, opravdu nečekaný závěr, dobře se četla. Nemůžu však dát 5*, protože se mně zdála celkově slabší a zbytečně natáhlá. Rozhodně například na Závist tato knížka nemá.

04.02.2015 4 z 5

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

Vynikající seveřanka. Vyhovuje mně autorčin styl psaní a touto druhou knihou, kterou jsem od ní přečetla ji řadím mezi své oblíbené. Hlavní hrdinky Rebecka Martinssonová a inspektorka Anna-Maria Mellaová jsou sympatické postavy příběhu, jehož napětí se neustále stupňuje a od kterého se prostě nedá jen tak odejít. Temná stezka se čte sama a určitě své čtenáře nezklame.

01.02.2015 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Poslední vydaná knížka ze série Hříšní lidé Království českého byla stejně dobrá, jako ty předešlé a v mé knihovně si už našla své místo. Teď už jen zbývá těšit se na další novinku "Tajemství Bezdězu", která má vyjít v letošní roce. Doufám, že ani panoš Ota nevypadne ze své role - když nepotká jedinou hezkou holku, která by stála za to, aby se ji pokusil svést, považuje to za špatné znamení.

30.01.2015 5 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Moje první, kterou jsem od této autorky četla. Má zajímavou zápletku a úžasný popis prostředí ostrova Svatá Anna. Děj je sice hodně předvídatelný, ale i přesto je napínavá od začátku až do konce.

29.01.2015 5 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Panoš Ota musí opět udělat pro vyšetřování "vše", aby spravedlnost zvítězila.

26.01.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Po dvouleté pauze, kdy jsem přečetla Sněhuláka, je toto moje pátá knížka od Jo Nesba. Po každém přečtení nového titulu se ujišťuji v přesvědčení, že to nebylo špatné, ale ... Například této knížce by rozhodně prospělo zkrácení minimálně o dvě stě stránek a byla by rozhodně "čtivější". Nemůžu si pomoct, ale pro mě byla místy krutá, drastická a trochu překombinovaná. Stojí za přečtení, to ano, ale pro mě Jo Nesbo s HH rozhodně není ta pomyslná špička severského ledovce.

25.01.2015 3 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Vtipné a úsměvné vyprávění naší krajanky o životě na jednom z nejhezčích ostrovů v Jónském moři mě celkem pobavilo. Bohužel Korfu není moje srdcovka, a proto ani toto vyprávění není pro mě topka.

25.01.2015 3 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

I tato byla vynikající. Pro mě odpočinková a relaxační. Jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

14.01.2015 5 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Nejslabší co jsem zatím od této autorky četla.

12.01.2015 3 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Tento díl se mi zdál trochu slabší, překombinovaný a tak trochu řízlý Danem Brownem. Pobavila mě však skupinka urozených "panen" s ochráncem, učitelem a rytířem Otou ze Zástřizlí, pro kterého nakonec nebyla pouť tak nudná, jak se původně obával.

10.01.2015 3 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Zase jedna severská, která se docela povedla a taky mě i bavila. Moje první setkání s "Mons" a doufám, že ne poslední.

06.01.2015 4 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Když jsem uviděla mapu Turecka za přebalem, stala se pro mě knížka lákavým magnetem slibující zajímavý čtenářský zážitek. Ano, začátek byl akční, mysteriózní a napínavý. Když však srovnám tuto knížku např. s Danem Brownem, u jehož knih se mi často podsouvala myšlenka "mohlo to tak skutečně být?", tak tady to není. Po šokujícím odhalení co je to Sakrament, jsem se rozhodla dát 2*, protože takový nesmysl si málokdo může vymyslet. Mě knížka zklamala. Škoda času. Další díly určitě už číst nebudu.

01.01.2015 2 z 5

Velmi zajímavá, velmi poutavá, dobově podbarvená, tajemná... Mně se líbila moc.

29.12.2014 5 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Zdařilá detektivka se smutným koncem lásky panoše Oty ke krásné kejklířce Beatric. Opět čtivá a napínavá, ale musíme k ní přistupovat jako k oddechovce, ne jako k učebnici dějepisu.

29.12.2014 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Dvě výborně napsané a čtivé detektivky , které mají spád i logiku. Ideální odpočinkové čtení.

24.12.2014 5 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Vondruškova série Hříšní lidé Království českého je pro mě jako alternátor, který mně momentálně dobíjí baterie. Díky za to.

19.12.2014 5 z 5