Selinute Selinute komentáře u knih

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Toto volné pokračování Katovy dcery se mně zdálo o malinko slabší než první díl, přesto však nepostrádá prvek napětí a dobře se čte. Mám ráda tyto historické oddechovky a těším se na další setkání s oblíbenými hrdiny.

17.12.2014 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Knížka se četla poměrně dobře a byla i napínavá, přesto i na mě byla hodně americká. Nemůžu napsat, že byla geniální nebo vynikající, určitě však stojí za přečtení.

15.12.2014 4 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Hodně dobrá, krásně se četla a určitě to nebyla moje poslední z této série.

09.12.2014 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Agatha to není ani už být nemůže. Taky jsem nedočetla až do konce.

07.12.2014 2 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Příjemná historická detektivka se zajímavou zápletkou. Čtivá, ale krátká.

04.12.2014 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Knížka se mi moc líbila a těch pět set stran jsem zhltla jako malinu. Je čtivá od první stránky, jen vyznat se v tom množství postav mi dělalo ze začátku trochu potíže.Pachatele jsem odhalila velmi brzy, závěr však ukázal, že můj typ byl velmi mylný. Lisa prostě umí ... udržet čtenáře v napětí do samého konce.

03.12.2014 5 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Přečteno za dva večery. Výborná jako všechny od pana Vondrušky.

30.11.2014 4 z 5

Než pomine tvůj hněv Než pomine tvůj hněv Åsa Larsson

Další severská krimi a moje první setkání s touto autorkou .Napínavé vyšetřování vraždy dvou mladých lidí je plné násilí, zrady a strachu z odhalení dávného tajemství. Přestože pachatele známe už od poloviny příběhu, nic neubírá na napětí, v jakém děj probíhá. Prvek nadpřirozena je zajímavý a zdařilý závěr nutí ke čtení dalších autorčiných knih.

28.11.2014 4 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Toto je moje první knížka, kterou jsem si koupila do své knihovny jako základ serie Hříšní lidé Království českého. Možná je o malinko slabší než všechny ty, které jsem doposud četla, ale přesto mě dokázala pobavit i zaujmout

26.11.2014 4 z 5

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Nebylo to špatné, ale .......... Oldřich z Chlumu je nesrovnatelně lepší.

25.11.2014 3 z 5

Smrt mistra Smrt mistra Martin O'Brien

Pohodová detektivka jejiž děj se odehrává v srdci luberonských kopců na staré saracenské pevnosti, nejdříve přestavěné na klášter benediktinů a v současnosti na luxusní hotel. Tajemného vraha, který hotelem obchází se mně podařilo odhalit. Nebylo to těžké. Kromě napínavé četby je v knize spousta dobrého vína, vybraných lahůdek a popisů krásné krajiny Provence. Nejvíce mě však zaujala postava vrchního ispektora Daniela Jacquota, který celému vyšetřování dodává ten správný fancouzský šmrnc.

23.11.2014 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Tento příběh z Moravy se mi moc líbil. Určitě i proto, že Brno, jeho okolí i Olomouc, jsou pro mě známé reálie. Škoda jen, že Oldřich z Chlumu se svými pomocníky neřeší více případů i na Moravě.

20.11.2014 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Jak jinak než opět vynikající. S chutí sáhnu po další autorově knize.

19.11.2014 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Už dlouho jsem nečetla tak skvělou detektivku. Hodně napínavá, místy děsivá, severská. Přečtete si, rozhodně nebudete litovat. Je to parádní kousek. A obálka? Tak ta je opravdu zdařilá.

18.11.2014 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

U knih pana Vondrušky si vždy odpočinu. Středověk, známé postavy, napínavý příběh = příjemná četba.

16.11.2014 5 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Byla jsem zklamaná. Po Úterních ženách toto byl jen slabý odvar.

14.11.2014 3 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Zajímavá zápletka a příjemné čtení jako vždy.

14.11.2014 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Pohodová, čtivá a odpočinková detektivka.

12.11.2014 5 z 5

Zabili královnu! Zabili královnu! Juliette Benzoni

Tohle nebylo nic pro mě. Stačí přečíst jednou.

11.11.2014 3 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Ani tentokrát autor nezklamal. Poutavý a napínavý děj mě nakonec vyprovokoval k nedělní návštěvě Olomouce - "Po stopách Oldřicha z Chlumu". Výlet byl opravdovým zážitkem, neboť město má kvalitou nejlepší a nejcennější památky z celé Moravy. Nezapomenutelná je jednoznačně návštěva katedrály sv. Václava (Dóm), neboť představuje jeden z nejúchvatnějších středověkých chrámů u nás. Knížka i výlet byly super.

10.11.2014 5 z 5