Selinute Selinute komentáře u knih

Tak pravil Václav Klaus Tak pravil Václav Klaus Petr Žantovský

Jak jsem se mýlil v politice Jak jsem se mýlil v politice Miloš Zeman

Mirek Topolánek osobně Mirek Topolánek osobně Petr Žantovský

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Taky ráda čtu Barbaru Erskinovou, ale tuto knihu hodnotím jako průměrmou.

10.11.2012 3 z 5

Chorvatsko Chorvatsko Leandro Zoppé

Úžasný a naprosto vyčerpávající průvodce Chorvatskem. Krásné fotografi a výborné mapky. Doporučuji.

10.11.2012 5 z 5

Tisíc a dvě noci Tisíc a dvě noci Jiří Hanzelka

Zajímavý cestopis. Kdysi jsem v knížce ráda listovala prohlížela si černobílé a barevné fotografie neznámých zemi.

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Knížku jsem četla před mnoha lety . Vzpomínám si, že se mi hodně libila. Dnes ji mám v knihovně a necítím potřebu číst ji znovu.

10.11.2012 3 z 5

Pro mě z celé trilogie nejslabší. Ale to je osobní názor. Přesto stojí za přečtení.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Pro mě byl první díl (před 2,5 lety) naprostá bomba. Druhý díl se mi zdá, že tošku pokulhává, ale stále je to hodně dobré čtení. S odstupem času 2,5 let po přečtení se musím přiznat, že všechny nové severské knihy srovnávám s Larssonovým prvním dílem.
A některé nové jsou hodně dobré.....

10.11.2012 4 z 5

Dvě trubičky s krémem Dvě trubičky s krémem Noël Randon (p)

Příjemné oddychové čtení. Pro mě je přitažlivá už jenom tím, že děj se odehrává v jižní Francii.

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Vynikající detektivka, jedna z nejlepších. Taky filmové zpracování se mi moc líbilo.

09.11.2012 5 z 5

Požár v klášteře Požár v klášteře Marie Cristen (p)

Krásný příběh lásky bekyně Yseé a cisterciáckého mnicha Simona. Moc se mi líbil popis svobodného života bekyní. Z kláštera mohly odejít kdy chtěly. V případě, že se chtěly provdat , dostaly vyplacený všechen majetek, který si přinesly, často vysoce zhodnocený. Neboť bekyně byly nejen pracovité ženy a ošetřovatelky, ale především zdatné obchodnice, které měly ještě tu výhodu, že nemusely odvádět daně. To se samozřejmě nelíbilo církvi a došlo ke zrušení těchto klášterů a pronásledování některých bekyní. Prolínání milostného příběhu a historických událostí té doby tvoří z románu poutavé a příjemné počteníčko.

07.11.2012 5 z 5

Kuchařská kniha  Labužník Kuchařská kniha Labužník Elek Magyar

Výborné recepty. Často používám.

06.11.2012 5 z 5

Velká kuchařka Velká kuchařka Vilém Vrabec

Stará dobrá kuchařka. Mám ji po mamince.

06.11.2012 4 z 5

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Pro romantiky jako stvořená. Četla jsem ji už několikrát a nikdy nezklamala. Rovněž filmové zpracování je vynikající.

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Nezapomenutelná knížka. Nádherné a nepřekonatelné verše. To je prostě Manon Lescaut od Nezvala.

05.11.2012 5 z 5

Starožitný nábytek, údržba a opravy Starožitný nábytek, údržba a opravy Eva Medková

Výborná příručka pro restaurátory - začátečníky. Taky jsem ji mnohokrát použila. Je výborná.

05.11.2012 4 z 5

Efektivní myšlení Efektivní myšlení Gerhard Schmidt

Tak tato pulikace kterou vlastním mě moc neoslovila.

05.11.2012 3 z 5

Zahrada Zahrada David Gerald Hessayon

Zahrada - tak ta bohužel stále nevypadá tak jak radí tato kniha.

05.11.2012 4 z 5

Porcelán kolem nás Porcelán kolem nás Jiří Chládek

Pro mě spousta zajímavých informací o historii porcelánu. Úžasné fotografie těch nejkrásnějších kousků, které vznikly v českých porcelánkách.