Selinute Selinute komentáře u knih

Farma Farma Tom Rob Smith

Opět další bestseller, který není nic víc než marketingový tah. Už dávno jsem se přesvědčila, že upoutávky jako "Bestseller" nebo "Kniha, kterou musíte přečíst", tomuto označení často neodpovídají. Označení Bestseller už dávno není to, co bývalo. Za mě slabé 3*.

06.09.2016 3 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Četlo se to opět moc hezky a jedním dechem. Další zajímavé dobrodružství Lukáše - platnéřského tovaryše a později mistra se tentokrát odehrává v Milánu a na hradě Castello Nuovo. Knize nechybí svižný děj plný nečekaných zvratů. I tu vládne bezpráví a intriky a Lucas musí hodně riskovat, aby přežil. Super - těším se na další díl..

04.09.2016 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Nenáročné, ale přesto čtivé a napínavé. Bavila jsem se od začátku do konce. Ale jinak tomu u knihy pana Niedla ani být nemůže.

03.09.2016 5 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Bylo to pěkné... Ano, odvážím se tvrdit, že nad tímto dílkem zaplesá snad každá jen trochu romanticky založená dušička. Stojí za přečtení...

02.09.2016 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Dovolenkové napínavé čtení, které splnilo mé očekávání.

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Příjemná, hodně předvídatelná oddechovka. Jako dovolenková četba se mi moc líbila i přesto, že cikády, které mi při ni dělaly společnost, nebyly francouzské.

30.08.2016 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť Peter Tremayne (p)

První Tremayne v mé knihovně. Naprosto dokonalý příběh a sestra Fidelma se stala po Guinness moji druhou irskou láskou.

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Po roční pauze jsem opět sáhla po Cobenovi. Po mém loňském neúspěchu s knihou "Šest let" jsem od této ani žádný větší zázrak nečekala. O to víc jsem byla překvapena. Bylo to čtivé, napínavé a docela dobré. Mám jen malou výtku k závěru, který se mi zdál, že místy tak trochu "skřípal". Je to knížka, která se čtenářům líbí a tomu odpovídá i její hodnocení.

10.08.2016 4 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Je to kniha, která mě nesmírně zaujala.
Četla se výborně a moc se mi líbila. Už dlouho se mi nestalo, že by mě příběh zaujal tak, abych o něm musela přemýšlet. Válečné téma i po letech nutí čtenáře k zamyšlení a zanechává v nich svou nesmazatelnou stopu.

07.08.2016 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tma je brilantně napsaný thriller.
Je trochu jiný než předchozí díly a rovněž postava majora Servéze zde není tak výrazná. Děj provokuje svým tématem stalkingu a manipulace a vybízí čtenáře k zamyšlení.
Tma, jejíhož konce nedohlédnete a v žaludku cítíte její symptomy...
Tma, pro mě až do samého konce neproniknutelná, plná napětí a strhující.
Tma, rozhodně jedna z nejlepších knih.

02.08.2016 5 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Moje druhá kniha od Daniela Silvy. Opět velmi zdařilý špionážní román s Gabrielem Allonem - geniálním špionem, skvělým restaurátorem a malířem. Líbila se mi hlavně ta část děje, která se odehrává v Benátkách, městě vody, obrazů a podvečerního vánku vanoucího od laguny...

31.07.2016 4 z 5

Pražský rozparovač Pražský rozparovač Jan Bauer

Jako oddechovka splnila knížka mé očekávání a to i částečně díky oblíbené postavě mnicha Blasia. Bylo to lehké, nenáročné, čtivé a jako změna - proč ne?! Mně se to líbilo.

28.07.2016 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Skálu jsem zatím nečetla, tak nemůžu hodnotit, ale tento kousek byl pro mě luxusní záležitost. Knížka ležela na stolku v knihovně a nikdo ji nechtěl. Chvilku jsem váhala, mám-li číst nejprve tento druhý díl z trilogie.. Líbilo se mi to. Ano, líbilo se mi nejen prolínání minulosti se současným vyšetřováním, ale i prostředí skotských vřesovišť. Divoká krása krajiny větrného ostrova Lewis s kamennými domy a mořem, které se tříští o skály a vytváří úžasnou a neopakovatelnou kulisu k tomuto detektivnímu románu. Je pravdou, že rozuzlení zápletky je poněkud slabší a velmi zkrácené, ale ani to moje hodnocení neovlivní.
Celkově shrnuto - "Rozhodně doporučuji k přečtení"!

20.07.2016 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Další výborně napsaný detektivní příběh, který jsem přečetla během dvou dnů. Napínavý děj se zajímavou zápletkou bez drastických scén byl příjemnou změnou. Zakončení příběhu a celkové rozuzlení ale pro mě nebyly překvapením, předpokládala jsem je už od poloviny knížky.

18.07.2016 4 z 5

Mstitel Mstitel Edgar Wallace

Příjemná oddechovka, ráda se k ní někdy vrátím.

Smečka děsu Smečka děsu Edgar Wallace

Tato rovněž patří mezi ty slabší Wallaceho dílka.

Opeřený had Opeřený had Edgar Wallace

Hodnotím ji jako jednu ze slabších knížek.

17.07.2016 3 z 5

Lovec hlav Lovec hlav Edgar Wallace

Dobrá detektivka, pohodové čtení.

Brána zrádců Brána zrádců Edgar Wallace

Jedna z mých oblíbených. Taky jsem ji četla už několikrát a určitě ne naposled.

17.07.2016 5 z 5

Signály přes údolí Signály přes údolí Edgar Wallace

Mám moc rády tyto Wallaceho oddechovky. Můžu je číst znovu a znovu.

17.07.2016