Selinute Selinute komentáře u knih

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Kdysi dávno jedna z mých oblíbených a taky jedna z nejlepších.

17.07.2016 5 z 5

Zelený Lučištník Zelený Lučištník Edgar Wallace

Kdysi dávno jedna z mých oblíbených.

17.07.2016

Pohádky (26 pohádek) Pohádky (26 pohádek) Hans Christian Andersen

Moc pěkné pohádky s ilustracemi Jiřího Trnky

17.07.2016 4 z 5

O čertech, obrech a dobrých lidech O čertech, obrech a dobrých lidech Jan Červenka

Moc pěkné pohádky s ilustracemi Zdeňka Filipa.

17.07.2016 4 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Po tak nízkém hodnocení jaké tato kniha má, jsem trochu váhala, jestli se mám do ní vůbec začíst. Dala jsem jí však šanci a nelituji. Opravdu to není tak skvělé dílo jako Vykladačka smrti a její další díly, ale přesto i toto je poutavé a dobrodružné čtení s mírným nádechem romantiky. I když byl tento odpočinkový román hodně předvídatelný, já jsem se bavila...

17.07.2016 4 z 5

Tento díl se mně líbil. Bylo v něm méně husitského válčení a více jsme se dozvěděli o osudech již třetí generace rozvětvené rodiny Prokopů.
Pro mě to byl příjemně strávený čas...

14.07.2016 5 z 5

Zlatá chiméra Borgiů Zlatá chiméra Borgiů Juliette Benzoni

Od knížky jsem čekala o hodně víc... Dobrodružný a napínavý náboj jsem hledala marně. Nějak jsem se nemohla začíst... Ne, toto nebyla knížka pro mě!

12.07.2016 2 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Inteligentní thriller, který své čtenáře jen tak nepustí. Je to čtení nabité napětím, u kterého se rozhodně nebudete nudit. Mě osobně trochu zklamal závěr, ale celkově za přečtení určite stojí.

10.07.2016 4 z 5

Mrtví na vinici Mrtví na vinici Milena Mathausová

Pohodová letní oddechovka pro nenáročné čtenáře.

08.07.2016 3 z 5

Případ úzké dýky Případ úzké dýky Stanislav Češka

Jednoduchá, nenáročná a dost předvídatelná detektivka. Pro mě docela příjemná oddechovka a moc se mi líbí i nápad - psát historické detektivky z Velké Moravy.

08.07.2016 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Zloba byla moje první kniha od tohoto autora. Musím přiznat, že na můj vkus jsou některé popisy děsivé, brutální až hrůzné. Přesto jsem ji přečetla poměrně rychle a byla jsem moc spokojená.
Hodnocení? - Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem letos četla.

06.07.2016 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Ani tento poslední čtvrtý díl mě nenechal na pochybách, že pan Niedl je jedním z nejlepších autorů historických románů. Jeho Hynka Tase z Boru jsem si moc oblíbila, a už vím, že mně bude chybět... těším se na další knižní setkání...

05.07.2016 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Romantický příběh z prostředí Skotska se četl jako pohádka a moc se mi líbil. Proto si ráda přečtu i druhou autorčinu knihu Mariana.

01.07.2016 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Už když si knížku pana Niedla půjčuji, vím, že mně udělá radost, a tak se na čtení moc těším. I tato trojka byla absolutně bezkonkurenční a vynikající, no prostě opět mě na několik hodin připoutala ke křeslu.

29.06.2016 5 z 5

Skrýš na konci útesu Skrýš na konci útesu Laura Walden

Po dlouhé době zase trochu romantiky tentokrát i s přídavkem kouřově drsné, rašelinové a sladově sladké skotské whisky. Knížka mě nalákala na děj, který se odehrává na skotském ostrově Skye. Byla poměrně čtivá, to ano, ale bohužel ani úžasné skotské reálie nevyváží mé celkové průměrné hodnocení.

27.06.2016 3 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Ohnivé znamení je pro mě zatím nejlepší díl z této série. Jenom kaprál Jaroš mohl být možná závěrem trochu víc akční. Je to postava, která dodává vyprávění tu správnou šťávu. Za mě plný počet - výborně!

26.06.2016 5 z 5

Modlitba za zatracence Modlitba za zatracence Peter Tremayne (p)

Neskutečně nádherné vyprávění.
Zamilovala jsem si to kouzelné Irsko sedmého století i sestru Fidelmu, tu důvtipnou a milou dálaigh. Tento čtvrtý příběh, který jsem přečetla, je bohužel poslední, který naše knihovna nabízí. Proto jsem se rozhodla, že si postupně pořídím celou tuto pozoruhodnou sérii, která si mě naprosto podmanila, i do své knihovny.

22.06.2016 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Klasická deaverovka ... napínavé od začátku do konce. Tato série s Kathryn Danceovou je stejně dobrá jako s Lincolnem Rhymem.

18.06.2016 4 z 5

Případ podivného gombíku Případ podivného gombíku Stanislav Češka

Moc jsem se těšila na tuto detektivku odehrávající se na Velké Moravě. Přestože místy působila spíše jako cestopis, tak mě bavila. Zaujal mě i popis jednotlivých hradišť Starigrad - Staré Zámky u Líšně, Rajgrad - Rajhrad, Moravgrad - Mikulčice - Valy, Dolnograd - Břeclav - Pohansko, a především Veligrad - Staré Město - Uherské Hradiště, protože jsem se tu dozvěděla spoustu zajímavých informací, o kterých jsem doposud neměla ani zdání. Tento příběh, sice s jednoduchou ale poměrně čtivou detektivní zápletkou, nebude určitě můj poslední, který si od tohoto autora přečtu. Na Velkou Moravu devátého století se zase někdy vrátím...

17.06.2016 4 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Historická detektivka, která se opět povedla. Mírně napínavá, lehce oddechová, ale především zábavná. Doufám, že se dočkáme pokračování! Ráda bych se totiž znovu setkala se sympatickou katovkou Magdalénou, vtipnou Světlanou, mladým katem Petrem i staroměstským rychtářem Janem.

15.06.2016 4 z 5