Shanib Shanib komentáře u knih

Kořist Kořist Darcy Coates

Od knížky jsem moc neočekávala, protože to není můj obvyklý žánr. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ovšem jakmile vešla Chrisova parta do lesa, tak se to rozjelo a já nestíhala číst. Byla jsem tam napjatá, že se přiznám, že jsem tu a tam přeskočila popisný odstavec, jen abych věděla, jak daná situace vygraduje. Takže nakonec to byla fakt jízda.
O hvězdičku méně dávám právě za ty popisné odstavce. V první polovině knihy je zajímavý číst, jak bloudí lesem, z čeho mají šrámy na rukou apod. jenže jak přibývá dramatičnosti, tím víc mi tyhle pasáže překážely a zdržovaly.
Po dočtení mě napadlo, že by z knihy byl skvělý film.

05.01.2024 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

To teda byla sebranka. Popravdě jsem trochu doufala, že to udělali všichni a aby je trest neminul. Epilog mě napůl zklamal...vlastně to dopadlo dobře, ale jak to bylo shrnutý do dvou vět, nepocítila jsem tolik potřebné zadostiučinění.
Každopádně super. Autorka je sázkou na detektivní jistotu. Drží se svého žánru a nelne příliš k žádné z postav, což mi u takovýchto knížek vyhovuje.

22.06.2023 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Viciouse jsem od vydání v originále četla snad 3x a asi se vrhnu i na českou verzi, abych si ho vychutnala ještě víc. Je to neotřelý (anti)hrdina, který se za své chování rozhodně nikomu neomlouvá. Je to bad boy v tom pravém smyslu slova. Emilia mu ale nezůstává nic dlužná a není to žádná dáma v nesnázích. Chemii mezi nimi zbožňuju, oba dohromady prostě dávají smysl. Závěr knihy bez chybičky a L. J. Shen tímto moc děkuju za jednu z mých nejoblíbenějších romantických knížek!

13.10.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tato kniha si veškeré pozitivní komentáře a kritiky zaslouží. Chytla mě hned od začátku, nebylo tam nic navíc. Celou dobu vás děj drží ve střehu a vy se snažíte přijít na to, kdo je vrah a pak to ke konci přijde a vy jen koukáte a říkáte si - tak to mě nenapadlo, ale vlastně to skvěle sedí. Co se týče postav, autor drží krok a snaží se udržet diverzitu, kolem které je v poslední době všeobecný šum. Každá osoba je promyšlená a jsem zvědavá, co nám přinesou další díly.

21.12.2017 5 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Knížku jsem si vybrala spíš z nouze a o to víc mě překvapila. Hlavní hrdinové měli skvělou chemii, prostředí příběhu bylo atraktivní a zápletka na dobré úrovni. To je hodně rychlé shrnutí. Když se mě někdo zeptá na dobrý román, vybavím si právě tuhle knihu a určitě se k ní opět vrátím.

23.09.2017 5 z 5

Mizera Mizera L. J. Shen

Konečně! Dočkala jsem se překladu své nejoblíbenější knížky od L.J. Shen. Percy by svoji lásku mohla přímo rozdávat, což je přesně to, co její drahý manžel potřebuje. Cillian je ten správný neomluvitelný antihrdina, jehož srdce nakonec roztaje pro Percy, přitom si ale zachová svoji charakteristiku. Jejich společná chemie je wow.
Těšte se na propracovaný příběh, vtipné momentky, originální tajemství, erotiku, romantiku, sympatickou partu.
Knížku doporučuji všema deseti. Já osobně jsem ji od vydání v originále četla čtyřikrát.

07.03.2024 5 z 5

Pomocníčka Pomocníčka Freida McFadden

Nečekaná pecka. Knížku jsem si koupila na letišti, kde mi ji doporučila prodavačka. Moc jsem si od toho neslibovala a dopadlo to tak, že jen co jsem knížku dočetla, hledala jsem, co dalšího od autorky vyšlo (v češtině bohužel nic).
Vlastně nemám, co bych ději vytkla. Zvraty byly skvěle vygradované, postavy dobře vykreslené a epilog uspokojivý

14.08.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Pro mě to byla první hororová knížka a moc se mi líbila. Je skoro neuvěřitelné, jak poutavé to po celou dobu bylo, když vezmu v potaz, že 70% knížky tam byla vlastně jen jedna postava. Adrienne se mi líbila a obdivovala jsem ji za její chladnou hlavu ve chvílích, kdy jsem se já sama bála.

27.05.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tahle autorka detektivek mě opravdu baví. Občas si chci odpočinout od knížek, kde jsem emocionálně "zafixovaná" na jednu postavu, nemluvě o nekonečných thrillerových sériích, které mě sice ze začátku baví, ale po 13 dílech by to už by opravdu chtělo nějaký závěr. Shari Lapena dává všem postavám stejný prostor, takže nikdo není vyloženě oblíbenec. Zajímá vás samotná zápletka a pídíte se, kdo může být vrahem. Já jsem začala mít určitě podezření v druhé polovině knížky, pak jsem si to zase rozmyslela, abych zjistila, že ono tomu skutečně tak bylo. Za mě naplnila veškerá očekávání.

14.12.2020 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Po těchto knihách (Off-Campus, Briar U) mám vždycky chuť vrátit čas zpátky na vysokou :D Sice mám blíž ke třicítce než ke dvacítce, ale Elle Kennedy mě prostě baví. Její knížky hltám jedním dechem a vždycky se u nich trochu zasním. Všechny postavy jsou jedinečné a kluci z hokeje jsou prostě...uff. Přiznám se, že jsou často mými oblíbenci zrovna ti, kdo u dotyčné hlavní hrdinky ostrouhají. Hunter mi opravdu zlomil srdce, ale těším se na třetí díl, který bude věnovaný jeho příběhu.

03.06.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

To bylo něco! Nevím, jestli vůbec můžu přiznat, že se mi knížka líbila. Mám ráda Chrise Cartera a myslela jsem si, že nic brutálnějšího už číst nemůžu. Očividně jsem se spletla. Ačkoliv tohle bych spíš kategorizovala jako zvrácené. U některých pasážích deníku se mi zvedal žaludek.
Postavy však byly trochu předvídatelné. "Zápletku" s Porterovou manželkou jsem vytušila po prvních stránkách a to, kdo je Opičák, jsem uhádla už na stránce 80, ačkoliv jsem si tím samozřejmě nebyla 100% jistá, dokud to nebylo černé na bílém.
Určitě si přečtu druhý díl. Jsem strašně zvědavá, jak to bude pokračovat.
P.S. Pokud se chcete pousmát, přečtěte si závěrečné poděkování autora.

19.01.2019 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Konečně mě opět chytla knížka hned po prvních několika stránkách a vůbec se mi ji nechtělo odložit. Přiznám se, že místy jsem si vzpomněla na Roberta Bryndzu a jeho Ericu Fosterovou, ale postavy mi zde byly daleko více sympatické. Také se mi líbil styl vyprávění. A ten konec? Vůbec jsem to nečekala. Totiž myslela jsem si to v půlce knížky, pak jsem od té myšlenky úplně odešla a pak tohle? Sharon Bolton mě dostala a jdu na další díl.

10.10.2018 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Člověk si už říká, že víc brutální to být nemůže a ono jo. Tentokrát ale musím říct, že jsem zápletku aneb v čem je jádro pudla, tak trošku tušila. To nic nemění na tom, že jsem stránky otáčela bleskovou rychlostí a hltala každé slovo. Jen mě mrzí, že po většinu děje Hunter vystupuje nevýrazně, až v poslední třetině si nás pustí trochu víc pod kůži. Je ale pravda, že předchozí díly pro něj byly hodně osobní, takže zase chápu, že to chce autor vyvážit, aby se z toho nestal úplně jiný žánr. Čekání na další díl snad nebude tak dlouhé jako v případě Genesis.

18.04.2023 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Už je to nějaký ten pátek, co jsem knížku četla a teď koukám, že ji přeložili do češtiny, takže mé plány na víkend jsou jasné. Vzpomínám si, že jsem z ní byla úplně hotová, jak byla skvělá a chemie mezi hlavními postavami byla přímo elektrizující.

07.10.2022 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Krásný jako vždy. L.J. Shen není jen tak nadarmo mojí nejoblíbenější spisovatelkou. Vydání jejích knížek v originále si měsíce dopředu píšu do kalendáře. Se Hrou s ohněm tomu nebylo jinak.
Už je to nějaký ten pátek, co jsem knihu četla, ale vím, že jsem ji přečetla rychlostí blesku (bohužel). Přemýšlím, jak bych víc rozepsala své dojmy ze čtení, ale stejně bych používala samá kladná superlativa, takže to zkrátím: Knížku si určitě přečtěte.

07.01.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Povinná četba ze střední školy, ke které jsem se díky čtenářské výzvě vrátila. Vzpomínám si, když jsem se nazpaměť musela učit Polednici. To bych už znovu absolvovat nechtěla :D ale ráda jsem se ke sbírce zase vrátila

04.11.2020 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

(SPOILER) Uff knížka mi připomněla, proč tak lpím na happy endech. Dala jsem se do čtení a říkala si, jak je to skvělý příběh. Vtipné slovní přestřelky mezi Reedem a Charlotte jsem si užívala a kolikrát jsem se i nahlas smála. Líbil se mi vývoj jejich vztahu a jak byli jeden pro druhého opravdu stvoření. No a pak přišla ta jobovka a já půl večera probrečela a druhou půlku jsem si googlila roztroušenou sklerózu. Dva dny jsem se přemlouvala, abych se ke knížce vrátila. Když jsem to udělala, četla jsem poněkud opatrně, nechtěla jsem další vytahování kapesníčků, ale na to už naštěstí nedošlo a epilog mě potěšil.

14.06.2020 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Romantika jak blázen! A jak hezká. Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se děj odehrál. Hlavní postavy jsem naprosto zbožňovala a příběh byl originální. Chvíli jsem si říkala, jestli už děj není až příliš natahován, ale i tak to rychle uteklo. Ke konci jsem málem dostala infarkt a epilog byl naprosto úžasný

28.03.2020 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

U minulého dílu jsem dala pět hvězdiček, protože je to prostě geniální Chris Carter...ačkoliv ve skutečnosti to v porovnání s předchozími knihami tak dobré nebylo. Tentokrát ale ty čtyři bohužel už dám. Je to pořád skvělé, děj je napínavý, myšlenkové pochody Huntera dech beroucí a Lucienovi činy zvrácené. Jenže - ve 3/4 knihy byl Hunter takový nemastný neslaný. Vyjadřoval se minimálně a nečíst předchozí díly, tak bych řekla, že je to nedůležitá vedlejší postava. Pak ale přišel zvrat a posledních 80 stránek se rozjelo nevídaným tempem, Robert Hunter jako ho znám byl zpátky a já hltala stránku za stránkou.

29.10.2019 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tuhle knížku jsem dlouho odkládala a teď vůbec nechápu proč. Bavila mě od první do poslední stránky. Zápletka byla originální a napětí se dalo krájet. Správně dávkované informace, vyvážený kriminální děj s osobní linkou hlavních hrdinů a skvělá chemie mezi postavami.
Trošku jsem se zakoukala do Luca, ale s tím nic nenadělám :D No a protože jsem v tomhle ohledu naprosto ztracenej případ, doufám, že mu to s Avou někdy vyjde.

20.07.2019 5 z 5