Shanib Shanib komentáře u knih

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Po všech těch thrillerech a románech, které jsem s poslední době četla, jsem měla chuť na něco opravdu odpočinkového. Našla jsem přesně to, co jsem potřebovala a kniha splnila veškerá má očekávání. Seznámení se s hlavními postavami ještě před plavbou bylo zajímavé a samotné prostředí plavby atraktivní. Vraha jsem tušila už od začátku, ale pak jsem byla tak na pochybách, že jsem od myšlenky upustila. Nakonec se však ukázalo, že jsem měla pravdu. Líbilo se mi, jak jsem byla stále na vážkách a snažila se udržet krok s Poirotem. Uznávám ale, že množství postav a jmen mi místy taky dělalo trošku problém.

06.03.2020 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Během prvních 100 stránek jsem si říkala, jestli si někdo nedělá srandu a jak tohle může být ten slavný thriller Den pro šakala, který se stal klasikou? Přišlo mi, jako bych četla jakýsi mišmaš, který připomínal satiru. Navíc ta přehršel jmen, leckdy zbytečných, které jsem si nedokázala zapamatovat. Ale vydržela jsem a jsem za to ráda. Už hodně dlouho jsme nečetla něco tak puntičkářsky propracovaného a smekám. Přistihla jsem se, že vlastně Šakalovi fandím, ale jelikož žádná z postav nebyla příliš citově vykreslená, tak mě konec nechal chladnou a jen jsem se pousmála nad dokonalým závěrem.

04.02.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Já nevím, asi mám úplně jiný vkus, ale mě to taaaak děsně nebavilo. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická a vůbec jsem se nemohla začíst. Ač to dělám velmi nerada, tak jsem své pokusy nakonec vzdala a knihu nadobro odložila. Dala jsem jí babičce a ta mi řekla, že ji dočetla spíše s jakési "povinnosti".

18.12.2019 odpad!

Pán ohně Pán ohně Peter May

Líbilo se mi, jak se to lišilo od ostatních thrillerů. V podstatě to byl takový detektivní román. Ráda jsem se takto neotřelým způsobem dozvěděla něco o čínské kultuře, ačkoliv jsem se toho ze začátku trochu bála. Nakonec jsem se však těšila, co dalšího autor na následující stránkách poodhalí.
Vývoj vztahu hlavních postav byl tak nevinný, až jsem si říkala, jestli se to někdy konečně trochu víc rozhoupe. Od druhé třetiny se nám pak konečně začíná dostávat více emocí a závěrečná společná scéna mě mile překvapila.
Byla tam také detektivní linka, která byla napínavá, ale trochu upozaděna právě díky množství informací a poukazování na kulturní rozdíly. Ale vlastně mi to v závěru vůbec nevadilo.
Těším se na další díly.

28.01.2019 4 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Jee, to bylo hezký - byla moje první myšlenka, když jsem knihu zavřela. Už jsem pár titulů od autorky přečetla, většinou to nebylo tak špatné, ale ani nic super. A konečně jsem se zase dočkala! Mělo to skvělý spád, charismatické postavy, realistický slovník, originální vtipné hlášky a trochu romantiky. Po "V síti lásky" je to má druhá nejoblíbenější kniha od Lindy Howard.

05.01.2019 5 z 5

Zabijákova hra Zabijákova hra Ward Larsen

David Slaton je zkrátka dokonalý zabiják. Moc se mi líbí, jak je vždy o krok napřed před svými nepřáteli, aniž by to samotný čtenář tušil, dokud nenastane na pravá chvíle. Propracované od začátku do konce, jsou zde staré i nové postavy, malá romantická linka a jedna akce za druhou. A ten konec? Páni!

29.07.2018 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Chci další díl! Honem. Bylo to super, stejně tak jako předešlá knížka! Přemýšlím, co bych tomu vytkla, ale nic mě nenapadá. Určitě doporučuji, pokud se chcete zasmát, trošku zasnít a vypnout.

17.05.2018 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Super čtivé, zábavné, romantické a odpočinkové. Kniha se mi moc líbila a už teď vím, že jsem ji nečetla naposledy. Ze začátku mi trochu vadilo, že spolu dva dospělí lidé mluví jako puberťáci, ale nakonec jsem si zvykla. Trochu jsem pořád čekala na nějaké větší drama, ale to se nekonalo. Nevadí, stejně to bylo výborné a plynule přecházím k druhému dílu WAGs.

16.05.2018 5 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Asi jsem už příliš zblblá z kriminálních seriálů jako jsou mé oblíbené Myšlenky zločince, ale Alex mi moc jako soudní psycholog nepřišel...jasně, bylo tam hodně úvah, ale vlastně pořádný psychologický závěr, než se samo všechno vyvrbilo, tam nebyl. A když říkám samo vyvrbilo, tak to vlastně i tak bylo. Bez informací od FBI by s tím nepohnul a najednou šlo všechno strašně rychle.

22.09.2017 3 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

Sérii Crossfire jsem měla opravdu ráda, ale tohle byla katastrofa. Číst na každé druhé stránce o tom, jaká je Eva bohyně, mě hodně rychle omrzelo. Z Gideona, toho sexy charismatického týpka, se stal magor, který pokaždé přeruší schůzi jen kvůli tomu, že mu ó svatá dokonalá Eva zavolá kvůli nějaký blbosti. Nemluvě o tom, že ti dva nemají absolutně žádný vlastní život. Alespoň u Evy je sem tam nějaký ten náznak, když se vidí s Carym, který mi byl ovšem sympatický jen v prvním díle. A když už to vypadá, že se ne všechno točí kolem nich, jako třeba Megumi a její problém s přítelem, tak přijde Gideon a nějakým kouzlem z Megumina ohrožení najednou udělá hrozbu pro Evu (jak jinak). Hodně mi vadí, že druzí lidé jsou bráni jen jako figurky ála tvůj problém, ne můj, nejsi Eva, don´t care. Dřív byly postavy sexy a měly jiskru, teď je všechno už jen hodně otravné.

27.11.2015 1 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Tuhle knížku určitě doporučuji. Je zábavná, gradující a hlavní hrdinové jsou kouzelní (jiné slovo je snad ani vystihnout nemůže). Také se mi moc líbí, jak je Caroline lidská - nemine ji řada trapasů. Je ale pravda, že v jednu chvíli jsem ji nazvala káčou, a to když se ve Španělsku rozbrečela kvůli Óčku. Na základě děje jsem si také rozšířila svůj playlist písniček. Na konci je knížka možná trošku zbytečně zdlouhavá - asi aby byl čtenáři vynahrazen nedostatek erotiky

17.02.2014 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

První knížka tohoto žánru, kterou jsem četla. Podobné čtivo asi nebudu moc vyhledávat, ale zase nemůžu říct, že by to bylo špatné. Občas jsem se i zasmála. Musím říct, že obdivuju lidi, kteří si ze sebe dokáží dělat až takovou legraci a brát vše s lehkostí.

20.06.2023 3 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Z pera Agathy Christie jsem četla i poutavější kusy. To ale nic nemění na tom, že to je skrz na skrz skvěle promyšlená detektivka. Rozuzlení bylo dokonalé a zlosyn nečekaný. Jako třešnička na dortu bylo "tajemství" obrazu, které mě pobavilo.

04.04.2023 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Vezmu stranou to, že tohle by v normálním životě opravdu nefungovalo. Ani jeden z hlavních hrdinů není tak úplně v pořádku a takhle vztah určitě vypadat nemá. Nicméně je to pouze fiktivní příběh a kdyby byli Aiden nebo Elsa "normální", tak by to asi moc lidí nečetlo.
Příběh mě bavil. Děj plynul v postatě sám a čekám na další vývoj mezi ústřední dvojicí. Akorát tak trochu zjišťuju, že mě červená knihovna vyhovuje číst spíš v angličtině. Některé české výrazy mě zkrátka tahají za uši.

15.12.2022 4 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Kdyby mi bylo 20, tak bych byla z příběhu asi nadšená, jenže mi je o deset let víc a číst o hrdinech, kteří sotva dosáhli dospělosti už není tak úplně ono. Po přečtení knihy si navíc ani tak nebudete pamatovat to, co se dělo s Knightem a Lunou jako to, co se dělo ve vztahu Knight - Rosie - Dean. Kniha je určitě zatím nejemotivnější a nejtragičtejší, co jsem od L. J. Shen četla, až mi z toho došly kapesníčky.

02.03.2022 3 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že budu číst Sandru Brown a její příběhy mě budou bavit, asi bych se zasmála a řekla, že je to spíš pro moji babičku. Jenže tohle už je čtvrtá knížka, kterou jsem přečetla a od které jsem měla potíže se odtrhnout.
Hlavní hrdina to opět neměl v životě vůbec lehké, ale statečně se postavil nepřízni osudu a rozhodl se bojovat. Zápletka originální, až jsem si říkala, kam na ně chodí, a ústřední dvojice sympatická. Akorát škoda, že neměli více prostoru pro vzájemnou interakci. To je jediné mínus, které u knih S.B. opakovaně shledávám.

25.10.2021 4 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Další skvělá a originální knížka od Sandry Brown. Cassidiho jsem si hned zamilovala. Jedné postavy mi bylo moc líto, ale její konec v příběhu dával smysl. Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se všechno odehrávalo. Jenom epilog by se mi líbil delší.

27.07.2021 5 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

To nebylo vůbec špatné. Na knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda, protože si jsem jistá, že tohle zdaleka nebyla poslední knížka, kterou jsem od této autorky četla. Nebyl to sice žádný zázrak, ale bavilo mě to, protože příběh obsahoval všechno, co mám ráda - krimi zápletku, romantiku a happy end.

06.12.2020 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

(SPOILER) Pro mě byl Jeho banán lepší. Tady mi přišlo, že příběh až příliš brzy ztrácí šťávu. S Williamem byla legrace, ale vydrželi byste být s někým, kdo nikdy nemluví vážně? Hailey nebyla špatná, ale zas tak moc mě taky nedostala. Nejlepší byl hod koláčem. Co musím zkritizovat je překlad, protože si myslím, že jeho vinou se místy v jednom odstavci často opakují ta stejná slova (obzvlášť jsem z toho kvetla u té části s maškarním).
A dále si neodpustím jednu citaci: "...dopustila jsem, abys mě emocionálně vysával několik dlouhých let. Byla jsem uvězněná v čase, který jsme spolu strávili, a pak zklamaná z toho, jak se nakonec věci vyvinuly. Dopustila jsem, abys mi zabránil poznat další příležitosti, zkoušet nové věc. Byl jsi jako balvan na mém krku, jako kotva na mém kotníku. A myslím, že sobě jsi způsobil totéž..." To jako vážně? Kdo takhle mluví? Takovýchto podobných pasáží tam bylo víc a působilo to hrozně nepřirozeně.
Jako milá oddechovka dobrý, ale žádný super příběh.

18.11.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

(SPOILER) Popravdě jsem trochu zklamaná. Asi mě zmátl seriál, ale očekávala jsem známou dvojku Rizzoliovou a Islesovou (později jsem zjistila, že toho se dočkám ve třetí nebo čtvrté knížce, myslím). Nevadí, budiž. Co mě ale překvapilo, že Rizzoliová hrála druhé housle. Vlastně spíš tak třetí. Mohla bych spočítat, kolikrát se objevila na "scéně". Na posledních cca 50 stránkách si pak spisovatelka asi uvědomila, kdo má být vlastně hlavní postava, a tak Rizzoliová, která do té doby k dopadení vraha nikterak nepřispěla, s jedinou trefnou otázku udělá díru do případu a vraha chytne. Ne počkat. Vlastně ani to neudělá. Oběť nakonec svého vraha sundá už podruhé sama.
Dále mi není jasné, proč policie říká, že musí najít Chirurgovu skrýš, protože právě tam své oběti zabíjí, aby si to mohl nerušeně užít. Pokud vím, tak všechny oběti byly nalezené u sebe doma, ne? A to už vůbec nemluvím o té slavné rozhodující otázce, zda prodavač ve městě nezná nějakou Asiatku nebo Indiánku a ten poukáže na ženu, kterou je ve skutečnosti přestrojený vrah. Ptám se - co se stalo s fyzickými rysy, charakteristickými pro tyto národnosti? Chirurg měl asi doma takovéto udělátko z Mission Impossible, které dělá obličejové masky.
Abych to shrnula, tato detektivka nebyla špatná, ale určitě jsem četla o hodně lepší knihy tohoto žánru. Hlavními postavami byli asi Catherine a Moore, ale příliš mi k srdci nepřirostli. Až se budu v budoucnu někdy nudit, asi dám šanci dalšímu dílu a budu doufat, že bude lepší.

10.08.2020 3 z 5