Shanib Shanib komentáře u knih

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Knížku jsem našla v babiččině knihovně, když jsem hledala něco odpočinkového, co přečtu jedna dvě. Příběh jsem si užila a párkrát jsem se při čtení usmála. Četla jsem sice i lepší, ale i horší. Postava Sarah mohla mít trochu větší charisma, ale zato pánové James, Robbie a Charles ho mohli klidně rozdávat, a tak si určitě přečtu další díl.

15.10.2020 3 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Bane se tu objevil z ničeho nic. Nepatří přímo k Four Hot Holes, takže mi jeho příběh zasazený do této série moc nesedí, ale nevadí, i tak je skvělý. S Jessie se život opravdu nemazlil a trochu jsem se bála, jakým způsobem se bude její postava vyvíjet. Jako správná hrdinka se však zvládla se vším poprat a po svém boku měla vytrvalého sidekicka. Málo kdy se stane, aby L. J. Shen zklamala a ani tentokrát se to nestalo.

27.08.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Bylo to milé a romantické. Příběh se mi moc líbil a hlavní postavy mi přirostli k srdci. Kdybych ale nevěděla, kdo je autorem (autorkami), tak bych to na základě příběhu a stylu psaní vůbec nepoznala. Ač nerada, neubráním se srovnání s mým oblíbeným Božským bastardem, kde se nikdo s ničím příliš nepáral, kdežto tohle bylo takové něžné.

10.03.2020 4 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Kniha splnila veškerá očekávání. Je to román pro ženy, takže je jasné, že tu a tam nějaký "realistický" aspekt ulítne. Moc ráda bych si přečetla o životě Grace o Jonathana po narození jejich dcery, ale hold to budu muset oželet. Volné italské pokračování mě k mému velkému zklamání už tolik nechytlo, a to jsem se na něj tak těšila.

18.12.2019 5 z 5

Vražedný lék Vražedný lék Leonard S. Goldberg

Na knížku jsem narazila, když jsem hledala nějaký thriller, který by mě ihned zaujal. A ono to klaplo. Vyšetřovací i romantická linka mě bavila a hádala jsem skutečně dlouho, kdo by tak mohl být vrahem. Chvilku mi možná vadilo, jak se měnily úhly pohledů jednotlivých postav. Na to jsem si ale nakonec zvykla. Nicméně by podle mě neuškodilo, kdyby se hlavním hrdinům autor věnoval trochu kvalitativněji. Více rozvíjel jejich osobnost i mimo případ a ne nám jen servírovat útržky.

01.10.2019 4 z 5

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

Moc se mi líbí tento typ historické červené knihovny, kde se hlavní postavy popichují a sem tam prokukuje moderní slovník. Hned je to o něčem jiném, než o spoustě zdvořilostních slůvek, která brzy začnou být otravná, a jemného dvoření, kterého se mi dostalo u nedávno čtené Lisy Kleypas.

06.09.2019 4 z 5

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Mě se to moc líbilo, trochu jiná romantická knížka. Téměř celou dobu jsem se musela usmívat. Hlavní postavy sympatické, až mi bylo líto, že se s nimi musím rozloučit. Počet stránek akorát. Všechno hezky plynulo. Akorát ten konec mohl být delší, abychom si ho mohli pořádně vychutnat.

11.07.2019 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

SPOILER
Skvělá kniha plná mrazivého napětí a nečekaných zvratů. Tentokrát měli více prostoru i postavy, které jsme předtím neměli příležitost tolik poznat. Obzvlášť jsem si oblíbila agenta Poola. Navíc se nám dostává i nových tváří, a přitom se v tom člověk stále dobře orientuje. Co mě však rozladilo, a zde upozorňuji na spoilery, je opakující se situace, kdy si Sam k sobě někoho pustí a ejhle, on je to padouch...surprise...nebo vlastně zas až tak ne. A pak to, a teď opakuji Samova slova, tentokrát to fakt podělal. Naprosto s tím souhlasím. Jeho rozhodnutí mi často přišla hodně egoistická, jako kdyby si chtěl dokázat, že je lepší než ostatní. No a ten konec...překvapená jsem byla, ne že ne, ale závěr předchozího dílu mě dostal víc. A můj soukromý typ, jak to všechno vlastně je? Myslím si, že se zjistí, že Sam Porter je ve skutečnosti Bishopův otec. Upřímně však doufám, že se pletu, protože to bych pak byla opravdu zklamaná.

12.06.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Vždy jsem trochu opatrná, co se týče knih, o kterých všichni mluví. K Šelmě jsem přistupovala zrovna tak. Andrew Mayne však ve mě budí naději, že přináší originální sérii, která snad časem neomrzí, jako například Dan Brown. Šelma se četla jedna báseň, děj příjemně utíkal, vědecké aspekty sice nebyly vždy zajímavé, ale nevadily. Ich forma potěšila, ačkoliv ne vždy jsem si byla jistá, zda se mi sebereflexe Thea líbí, něco mi na tom zkrátka nesedělo. Postavy byly dobře představeny, ale přiznám se, že jsem čekala větší zápletku kolem vraha. Říkala jsem si, kdo by to tak mohl být. SPOILER - pak přišlo zklamání, protože to byl někdo, koho jsme vůbec neznali. No a nakonec kvantita citoslovcí v závěru byla opravdu trestuhodná.

03.06.2019 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Kniha měla větší spád než ta předchozí. Kriminální zápletka byla více propracovaná a opět jsme měli příležitost dozvědět se více o čínské kultuře a historii. Co mi však pilo krev byla Margaret. Kdybych měla hodnotit její chování, knížka by měla asi jen dvě hvězdičky, ale nějakým zázrakem se mi od toho nakonec povedlo oprostit.
SPOILER: V první díle si Margaret Li Jena připouštěla k tělu jen velmi pozvolna a váhavě. Tady pozná prvního atraktivního Američana v Pekingu a už po třech dnech s ním vleze do postele. Přímo se k němu upne a vlastně úplně cizímu člověku věří první a poslední a postaví si ho na piedestal. Ty své návaly touhy měla tak často, že jsem si říkala, jestli si nespletla profesi. A pak je tady to, že si uprostřed vyšetřování odjede na výlet...přeci ji nějaká vražda nebude tankovat. Do toho ta nesmyslná žádost o ruku, o které vážně přemýšlela, přitom na samotném konci jí Michael moc vrásek nedělal.

02.04.2019 4 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Agatha Christie svůj dar uměla a stále vlastně umí čtenáři hodně dobře prodat. Kniha se čte jedna báseň. Je příjemná, odpočinková a člověk si namáhá závity tím, kdo by tak mohl být vrahem. Nicméně četla jsem od ní už i lepší kousky, kde byl příběh poutavější. V této knize mi na odhalení vraha příliš nezáleželo.

01.04.2019 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Strašně mě to mrzí, ale vzdala jsem to. Ačkoliv mám tento žánr ráda a první díl se mi líbil, tohle byla strašná nuda. Dlouhé rozhovory v podstatě o ničem (když jsem nakoukla o pár stránek dál, zjistila jsem, že by se nic nestalo, kdyby to tam nebylo). Množství nových postav, jejichž jména se mi slévala a hodně jsem se v nich ztrácela (a vlastně to bylo jedno). Vztah Matthewa a Diany ve mně nevyvolával už žádné emoce a navíc mi lezlo na nervy, jak se Diana pořád snažila vyhýbat tomu, aby se naučila ovládat své schopnosti.
Nevěřím tomu, že to říkám, ale počkám si na vývoj příběhu prostřednictvím seriálu.

06.03.2019 1 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

První třetina mě chytla, pak to trochu stagnovalo. Očekávala jsem asi větší přiblížení hlavního hrdiny, protože jsem si k němu nedokázala vyvinout vztah. Ani jsem nebyla tolik napjatá, jak bych očekávala, ale posledních pár stránek a odhalení nečekaného vraha to zachránilo. Rovněž námět byl originální. Určitě zkusím další díl.

26.11.2018 3 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Trochu zbytečně natažené a mrzelo mě, že hlavní postavou zde byl malý Barney zatímco Lacey s Joesburym byli hodně v pozadí. Kdo mi lezl na nervy, byla však Dana. To, že byla Lacey nevyrovnaná dokážu pochopit, přeci jen si prošla peklem a dá práci se z toho vyhrabat.
Pro mě stále pět hvězdiček, protože jsem se celý den nemohla dočkat, až večer zase vezmu knížku do ruky

18.10.2018 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Skvělé jako předchozí díl! Tentokrát jiný styl vyprávění, ale proč ne. Musím se však přiznat, že Eviny pasáže jsem se nutila nepřeskakovat, protože mě daleko více zajímal pohled Joesburyho a Lacey. A když měli společnou "scénu", tak jsem se těšila na každou příští větu. Jinak si nejsem jistá, zda mi nevadilo, že některé části děje byly jen naznačené, a tak to, co se stalo, si člověk musel domyslet.

14.10.2018 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Na prvních pár stránkách se mi příliš nelíbilo vykreslení postav...protože vlastně chybělo. Nebyly tam žádné hlubší myšlenky hrdinů a ani vyjadřování pocitů či emocí. Říkala jsem si, že spisovatelka se s tím tedy moc nepáře. Pak jsem se ale najednou začetla a zjistila jsem, že "ono" to nějak přišlo, ani nevím jak. Je to krásná knížka na odpočinkové čtení, kdy se chcete hloupě usmívat nad romantickými pasážemi, protože to Blaire a Rushovi strašně přejete

29.08.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Vlastně ani nevím, jak bych svůj názor na knížku shrnula. Bylo do dobré? Ano. Byla jsem napnutá ohledně dějového vývoje? Ani ne. Přirostly mi k srdci postavy? No toť hlavní otázka. Charlie na mě působil místy ušlápnutě a málo průbojně (u právníka bych čekala něco jinéh), jinak mi byl ale sympatický. Okoro a Dee dobře vyplňovali pozadí. Pro mě nejvýraznějšími postavami byly Georgie a Jessica a zároveň ve mě vzbuzovaly naprosto protichůdné pocity. Jessicu jsem nemohla vystát. Nedokázala jsem na ní najít nic, co by se mi líbilo. Doufám, že ji v dalším díle z nějakého důvodu, vysvětleného v pár větách, už vídat nebudeme. Kdežto Georgii jsem si ihned oblíbila. Temperamentní, horlivá a má zajímavou historii. A přiznám se, že bych ji ráda viděla s Charliem :D
Co se týče linky z minulosti, trochu jsem se jí nejdříve lekla, ale pak jsem zjistila, že je skutečně čtivá a dává se jí přiměřeného prostoru.

06.05.2018 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Nemastné neslané. Děj se táhl jak žvýkačka a k dočtení jsem se nutila. Některé pasáže byly zajímavé, ale to už bych si spíš přečetla nějaký cestopis.

01.05.2018 2 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Kde je další díl?! Honem! Na sérii Mercedes Thompson je tak snadné vypěstovat si závislost. Zkusím teď Alfu a Omegu a snad to bude stejně dobré, vlastně o tom ani nepochybuji. Nevíte, kdy se spisovatelka pustí do dalšího dílu?

06.02.2018 5 z 5

Svádění jako lék Svádění jako lék Laura Lee Guhrke

Při dialozích mezi hlavními postavami jsem se upřímně zasmála. Nemělo to chybu. Konec byl sladší než cukrkandl, ale to byl ironický záměr příběhu.

06.10.2017 4 z 5