simca9342 simca9342 komentáře u knih

Půjčovna babiček Půjčovna babiček Maria Marjanska-Czernik

Edice Druhé čtení.
Rereading po letech. Do půjčovny dochází parta kluků. Podle výšky jim říkají Maličký, Větší a Velký. Chtějí si půjčit babičku, ale nevědí, že sice jsou v půjčovně, ale knih tedy knihovně:) Paní Světlá , ochotná knihovnice ale zařídí, i to, co je nemožné. Setkání babiček a "vnuků" se blíží...

02.03.2023 5 z 5

Není škola jako škola Není škola jako škola Mária Ďuríčková (p)

Pěkný příběh, který si podle obálky vybavuji, že jsem ho stihla přečíst na SPC :) Jak by to asi vypadalo kdyby si škola chodila pro své nepořádné a hlavně líné žáky? Podle mě by to bylo dobré i když trochu přitažené za vlasy jak se říká. Spoustu dalších vtipných situací , co nemůžete zažít v opravdové škole v malé, ale úsměvné knize :)

Červená Karkulka Červená Karkulka Jacob Ludwig Carl Grimm

Vyprávění nejen od rodičů na dobrou noc a zároveň klasiku od bratří Grimmů zná malý i velký. Zde je příběh doplněný hezkými ilustracemi.

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Willow je dvanáct a je úplně obyčejná holka. Až na jednu věc- je geniální, určuje diagnózy skoro všech nemocí a miluje přírodu.
V nervech nebo úzkosti,strachu ji uklidňuje počítání násobků sedmi. S velkou a emocionální tragédii, která ani nemůže být větší ji pomáhá překonat nový psycholog , taxikář cizího původu a kamarádka z Vietnamu. Povede se jim to?
Nevím jak ostatní, ale zdá se mi ,že je Willow divka s prvky autismu. Mám takovou kamarádku - viz můj komentář u knihy Řvi potichu brácho.

28.02.2023 5 z 5

1000 obrázků ukrytých v Zemi víl 1000 obrázků ukrytých v Zemi víl Gillian Doherty

" Z pravěku "
Hledej a najdi. Takové knihy jsem měla z dětství hodně ráda. Jen jsem relaxovala, na nic nemyslela, hledala .. a kniha byla během chvilky přečtená :D
V téhle knížce můžete s dětmi hledat víly na barevných stránkách plných fantasy a kouzel.

25.02.2023 5 z 5

100 přání 100 přání Erica Bertelegni

Knihu jsem četla před několika lety. Super neobyčejný příběh s tématem prázdnin, Řím a cestování časem s malou obyčejnou holkou. Sama ve třinácti letech cestovat (ani formou kouzel) na to bych asi neměla odvahu :)
Krásy Itálie pohledem třináctiletýma očima.

25.02.2023 5 z 5

Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Petra Braunová

"Dospělí jsou někdy horší než děti! Ztrácejí se navzájem."
Filip vzpomíná na svůj nejhorší den v životě.Jak to všechno začalo...
On a Moniky jsou najednou sourozenci. Nevlastní. Moničin táta opustil její mámu a Filipův táta tu jeho. Od prvního okamžiku nemůžou najít společné téma, nesnáší se. Hlavně Monika se tváří všelijak jen ne stárne že má konečně bráchu. Je pořád otravnější a nesnesitelnější. Až si Filip řekne dost a udělá... to a mnoho dalšího se dozvíte z tenké knihy, protože kromě příběhu je plná doplňujících otázek k příběhu (co je to rozvod, jestli může svědomí tížit člověka, atd...)

Artemis Fowl a poslední strážce Artemis Fowl a poslední strážce Eoin Colfer

"Z pravěku "

Hodnocení celé série - dnešním dnem přečtená přesně před deseti lety . Něco tak skvělého a nabité fantazii, černou magii a bojem proti temným mocnostem jsem ještě necetla. Doporučuji všem. Příběh na pokračování o zázračném chlapci mi opět něco připomíná a jasně, že tentokrát jde o sérii slavného Harryho Pottera!! Série, která vás nenechá spát!

Kája a Claudie: Hra na štěstí Kája a Claudie: Hra na štěstí Michaela Fišarová

Co všechno se dá zažít v jedné obyčejné třídě? Každý díl je o jiném žakovi třídy. Dvě deti jsou každý týden u jiného rodiče. Jednou se ale Claudii stane zranění a děti nemůžou dál chodit k otcovi. Chtějí utéct. Podaří se jim to? Stane se nějaká změna v postoji matky na otca? V knize je hezky vysvětlený přístup k dětem s PAS a jak to vlastně funguje, když jeden z rodičů chybí...

Spiknutí za miliony dolarů Spiknutí za miliony dolarů Alexandra Fischer-Hunold

"Z pravěku"
Vtipné, zábavné, napínavé. Tohle by se dalo napsat o knihách z tady té edice. Dá se z toho něco naučit plus jeden detektivní příběh v jednom. Skvělé!!
O čem to vůbec je ?
Honba za lupiči, kteří se zmocnili velkého obnosu peněz může být nejen plná nástrah, ale také poučná.

Koťata v kuchyni Koťata v kuchyni Lucy Daniels

Krásný příběh plný koček, dětí a zábavy, ale taky smutku , když se s kočkama má něco hrozného stát.Co? Přečtěte si krátkou knížku a uvidíte

Křeček drží dietu Křeček drží dietu Lucy Daniels

Další skvělý příběh z Archy zvířat! Mandy s Jamesem se pres leto budou starat o třídního křečka, který ale do začátku školního roku bude muset trošku zhubnout. Povede se mu to? Kromě toho malé městečko zažije taky jedno dobrodružství, když k nim přijedou karavany plné dětí z Anglie. Někdo s tím ale nesouhlasí...

Gorilí máma Gorilí máma Lucy Daniels

Prožijte skvělé a nečekané dobrodružství v Africe spolu s Mandy , její rodinou a kamarády. Když jim z rezervace dovezou sirotka Joja všechno se změní a nudné dny jsou pryč. Najdou pro malého goriláka nový domov a rodinu?

Vilma běží o život Vilma běží o život Naďa Pažoutová

Přečtená před pár lety. Vilma moc ráda běhá a jednou ji vyberou na velký závod spolu s dalšími dětmi. V noci se ale ztratí... jak příběh dopadne ?

20.02.2023 5 z 5

Venusshe (Perný týden) Venusshe (Perný týden) Juraj Šebesta

Komiks- jeden z mých oblíbených žánrů , vzala jsem tehdy, co mi padlo do oka , ale u tohohle komiksu můžu říct jen to, že jsem už četla lepší.
Týden jedné třináctileté holky, popis toho jak zvládá vztah se svými rodiči a psem.
Druhý díl- pokračování knihy Když se pes směje.

20.02.2023 3 z 5

Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Pamela Oldfield

19. století ještě nikdy nebylo tak děsivé!
Městská holka z bohaté rodiny poprvé v životě navštíví chudobinec a seznámí se tak s malou , ale nejen mrštnou Rosie. Od ní se dozví věci, které si měla Rosie nechat jen sama pro sebe. Rázem se jejich osobní životy změní...

19.02.2023 5 z 5

Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) Jill Atkins

Napínavý příběh z druhé světové války o mladé holce, která tajně spolupracuje s odbojáři. Nosí šifrované dopisy, pašuje jídlo a další důležité věci pro vojáky na frontách.

19.02.2023 5 z 5

Egyptská princezna: Deník dívky z roku 1490 př. n. l. Egyptská princezna: Deník dívky z roku 1490 př. n. l. Vince Cross

Příběh Ašy z Egypta - státu nejen známého kvůli památkám , ale také jako zemi, kde se dívky sami nesmí rozhodnout za koho se provdají. Tohle mají v rukou jejich rodiče. Dříve nebo později na dívku taky dojde...

Soví zpěv Soví zpěv Iva Procházková

Jaký nastane život v budoucnosti? jestli místo doktorů a zdravotních sestřiček budou v nemocnicích hodní a štědří andělé, místo učitelů, kteří jsou jinak vidět ve třídách a na chodbách by byli na monitorech a obrazovkách tabletů a místo budíku by si s vámi povídal Personální Počitačový Poradce, to nemůžeme vědět. Ale prostřednictvím příběhu hlavních postav si můžeme představit, jaké to asi jednou bude ...

18.02.2023 5 z 5

Projekt pes (ten můj) Projekt pes (ten můj) Lucie Hlavinková

Nádherně a citlivě napsaný příběh o různých nemocech, které můžou potkat každého z nás, ale jenom okrajově. Hlavně je to o jednom dětském přání mít něco, co chce úplně každé dítě- toho nejvěrnějšího přítele. Povede se to ? první díl série.

18.02.2023 5 z 5