šipek šipek komentáře u knih

Vězni pohledů Vězni pohledů Mons Kallentoft

Mám rád tuto sérii případů inspektorky Malin Forsové, ale tento díl je za mě nejslabší. Možná mi kniha tak nesedla.

15.02.2024 3 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Pro mě nejslabší knížka od této autorky (nemyslím počtem stránek). Kniha moc zdlouhavá a řekl bych i docela nudná. Prostě mě nezaujala a byl jsem rád, že jsem jí dočetl.

29.07.2022 3 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Tak popravdě musím říct, že mě tato knih nenadchla. Přitom knihy tohoto autora se mi líbí a vždy po nich rád sáhnu. Nevím možná to bylo tématem počítačových her, který mi moc nesedl nebo jsem knihu četl ve špatnou dobu. Neměla ten správný spád co jsem očekával.

31.01.2022 3 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Tak za mě tři hvězdičky. Ne že by to bylo špatné, ale za chvilku na knihu zapomenu.

22.12.2021 3 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Tak velice dobře napsaná a čtivá kniha, ne detektivka. Je to spíše příběh jedno člověka nespokojeného se svým životem. U této knihy jsem si odpočinul a i se pobavil.

29.04.2021 4 z 5

Nanebevzetí Karla Kryla Nanebevzetí Karla Kryla Miloš Čermák

K této knize není co dodat, kdo měl rád jeho písničky ať si přečte. Zajímavé jsou dopisy z exilu mamince.

22.03.2021 5 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Tak za mě výborný thriller s nevšední zápletkou. Připravit oběť aby byla šťastná a následně ji zabít co k tomu dodat dost nevšední téma. Všem čtenářům a milovníkům tohoto žánru knihu vřele doporučuji.

09.03.2020 5 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Trošku slabší kniha na tohoto autora nebo jsem na něj moc náročný. Vztah Li a Margaret se protíná celou knihou až k otevřenému konci. Téma knihy mě moc nezaujalo.

16.07.2019 4 z 5

Kruh smrti Kruh smrti Chris Tvedt

Tak jsem po této knize sáhl čistě náhodou v knihovně a v žádném případě nelituji. Hodně zajímavý příběh advokáta jak se při obyčejném soudním procesu může vše obrátit proti němu. Tuto knihu vřele doporučuji všem svým známým zde na databázi knih.

03.09.2018 5 z 5

Zlý úmysl Zlý úmysl Lisa Jackson

Od této autorky jsou knihy velmi čtivé a vždy jsem spokojený. Kniha má spád stále se něco děje a moc dobře se čte. Postavy dvou detektivů super.

09.07.2018 4 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Tak po této knize jsem šáhl v knihovně jelikož mi tento autor poslal kdysi ukázku této knihy a mě se to líbilo. Opravdu jsem nebyl zklamán ba naopak tato kniha předčila mé očekávání. Umím si představit dle této knihy natočit film. Kniha je velmi čtivá a nepostrádá napětí. Závěr byl pro mě dost překvapivý. Určitě sáhnu po další knize tohoto autora.

15.09.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak tato série je dost dobrá. Mě se tento třetí díl zdá asi nejslabší tak jednu hvězdičku ubírám asi to bude i tím, že zde Martin Servaz vystupuje dost málo. Zápletka zajímavá a dost dobrá.

23.05.2017 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Tak kniha výborná, čtivá. Děj strhující zasazený do pochmurného prostředí Shetlandských ostrovů. Až má čtenář chuť ostrovy navštívit osobně. Téma této knihy mi ale přišlo dost děsivé a i neskutečné, ale za to napětí si kniha zaslouží plný počet hvězdiček.

13.02.2017 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Tak dávám plný počet hvězdiček, Coben nemá chybu. Dvě dějové linie nezávislé na sobě. Hlavní téma knihy vyřešení rodinné tragédie odehrávající se před 20 léty je plné neskutečných zvratů. Kniha má spád nemá slabé chvilky, čtenář je v neustálém napětí. Při každé volné chvilce jsem musel po knize šáhnout a pokračovat ve čtení. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

19.10.2016 5 z 5

Zadní pokoj Zadní pokoj Jørn Lier Horst

Zde nedám plný počet hvězdiček. Ne že by se to špatně četlo, ale na můj vkus zde bylo plno postav a ještě s podobnými jmény. Takže jsem se občas ztratil a chvilku mi trvalo než jsem se našel.

23.05.2024 4 z 5

Satanovo sousto Satanovo sousto Mons Kallentoft

Po dlouhé době jsem sáhl po další knize od tohoto autora. Opět jsem nebyl zklamaný, jen ten život hlavní inspektorky Malin mě přijde trochu zběsilý.

15.02.2024 4 z 5

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Tato kniha se velice dobře čte, děj utíká, ale něco málo k úplné spokojenosti mi chybělo. Závěr knihy byl pro mě překvapivý.

23.01.2024 4 z 5

Dítě hvězd Dítě hvězd Katrine Engberg

Za mě velice dobrá detektivka s příjemnou dvojicí komisařů. Kniha nepostrádá napětí a čtenář se v ději neztrácí. Určitě sáhnu po dalším díle.

13.09.2021 4 z 5

Säffleská bestie Säffleská bestie Per Wahlöö

Tak jsem sáhl po staré dobré osvědčené dvojici autorů a vůbec jsem se nezklamal. Za mě výborný komisař Martin Beck (dokonce nyní jde seriál každou neděli večer na prima krimi s tímto komisařem, který sleduji). Kniha je klasický detektivní román, který se moc dobře čte.

29.03.2021 4 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Tak mé první setkání s tímto autorem a nebyl jsem zklamaný. Kniha má spád i napětí. Jak zde na databázi knih napsala čtenářka karol.cadex - kniha na nedělní odpoledne. Za mě knihu vřele doporučuji.

30.03.2020 4 z 5