šipek šipek komentáře u knih

Duel Duel Arnaldur Indriðason

Dle hodnocení zde na databázi knih jsem nic moc nečekal, ale byl jsem překvapený. Kniha se četla velice dobře, zápletka zajímavá. Jelikož jsem nedávno navštívil Island tak jsem se dokázal vžít lehce do tamního prostředí. Prostředí šachového duele v období studené války je zajímavé a děj je reálný.

26.07.2018 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Tak další dobrá kniha od mé oblíbené spisovatelky. Mě tato kniha připomínala knihu Deset malých černoušků od Agathy Christie. Kniha má spád napětí prostě vše co má mít dobrý kriminální thriller. Mé odhady na pachatele se stále měnily a nakonec jsem byl stejně překvapený. Trošku mě zklamal závěr knihy raději nebudu psát proč, aby to nebyl spoiler.

06.09.2017 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Taková pohodová detektivka s tématem vhodným na dnešní dobu. Určitě to není poslední kniha od této spisovatelky. Jediné co mě zaráželo a moc se mi nelíbilo byly vztahy ve vyšetřovacím týmu a pasáže ze soukromého života.

05.02.2017 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Tak jsem přečetl trilogii Muž z ostrova Lewis a pustil se do další knihy od tohoto již mého oblíbeného autora. Po ne příliš dobrém hodnocení knihy zde na databázi knih jsem očekával slabší knihu. K mému překvapení je kniha výborná, čínská tématika super. Čtenář nakoukne
trošku do čínské kultury.

15.09.2016 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Tak u mě plný počet hvězdiček. Parádní kniha s výborným tématem. Při každé volné chvíli jsem musel vzít knihu do ruky a číst a číst. Jediné co mě překvapilo, že jsem dost brzo odhalil pachatele.

15.08.2016 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Tak opět klasická Camilla Lackberg. Mám přečtenou celou sérii s Erikou a Patrikem. Kniha je napínavá, přehledná a má spád. Čtenář se až divý kolik je v člověku zla. Trošku jsem se této knihy bál, jelikož jsem četl před touto knihou Vraždu s vůní mandlí od této autorky a to byl teda odpad.

08.07.2016 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Prostě knihy od tohoto autora miluji. Vždy se těším když se mi detektivka s Harrym dostane do ruky. Ani se mi to nechce dočíst. Jen ten otevřený konec to nevím nevím.

28.09.2015 5 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Parádní počteníčko. Kniha má spád,rozuzlení na můj vkus moc rychlé.

19.06.2015 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tak mě se tato kniha moc líbila. Dle hodnocení zde na databázi knih jsem čekal daleko horší kriminálku. Napínavá , čtivá a výborná hlavní postava v podobě reportérky Camille.

22.07.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

U mě maximální spokojenost. Kniha má spád,napětí nečekané rozuzlení.

16.06.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Čím vice knížek jsem přečetl od tohoto autora , tím se mi více líbí.

21.09.2013 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Tuto spisovatelku miluji opět perfektní detektivka.

11.07.2013 5 z 5

Smrt v ráji Smrt v ráji Robert B. Parker

Takové pohodové rychlé čtení na které se brzo zapomene. Vztah hlavního hrdiny s bývalou manželkou je jak se říká na zabití.

16.04.2021 3 z 5

Barva vraždy Bee Larkhamové Barva vraždy Bee Larkhamové Sarah J. Harris

Tak mi to nedalo a opět jsem sáhl po knize a dočetl. Nedalo mi to nechat knihu nedočtenou. Téma knihy mi moc nesedlo a mohla být kratší.

29.04.2020 2 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Tak trošku tato kniha byla pro mě zklamáním. Kniha Pět od této spisovatelky byla pro mě lepší. Přečetl jsem a za chvilku nebudu vědět o čem kniha byla, moc mě nezaujala.

02.10.2018 3 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Tak jsem váhal kolik dám hvězdiček a vyšlo mi tři a kousek. Kniha se četla velice dobře, ale chybělo mi napětí. Závěr hodně rychlý a předpokládaný.

04.10.2017 3 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Tak jsem z této knihy nějak na vážkách. Já se celkem v knize ztrácel. Díky závěru knihy si ale pokračování neodepřu. Naprosto souhlasím s komentářem NikaMirka ohledně překladu této série.

03.09.2017 3 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Tak tuto sérii přečtu celou, již mi zbývá poslední díl a to jsou Davidovy hvězdy. Mě se styl psaní a příběhy této autorky líbí. Tato kniha se mi zdála z této série nejlepší.

29.03.2017 4 z 5

Spravedlnost v Divine Spravedlnost v Divine David Baldacci

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Tato série této partičky lidí pod názvem Camel Club nemá chybu. Taková to kniha se špatně odkládá a potom se druhý den špatně vstává :-).

01.02.2017 5 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Tak super detektivka s výborným komisařem Wallanderem. Čtenář se vůbec nenudí, vše do sebe neskutečně zapadá. Pro mě jasných pět hvězdiček. Jediné co je mi divné, že je u nás první vydání po 18 letech od originálu. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

21.11.2016 5 z 5