šipek šipek komentáře u knih

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Tak za mě plný počet hvězdiček. I když ze začátku to vůbec tak nevypadalo. Měl jsem problém s jmény a jednotlivými názvy, tak jsem se trošku ztrácel. Kolikrát jsem se musel i vrátit. Ale jak děj plynul tak jsem se chytil a byla to paráda. No a ten šokující závěr jsem vůbec neočekával. Takže nakonec velká spokojenost.

13.04.2023 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Krátké kapitoly, plné napětí prostě kniha letí neskutečným tempem. Čtenář než se rozkouká tak zavírá poslední stránku. Zase jedna z povedených sérii detektivních románů.

16.03.2023 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Moc zajímavý a dobrý thriller, kniha je čtivá a přehledná. Čtenář se v ději neztrácí a čte a čte jednu stránku za druhou. Já ubírám jednu hvězdičku za závěr knihy, zdálo se mi to trošku překombinované. Jinak vřele doporučuji.

12.01.2023 4 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Za mě velice dobrá série. Kdo má rád psychologické thrillery tak tuto knihu vřele doporučuji. Pomaličku vše do sebe zapadá, sám jsem nevěděl co je lež a co je pravda. Vše se postupně vysvětluje a závěr je wau.

03.01.2023 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Po delší době jsem opět sáhl po knize mého oblíbeného autora a opět výborná četba. Výborná atmosféra s příchutí dobrého vínka a skvělé kuchyně. Jelikož jsem již četl šestý díl této série tak musím sáhnout po posledním dílu a moc se na něj těším.

11.10.2022 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tak jsem se konečně dostal zatím k poslednímu dílu této detektivní série. U nás v knihovně byl na ní dost dlouhý pořadník a určitě oprávněně. Za mě bych řekl zatím nejlepší díl, přečteno během pár dní. Chvilku detektivka a chvilku román, ani mi to nevadilo. Již se těším na pokračování.

03.01.2022 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Můj oblíbený autor opět nezklamal. Tato série se moc dobře čte. V tomto díle bylo celkem dost postav, takže jsem měl obavy jak se budu orientovat, ale nakonec jsem to dobře zmákl. Dvě časové linie vůbec nebyly na škodu a nakonec vše se vším souvisí.

12.07.2021 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Tak co napsat, série super prostě parádní čtení plné napětí a nečekaných zvratů. Má to jednu velkou chybu, všechny tři díly měly být sepsány v jedné knize, nebo mít připravené jednotlivé díly na stolku a číst a číst. Já měl mezi druhým a třetím dílem velkou přestávku (třetí díl ještě nevyšel) a to byl velký problém, dost často jsem tápal ve jménech a i v dějové linii. Z toho důvodu si myslím, že byl tento díl pro mě nejslabší. Jednou se vrátím k celé sérii a přečtu jí naráz. Jinak samozřejmě vřele doporučuji.

20.11.2020 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Sám nevím jak jsem mohl zapomenout napsat komentář k této knize. U tohoto autora se čtenář nesplete. Ale pozor jen pro silnější povahy. Kniha má spád a pomalu se nedá ani odložit. Kam Carter na ty nápady chodí to mi hlava nebere.

06.03.2018 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Tak za mě příjemné odskočení od série s Davidem Rakerem. Krátké čtivé kapitoly a dvě dějové linie. Příběh zajímavý, trošku se mi zdál závěr knihy neskutečný za což ubírám jednu hvězdičku.

20.06.2023 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Za mě začátek velice dobré série. Kniha má napětí a čtenář se v ději neztrácí. Určitě budu pokračovat v dalších dílech. Doporučuji.

05.05.2023 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha hodně čtivá a přehledná. Jelikož jsou v knize jen tři hlavní postavy tak se čtenář v ději neztratí. Je to takové pohodové čtení na dovolenou. Mě to ale moc nenadchlo.

28.02.2023 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Tak již máme covid i v knihách. Musíme si na něj zvyknout již všude, prostě to patři k dnešnímu světu. Na knihy tohoto autora se vždy moc těším a moc si je užívám. Zde mě trošku zklamalo téma knihy, zdálo se mi takové dost nepravděpodobné. Na můj vkus jsem se dost brzo dozvěděl pachatele. No a otevřený konec co k tomu říct jen to, aby by již další díl na pultech knihkupectví.

15.02.2023 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Tak se blížím pomalu k závěru vydané série se svérázným psychologem Sebastianem Bergmanem. Jen doufám, že přijdou ještě další díly a kdyby i ten následující poslední vydaný díl skončil s takto otevřeným koncem tak nevím nevím co bych dělal. Prostě hodně povedená série detektivních případů.

03.11.2020 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Vůbec celá série těchto detektivek se výborně čte. Zajímavé téma muže se ztrátou paměti a Raker vše pomalinku rozplétá až se dopátrá k dost nečekanému objasnění. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

12.03.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak další povedená kniha od tohoto autora. Dva pěkné večery a kniha je přečtená. trošku mě u této knihy zklamal závěr a jak čtu komentáře tak nejsem jediný. S napětím čekám na další určitě povedený díl této série, která je stále otevřená.

10.10.2019 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak tento díl série za mě jeden z nejlepších. Moc se povedl. Jinak není co napsat, komentářů je zde dost a dost. Jen se musím zmínit o počtu stran a tím pádem o váze knihy, není to čtení pro slabé jedince.

19.06.2024 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Ta předchozí trilogie od tohoto autora byla lepší. Příběh byl dobrý, ale na můj vkus moc akční, samá bomba a mrtvola. Takže za mě tato kniha nebyla na plný počet hvězdiček.

13.06.2023 4 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Tak opět velice dobrá a čtivá detektivka od tohoto autora. Já tuto knihu nemohl ani pomalu odložit, za mě zasloužených pět hvězdiček a vřele doporučuji. Tuto sérii musím přečíst celou, mám to sice na přeskáčku, ale to se nedá nic dělat.

11.02.2022 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Jednou za čas sáhnu po knize ze série případů s Kate Burkholderovou a nikdy nejsem zklamaný. Tato autorka úžasně popisuje amišské prostředí s kterým jsem se v žádných jiných knihách nesetkal. Čtivá napínavá kniha se smutným příběhem.

11.05.2021 5 z 5