šipek šipek komentáře u knih

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Jednou za čas sáhnu po knize od tohoto autora a nikdy se nezklamu. Pohodové čtení plné humorných hlášek.

30.11.2022 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Po trošku slabší začátku jsem se tak začetl, že těch 600 stran uteklo jak voda. Výborně napsaná kniha a trošku jiný Nesbo. Psáno z pohledu vraha což je dost vyjímečné, ale v této knize mi to přišlo zcela normální. Je to dost brutální čtení o hrozných lidských osudech a vypočítavosti.

24.11.2021 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Tak k této detektivce jsem se dostal díky čtenářům zde na databázi knih. Kniha Vás od první chvíle pohltí a vtáhne do děje. je velice dobře napsaná a čtivá. Dá se říci, že nemá hluchá místa. Vše je srozumitelné a čtenář se velice dobře orientuje. Milovníkům detektivek a thrillerů vřele doporučuji. Já určitě budu v této sérii pokračovat.

21.12.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tak na tuto knihu jsem čekal v knihovně dost dlouho. Pro mě tato série je dost dobrá. Mia se v tomto díle srovnala a vše se točilo okolo ní. Ale musím přiznat, že tento díl je pro mě asi zatím z celé série nejslabší. Chvilku jsem se ztrácel v jménech takže jsem se občas musel kouknout zpět. A nejvíce mě zklamal závěr knihy, byl moc hektický a rychlý. Musel jsem jednu hvězdičku ubrat.

30.09.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Trošku mi přišla akorát ta zápletka málo uvěřitelná. Jinak to byla opět jízda plná napětí a očekávání jak vše dopadne. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

17.08.2020 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Tak za mě výborná prvotina od této autorky. Já byl z této detektivky nadšený. Kniha je moc dobře napsaná. Čtenář je vtažen do děje na australský venkov do vesničky Kiewarra. Do poslední chvíle jsem netušil jak vše dopadne. Vřele doporučuji.

18.06.2020 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Tak díky databázi knih jsem se dostal k této povedené sérii s Kate a amišskou tématikou. Začátek knihy byl takový pomalejší, ale druhá polovina knihy to mělo úžasný spád. Kniha se nedala odložit v jakém byl čtenář napětí. Jo jo tuto sérii vřele doporučuji a já budu pokračovat dalším dílem.

15.06.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tak po přečtení 4 knihy této série jsem si přidal autora do oblíbených. Všechny jeho knihy mají spád, jsou srozumitelné plné napětí. Vřele doporučuji.

26.02.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Výborné, čtivé, napínavé, plné zvratů za mě plný počet hvězdiček. Jsem rád že série pokračuje a doufám v další pokračování. Vřele doporučuji tuto knihu přečíst (koukám u mých oblíbených čtenářů zde na databázi knih jsem již skoro poslední kdo tuto knihu četl)

04.02.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Dost dobře napsaná detektivka. Kniha má spád a napětí, postava inspektorky Eriky je příjemná akorad to odvolávání od případu mi dost vadilo. Doporučuji knihu k přečtení.

16.11.2018 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak tato série mě neskutečně chytla. Má druhá kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Způsob provedení vražd je dost morbidní až se čtenář divý kam na ty nápady autor chodí. Kniha nemá slabé stránky, napínavé, strhující.

17.04.2016 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak tento díl série za mě jeden z nejlepších. Moc se povedl. Jinak není co napsat, komentářů je zde dost a dost. Jen se musím zmínit o počtu stran a tím pádem o váze knihy, není to čtení pro slabé jedince.

19.06.2024 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Tak nejprve musím pochválit obálku knihy, za mě úplně super. Má první kniha od tohoto autora a byl jsem mile překvapen. Historické detektivní romány vůbec nevyhledávám, ale tato kniha mě velmi překvapila. Prostě jsem si na této detektivce jak se říká pochutnal. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

18.04.2024 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Tak za mě to bouře nebyla, ale spíše takový vánek. Moc příjemné počteníčko.
Sérii s Frederikou a Alexem jsem přečetl celou, tak jsem byl zvědavý na další sérii.
Nebyl jsem vůbec zklamaný a již se těším na další díl.

07.03.2024 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Prostě tato autorka umí čtenáře zaujmout. Dost náročná detektivka, jak se jedná o smrt dětí je to vždy náročné čtení a ne pro každého. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

26.07.2023 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Téma uprchlíků moc nevyhledávám, ale tato kniha mě velmi zaujala. Celá série je velmi dobrá. Za mě zasloužených pět hvězdiček. Vřele doporučuji.

26.07.2023 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Klasická pohodová detektivka, která mě hodně baví. Po knihách této autorky sáhnu vždy jednou za čas a nikdy mě nezklamou.

21.03.2023 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tak za mě slabší 4 hvězdičky. Téma dobré, kniha se čte sama a přečteno za pár dní. Co mě ale dost vadilo byly hlavní postavy této detektivky. S takovými vztahy jsem se snad ještě v žádné knize nesetkal.

12.04.2022 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Tak bych doporučil tuto sérii s vrchním inspektorem Gamachem střídat s knihami Chrise Cartera s detektivem Robertem Hunterem. Mě se tato série moc líbí. Poklidné pohodové čtení s vykreslením úžasné přírody. Čtenář má chuť reálně do těchto končit zavítat a nějaký čas v malebné vesničce Three Pines strávit. Jen jsem ubral jednu hvězdičku za téma knihy o celosvětové bezpečnosti.

31.03.2022 4 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Tak tahle série s policejním psychologem Sebastianem Bergmanem je jedna z nejlepších sérií které jsem doposud četl. Doporučuji číst určitě postupně. Jednotlivé případy jsou samostatné ale vyvíjí se vztahy ve vyšetřovacím týmu a je škoda nečíst tuto sérii postupně. Kniha snad nemá slabá místa tak je třeba si udělat čas na čtení. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

01.11.2020 5 z 5