šipek šipek komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Tak tady dávám plný počet hvězdiček. Četl jsem na dovolené a čteno jak se říká jedním dechem. Vřele doporučuji čtenářům tohoto žánru. Koukám, že jsem tuto knihu přečetl z mých známých zde na databázi knih, ale že by to nečetla ještě Šánka to se teda divím :-).

03.09.2017 5 z 5

Botanik Botanik M. W. Craven

Tak se moc těším na další pokračování jedné z nejlepších sérií co jsem četl. Jinak k tomu nemám co dodat jen, že se ztotožňuji z komentářem uživatelky lucakuca, tak krásný a od srdce napsaný komentář jsem dlouho nečetl dávám palec nahoru.

24.07.2024 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Tak trošku jiný Weaver než jsem byl zvyklý. Tento díl u mě na pět hvězdiček nebyl.

23.01.2023 4 z 5

Falešná svědkyně Falešná svědkyně Karin Slaughter

Tak má oblíbená autorka opět nezklamala. Moc dobře napsaný psychothriller. Dvě sestry a každá úplně jiný život v odlišném prostředí. Můžu jen doporučit milovníkům tohoto žánru.

21.12.2022 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Tak můj oblíbený autor opět nezklamal. Tato série o nevyřešených případech má u mě vysokou úroveň. Jen mě mrzí, že ji nečtu hezky popořadě z důvodu životních osudů hlavního hrdiny Enza. Pro mě byl asi nejslabší první díl této série, ale co to je nejslabší všechny díly se mi velice dobře a rychle čtou. Takže paráda.

23.03.2022 5 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Taj já se na knihu těšil a ani mě neodradilo nízké hodnocení knihy zde na Databázi knih. Kniha má zajímavou zápletku, moc dobře se čte, děj je srozumitelný, takže za mě velice dobrá kniha od tohoto autora. Snad jsem trochu zvedl hodnocení této knihy.

24.01.2022 5 z 5

Vraky Vraky Michael Robotham

Tak něco málo mi k pěti hvězdičkám u této knihy scházelo. Jinak kniha je moc pěkně napsaná, čtivá a má spád. Dvě dějové linie nejsou na škodu a nutí čtenáře stále přemýšlet. Vřele doporučuji.

21.05.2021

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Velice dobrá detektivka, ale o trošku horší jako první díl. Opravdu je lepší číst knihy postupně což se mě nepodařilo. Jednu hvězdičku jsem ubral za pomalejší začátek a slabší motiv. Jinak se moc těším na třetí díl této série a doufám, že nebude poslední.

06.05.2021 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Poklidně plynoucí detektivka v úžasném prostředí. Je to velice slušně napsaný detektivní román, kde je vražda trochu v pozadí.

24.01.2021 4 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Tak za mě jasných 5 hvězdiček. Těžko uvěřitelný příběh, ale proč ne. Výborně a přehledně napsaný detektivní román. Pro mě byla tato kniha pochoutka.

03.01.2021 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Tak jsem si knihu přečetl na doporučení mého kamaráda, který si tím to vším prošel. Často o pobytu v protialkoholní léčebně spolu debatujeme. Jsou to velice těžké a složité debaty kam až může člověk spadnout a jak se pomalu drásá nahoru. K mému úžasu je tento kamarád již tři roky čistý bez alkoholu. Z jeho zkušeností je jedním z mála, který toto z celé skupiny pacientů dokázal. Klobouk dolů, smekám před ním.

30.11.2020 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Tak další povedený díl z této série detektivních případů. Jen mě mrzí, že tuto sérii nečtu postupně, ohledně postav hlavních hrdinů by to bylo lepší. I když muslimské téma moc nevyhledávám, tak zde to bylo dobrý. Kniha nepostrádá napětí do poslední stánky a vlastně až za ní. Musím do knihovny pro další díl.

23.09.2020 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Tak hrozně zajímavý thriller. Způsob psaní mě ze začátku dělal hrozné problémy než jsem si zvykl. Knihu jsem chtěl několikrát odložit, ale vždy jsem po ní hned zase sáhl jak jsem byl zvědavý na pokračování psychopata. No a od poloviny knihy jsem jí pomalu nedokázal odložit.

14.02.2020 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Výborná detektivka. Pachatel je známý což já nemám rád ale u této knihy to vůbec nevadilo. Čtenář se vůbec nenudí a děj má neuvěřitelný spád. Vřele doporučuji.

10.01.2018 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Co k tomu napsat? To byla jízda od které se nedalo pomalu odtrhnout. Již mám autorku v oblíbených. Koukám na hodnocení této knihy mých známých uživatelů zde na databázi knih a samý plný počet hvězdiček ( až na jednu čtenářku ). V knize se prolínají tři dějové linie a vůbec to není na škodu. Asi to chce číst tuto sérii s Lacey Flint postupně. Já četl nejprve Volavku a již se moc těším na třetí díl.

12.04.2017 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Tak u mě je pět hvězdiček málo. Tato trilogie bylo úžasné počtení a procházka drsnou krajinou, kterou nás provedl sympatický hrdina Fin. Pomalu nevím co k tomu napsat, jak mě tato trilogie dostala. Děkuji čtenářům zde na Databázi knih, že mě na tuto trilogii upozornili a já si jí přečetl.

28.06.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tak za mě plný počet hvězdiček. Neskutečná atmosféra, čte se to výborně. Slovo četníci to mě teda dostalo paráda, dlouho jsem ho neslyšel :-). Kniha má jednu chybu je moc těžká do ruky, ale né čtenář by rád ještě nějaké stránky přidal. Všem doporučuji, kdo má rád kriminální thrillery.

10.06.2016 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Má oblíbená autorka. Myslím, že začátek knihy byl pomalejší a dá se říci zdlouhavý, ale od poloviny knihy to dostalo spád, který jsem očekával. Tak za první část knihy jsem musel jednu hvězdičku sebrat.

24.07.2024 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Za mě začátek nové série dopadl na jedničku. Již mám připravené pokračování. Jen tak dál pane Ashmane.

07.12.2023 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Za mě moc povedená série s oblíbenou dvojicí Olivií a Tomem. Že se mi bude líbit kniha s rasistickou tématikou tomu se mi nechce ani věřit. Super počteníčko a vřele doporučuji.

15.08.2023 5 z 5