Sisi11 Sisi11 komentáře u knih

Kopyto a Mňouk honí superhvězdu Kopyto a Mňouk honí superhvězdu Miloslav Švandrlík

Příběhy žáků Kopyta a Mňouka a jejich psa Baskervila jsou mé oblíbené knihy z dětství. Pamatuji si, jak jsem je četla s velikým nadšením. Kolikrát nechybí ani napětí a parádní zápletka.

14.04.2013 4 z 5

Kopyto, Mňouk a únos policajtovy ženy Kopyto, Mňouk a únos policajtovy ženy Miloslav Švandrlík

14.04.2013 4 z 5

Kopyto, Mňouk a tajemství džungle Kopyto, Mňouk a tajemství džungle Miloslav Švandrlík

Histologický atlas Histologický atlas Jindřich Martínek

Tento úžasný obrázkový atlas nesmí chybět u žádného studenta histologie. Preparáty se z něj učí jedna radost!

12.04.2013 5 z 5

Mluvnice angličtiny Mluvnice angličtiny Jana Přívratská

Výborná učebnice angličtiny. Je založena na učení stylem vysvětlení látky a poté následnými příklady užití, aby došlo k lepšímu porozumění. Obsahuje také nepravidelná slovesa a seznam mluvnických pojmů. Je to velmi zdařilá učebnice, dobře se z ní učí.

11.04.2013 5 z 5

Přehled středoškolské chemie Přehled středoškolské chemie Jiří Vacík

Podle mého názoru je to asi nejlepší chemická kniha, ze které je vše velmi dobře jasné a pochopitelné. Kniha mi posloužila jako supr materiál i na vysoké škole ke zkoušce z chemie.

11.04.2013 5 z 5

Odmaturuj z chemie Odmaturuj z chemie * antologie

K ucelení středoškolského přehledu slouží velmi dobře. Ale pokud ji máte použít pro vyšší účel jako například k přijímačkám, tak to tedy nestačí.

11.04.2013 3 z 5

Přehled světové literatury 20. století Přehled světové literatury 20. století Vladimír Prokop

Úžasný přehled světové literatury 20.st. Skripta jsou psána velmi čtivě a je v nich vše, co má v dobré literární učebnici být - jak přiblížení doby, tak umění a jeho osobnosti spojené s dobou, tak perfektně přehledný obsah autorů, jejich životů, děl. Nechybí sem tam psané detailní a velmi zajímavé informace, které obohacují znalosti :)

07.04.2013 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Velmi se mi líbí nápad příběhu a také líčení, kde se vše odehrává. Krásné lesy ve Forks, déšť, škola... to vše je moc pěkně vykresleno, ale bohužel mi to nestačí k dokonalosti. Opravdu mě strašně otravuje jak je Bella nemotorná, neustále zakopává a někde se přeráží, jak je uvztekaná a jak se dětinsky spolu s Edwardem hádají. To jsou věci, které mi skutečně kazily čtení.

03.04.2013 4 z 5

Atlas fyziologických regulací Atlas fyziologických regulací Otomar Kittnar

Převážně obrazová učebnice s 329 schématy a s doprovodným shrnujícím textem. Schémata popisují složité řídící obvody pomocí zjednodušených blokových zpětnovazebných obvodů, které napomáhají k pochopení regulačních pochodů v organizmu a které jsou zodpovědné za udržování stálého vnitřního prostředí organizmu.

02.04.2013 4 z 5

Bosorka Alžběta Nádašdyová, rozená Báthoryová, alias čachtická paní Bosorka Alžběta Nádašdyová, rozená Báthoryová, alias čachtická paní J.J. Duffack (p)

Velmi zdařilá kniha, která rozebírá osobu a charakter Alžbety Báthoryové-Nádašdyové z hlediska psychologie. Řeší, proč se šlechtična chovala tak zvráceně a kde mají její podněty prameny. Velmi se mi líbí citace pana dr. Kočiše, jehož knihu jsem také četla. Líbí se mi i seznamování s nepříčetnými psychickými stavy a jejich objasňování a vysvětlování. Velmi vkusné jsou i průvodní příběhy o podobných psychických zvrhlostech u jiných šlechticů stejné doby.

Do knihy jsem se začetla naprosto náhodně, když jsem ji našla při uklízení. Mohu doporučit všem, co se zabývají Alžbetou Báthoryovou nebo psychologií okolo sadismu, masochismu a objasňování nejasností :)

01.04.2013 5 z 5

Anatomie centrálního nervového systému Anatomie centrálního nervového systému Rastislav Druga

Učební materiál celého nervového systému pro všechny studenty neurovědy. Postupně se seznamujeme s jednotlivými soustavami a následně složitějšími systémy NS.

31.03.2013 4 z 5

Základy anatomie 3. - Trávicí, dýchací, močopohlavní a endokrinní systém Základy anatomie 3. - Trávicí, dýchací, močopohlavní a endokrinní systém Rastislav Druga

Naučný materiál pro všechny lékařské obory. V tomto díle je zpracován trávicí, močopohlavní, endokrinní a dýchací systém. Kniha je velmi dobře psána, až na některé zbytečné zdlouhavé popisování, které je stejně lépe viditelné na přiloženém obrázku. Obrázky mají spíše schématický vzhled, ale o to lépe se dají naučit malovat ke zkoušce. V knize jsou taky důležité průřezy, které pan profesor maluje při přednáškách na tabuli a vyžaduje, aby je všichni studenti uměli jak v hodině tak u zkoušky. Jako učební materiál je velmi zdařilá a mnohými studenty preferována.

31.03.2013 3 z 5

Základy anatomie 1. - Obecná anatomie a pohybový systém Základy anatomie 1. - Obecná anatomie a pohybový systém Rastislav Druga

Naučný materiál pro všechny lékařské obory. V tomto díle je zpracován pohybový systém a obecná anatomie, tedy úplný začátek na cestě ke zkoušce z anatomie. Kniha je velmi dobře psána, až na některé zbytečné zdlouhavé popisování, které je stejně lépe viditelné na přiloženém obrázku. Obrázky mají spíše schématický vzhled, ale o to lépe se dají naučit malovat ke zkoušce. V knize jsou taky důležité průřezy, které pan profesor maluje při přednáškách na tabuli a vyžaduje, aby je všichni studenti uměli jak v hodině tak u zkoušky. Jako učební materiál je velmi zdařilá a mnohými studenty preferována.

31.03.2013 3 z 5

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Po všech těch neskutečných výchovách rozmazlených dětí a konfliktech s jejich namyšlenými matkami se Agnes přeci jen odebrala do lepších míst a našla svou lásku. Velmi krásně čtivý a odpočinkový román od mých oblíbených sester Brontëových :) namísto Agnes jsem v románu viděla Anne a její život.

31.03.2013 4 z 5

Povinnosti princezny Povinnosti princezny Meg Cabot

Knížku jsem četla jako 15ti letá a musím říct, že jsem si jí opravdu užila. Mám krásný zážitek z příjemného a odpočinkového čtení. Jsem ráda, že jsem jí tehdá k těm narozkám dostala :))

27.03.2013 4 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Knížku jsem četla jako 15ti letá a musím říct, že jsem si jí opravdu užila. Dnes už bych se čtením měla asi problém a právě proto to ji znova nerozečtu. Mám krásný zážitek a nechci si ho pokazit. Kniha zkrátka není pro starší, zkušené a moudré čtenáře ;)

27.03.2013 4 z 5

Anatomie s topografií a klinickými aplikacemi III. -- Neuroanatomie, smyslová ústrojí a kůže Anatomie s topografií a klinickými aplikacemi III. -- Neuroanatomie, smyslová ústrojí a kůže Pavel Petrovický

Tato série knih o anatomii je asi nejlepším studijním materiálem pro studenty lékařských oborů. Z knih se velmi dobře učí, vše je pěkně popsáno, velmi dobře se to čte a je to všechno snadno pochopitelné ;) mohu jen doporučit!

25.03.2013 5 z 5

Anatomie s topografií a klinickými aplikacemi II. -- Orgány a cévy Anatomie s topografií a klinickými aplikacemi II. -- Orgány a cévy Pavel Petrovický

25.03.2013 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Příběh o kouzelném a tajemném buicku jsem přečetla za jednu noc. Byl strhující a velmi tajemný, jen jsem stále čekala, že se stane něco převratného, což bohužel nepřišlo, a velmi jsem to v knize postrádala. Ale policejní stanici a její zaměstnance jsem si velmi oblíbila a s nadšením jsem hltala jejich rozprávání na lavičce před stanicí. Takže další krásná kingovská knížka, ale bohužel bez nějakého převratného momentu a také s nevysvětleným koncem, je to škoda.

22.03.2013 4 z 5