slawa.cap slawa.cap komentáře u knih

Když je ryba dobrá Když je ryba dobrá * antologie

Začal jsem číst do Čtenářské výzvy 2017 jako knihu severského autora, ale nedočetl... a ani nedočtu. Po několika pokusech se ke knize vrátit jsem to vzdal. Přečetl jsem asi 20 - 30% ale pamatuji si jen mlhavě první povídku. Vím, že mě nic z toho co jsem přečetl neuchvátilo. Povídky byly příliš krátké, informace o autorech příliš obsáhlé. Nehodnotím, dal bych maximálně jednu hvězdu a zbytečně bych kazil hodnocení knihy, která nebyla napsána pro mně.

26.11.2018

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Poslouchal jsem jako audioknihu. Mnohem lepší než Barva kouzel. Celý příběh jsem se bavil a občas i docela zasmál navíc to má jakousi jiskru. Nebo jsem si zkrátka po prvním díle zvykl. Tak jak tak pokračuji v Zeměploše.

26.11.2018 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Poslouchal jsem jako audioknihu. Nevím co na tom Pratchettovi všichni vidí, ne že bych se nebavil, ale bavil jsem se zatraceně málo. Očekával jsem humor o kterém každý mluví, ale až na pár vtípku jsem na něj nenarazil. Jako fantasy to není špatné a autor musel mít obrovskou představivost. Pokud by moje rozhodování záleželo na četbě této knihy už bych se Zeměplochou nepokračoval, při poslechu je to mírnější a nejsem tak vybíravý, navíc Lehké fantastično jsem už nakousl v pátek při práci, takže u Mrakoplaše ještě chvíli vydržím.

18.11.2018 3 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Poslouchal jsem jako audioknihu. Tak nějak úplně stejné jako Letní bouřka, jenom mladí se vyměnili a krádeže prasat se trochu vygradovaly. Ale bavil jsem se, hodně jsem se bavil. Ono to snad u Wodehouse ani jinak nejde.

10.11.2018 5 z 5

Karty jsou rozdaný Karty jsou rozdaný Garth Ennis

Rozhodně nejlepší "superhrdinskej" komiks kterej se mi kdy dostal do rukou. Hlavní hrdiny si člověk lehce oblíbí a superhrdiny bude nenávidět.

08.11.2018 5 z 5

Vlna zločinnosti na zámku Blandings Vlna zločinnosti na zámku Blandings Pelham Grenville Wodehouse

Pro mě trochu slabší začátek. První povídka za 5*, ale zbytek až do příchodu Jeeves dost velká nuda. Spíš jako bych čekal Sherlocka Holmese a ten nepřišel. Ale jak se objeví Jeeves tak příběh dostane grády. Začne to být vtipné. Je příjemné jak komorník manipuluje se svým pánem a ten je mu zato ještě vděčný.

30.10.2018 5 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Nemá rád antalogie, než se příběh pořádně rozjede, tak je většinou konec. Navíc tato antalogie je dost obsáhlá a tak se tato bolest objevuje o to víc. Jako vždy, některé povídky jsou výborné, jiné slabší. Na druhou stranu musím uznat, že si děj všech pamatuji, i když jsem knihu četl přes měsíc. Nejlepší povídka je O lidském dobytku, rád bych si přečetl z tohoto příběhu mnohem víc.

28.10.2018 4 z 5

Králíkům se nikdy nedá věřit Králíkům se nikdy nedá věřit Jeremy Dyson

Poslouchal jsem jako audioknihu. Nebylo to špatné, čpěl z toho taková Kingovská atmosféra s trochu zkaženého humoru. Snad jen jedna končí opravdovým happyendem, zbytek spíš tragicky, ale záleží na pohledu. Ale po pravdě po doposlechnutí knihy jsem už nevěděl o čem která povídka byla.

12.10.2018 3 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Poslouchal jsme jako audioknihu. Nečekal jsem moc, ale o to víc jsem byl nadšen. Skoro sto let stará kniha a naprosto mi sedla jak příběhem, tak podáním. Příběh kde kují pikle všichni proti všem a kde se náhoda vygraduje do absurdna a přesto je to skoro uvěřitelné :)
Musím zjistit, jestli se hraje někde v divadle, určitě bych si na ni zašel.

08.10.2018 5 z 5

Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky Jaroslav Boudný

Jak už jsem jedno psal, mám rád životopisy zajímavých lidí a pan Boudný umí svůj život opravdu zajímavě odvyprávět. Poutavě podává své zážitky z mládí a vypráví o věcech o kterých už víme jen z doslechu. doufám, že jednou vejde i slibovaný druhý díl. Sice jsem se narodil o dvě generace později, ale asi bych se řadil k páskům...

03.10.2018 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Poslouchal jsem jako audioknihu. Příběh mi silně evokoval Forresta Gumpa. Róza se poměrně často zaplétá s významnými osobnostmi historie. Někdy více, někdy méně. Oproti Forrestovi tady ale chybí humor o to víc je tu bolesti a pomsty. Róza prožila dlouhý život plný krátkých chvilek štěstí mezi největšími zvěrstvy 20. století a procestovala za nimi celý svět.

03.10.2018 4 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Poslouchal jsem jako audioknihu. Přišlo mi to trochu zmatečné, jak vyprávěním, tak halucinacemi. Nejzajímavější mi přišly linky s Brunclíkem a Rozetou. Čekal jsem velké mysteriozní rozuzlení, které nepřišlo. Možná tomu nepomohla ani moje neznalost Prahy. Z knihy číší neuvěřitelné sexuální napětí, jaké jsem snad u jiné knihy nezažil.

01.10.2018 2 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Poslouchal jsem jako audioknihu. Zombie horor, kde ani jednou nepadne slovo zombie a není to ani moc strašidelné. Musím říct, že seržant Parks i slečna Justinová mi byli od začátku sympatičtí, o zbytku týmu se to říct asi nedá. Postava Melanie mohla být využita trochu akčněji, ale to by asi do pojetí příběhu úplně nepasovalo.

28.09.2018 4 z 5

Tož kurva! Tož kurva! Miluna Vošková

Poslóchal sem jako zvokovó kniško. Bevám kósek od Horke a tak jak v té knišce se tade nigde nemlovi. Žádny "govno", nebo "gnuj" a jož vubec "bolo" - nésme Slováci. Kus kniške sem aj přečtl, abech věděl, že to nebelo retorem, ale autorem, a je to fakt skoro fšecko špatně. Dávám dvě hvězde za nějaky to ochchtnutí, ale ten jazek, ten mě nende přes oše.

23.09.2018 2 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Poslouchal jsem jako audioknihu. Kniha září jemným černým humorem, není extrémně vtipná, zato si dokáže vystřelit i z věcí u kterých by to člověk nečekal. Není cíleně vulgární, ale pár vulgarit a oplzlostí vypálí v ten nejlepší okamžik. Možná autor trochu promrhal potenciál ze počátečního Charlieho zmatení. I když je kniha od začátku smutná, člověk se musí pořád usmívat.

21.09.2018 5 z 5

Bez výčitek Bez výčitek Tom Clancy

Podle mě nejlepší kniha od Clancyho. Úvod do světa Jacka Ryana, skoro bez Jacka Ryana. John Kelly je největší drsňák a můj nejoblíbenější akční hrdina.

21.09.2018 5 z 5

Tam kde žijí divočiny Tam kde žijí divočiny Maurice Sendak

Nechápu, jak s této knížky může být v Americe takový kult. Není špatná, ale máme spoustu lepších dětských knížek. Pro děti možná trochu strašidelné ilustrace, ale zato krátké texty, které udrží pozornost. Dobrá volba jako první textová kniha pro dítě.

19.09.2018 4 z 5

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

Poslouchal jsem jako audioknihu. Toto není kniha, ale oslava a glorifikace Jiřího Kulhánka pospojovaná příběhem - ze začátku jsem přemýšlel, jestli to není sarkasmus, ale po delší úvaze jsem došel k závěru, že ne. Není to to nejlepší, co jsem od Žambocha četl, ale ke špičce to patří. Napínavý příběh s Kulhánkovou zběsilostí a šílenými nápady. Evidentně Žamboch umí i ve světě, kde není jen magie a chladné zbraně.

19.09.2018 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Poslouchal jsem jako audioknihu. Čekal jsem od toho trochu víc, ale celou dobu jsem se bavil. Více u jednotlivých povídek.

10.09.2018 3 z 5

Škvár Škvár Charles Bukowski

Poslouchal jsem jako audioknihu. Moje první kniha od Bukowskiho. Krásná noir detektivka oproti které Marlowe vypadá jako žáček nedělní školy. Je jedno, že hlavní hrdina je arogantní packal. Pro ránu nejde daleko a pořád hláškuje. Je to vtipné, dojemné, nápadité, zábavné a naprosto nepochopitelné :)

09.09.2018 5 z 5