smrčci smrčci komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Už je to rok, co jsem Naslouchače přečetla a stále na něj s láskou vzpomínám. Dokonce ho mám jako audioknihu, kterou už jsem si minimálně 3x poslechla. Dokonalý svět. Dokonalý jazyk. Dokonalá kniha.

06.02.2021 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Humbuk kolem této knížky jsem zaznamenala a byla rozhodnutá si knížku přečíst a nenechat se jím nijak ovlinit.
Za mě ale teda bohužel, asi se řadím spíš k tomu táboru, který Leu kritizuje... Několikrát jsem jí chtěla odložit, ale protože nemám ráda nedočtené příběhy, kousla jsem se.
Jazyk, který autorka používá se mi hodně líbí (mám ráda takovou tu peotiku a té je tady opravdu hojně), ten svět má podle mě docela potenciál, kdyby tam nebylo pár nelogičností (ano i smyšlený svět prostě musí nějak logicky fungovat, lidé musí něco jíst, pokud si to nevyčarují tak to musí vypěstovat a jak to vypěstují, když tam pořád jen prší?), neustále opakování téhož mě vytáčelo, chování postav, ok dejme tomu, jsou to postavy, autor je může mít jaké chce, ale pokud se bojovnice naváží a dělá nachvály svojí budoucí kráslovně, tak by jí to prostě nemělo projít. Ne, nemělo. Zárážely mě tam občasné drobné chyby, jako kdyby ta knížka snad neprošla redakcí (jdou, jdou, postavi stany, usnou.... jdou, jdou, utáboří se, ale musí spát pod širákem. Kde jsou ty stany? Proči je najednou nemají sebou? Nebo třeba někoho hledají, snaží se ptát kdekoho, ale nikdo jim neodpovídá, protože jsou to cizinci a nechtějí s nimi vubec mluvit a najednou se pak dozvíte, že o ní nikdo nic nevěděl. )

05.02.2021 2 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Tahle knížka mě bavila od začátku až do konce. Je vtipná, ironická, ale i vážná. Postavy budete milovat, vzápětí je budete chtít majznout po hlavě, abyste je hned potom chtěli utěšit a říct, že vše bude dobré. Budete se smát, ale i přemýšlet o tom, jestli to třeba ve svém životě nemáte podobně jako oni a jestli to tak musí být až do konce vašich dní... Nemusí!

27.08.2020 5 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Knížku jsem četla v době corona karantény a na konci jsem zírala s pusou dokořán, jak neskutečně to téma odpovídalo aktuálnímu dění. Autorův jazyk je krásný, knížka se z tohohle pohledu četla moc hezky. Ovšem na fantasy je většina knížky bohužel nudná. Bez akce. A když už tam něco takové je, je to vyřešeno až příliš rychle (scéna s vlkem třeba), tam by to autor mohl klidně trošku víc zdramatizovat. Ke konci už je to lepší a děj ubíhá rychle. Druhý díl si ale určitě přečtu.

06.08.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

V půlce jsem knihu chtěla zahodit. Nebylo to proto, že by byla špatně napsaná, nebo nudná, ale jako matka jsem jí prostě nezvládala. Pak jsem knížku ale nakonec dočetla a nelituju. Skvělá, napínavá, s nečekaným koncem. Doporučuji.

06.08.2020 4 z 5