stavlamich stavlamich komentáře u knih

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

Mám moc ráda sesterské příběhy, sama mám dvě sestry zhruba stejně věkově rozdílné jako je tomu v tomhle románu. A takovéhle rozsáhlé výpravné příběhy mě baví. :)

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Češtinářka o tom prohlásila, že je to "zas nějakej liebesrománek". Mně se to docela líbilo. :)

07.02.2016 3 z 5

Kristiánova legenda: Život a umučení svatého Václava a báby jeho svaté Ludmily Kristiánova legenda: Život a umučení svatého Václava a báby jeho svaté Ludmily Kristián

Docela mě to i bavilo, tedy, s jazykem či obsahem jsem neměla problém. Jen prokousat se poznámkami byl pak trošku oříšek. :)

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Tenhle díl mě ze série bavil nejméně, ale chápu jeho význam v celé tetralogii.

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Milostný trojúhelník mě v prvním díle nebavil, až v tom posledním jsem ho.. nechci říct pochopila, já ho chápala celou dobu, ale pak se to příjemně rozuzlilo. Jinak mě nápad z prvního dílu fakt zabavil v mých dvanácti celou jednu noc. :)

Láska a majestát Láska a majestát Oldřiška Ciprová

Tahle knížka mě trochu zklamala, možná proto, že jsem nedlouho předtím četla jinou knížku o stejné osobě a ta mi přišla historicky věrohodnější. Ale doporučuji, autorka vytvořila zajímavou zápletku.

Láska na třetí Láska na třetí Nick Spalding

Druhý díl se mi líbil stejně, možná o trochu víc než ten první. Škoda, že nebude vydána i trojka...

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Srdcovka, kterou si přečetla i moje sestra, která jinak nečte!

Dech smrti Dech smrti Arnaldur Indriðason

Islandská detektivka mi přijde taková hodně odlišná od těch, co znám. Pravda, ještě jsem nečetla žádnou švédskou či norskou či jinou severskou. Ale ty islandské jsou fakt... brutální.

07.02.2016

Colette, dívka z Antverp Colette, dívka z Antverp Arnošt Lustig

Mám velkou chuť přečíst si knihu znovu. Na film se často dívám, na některé pasáže.. prostě mě to tak nějak děsivě fascinuje... A Arnošt Lustig tomu dodal prozaickou korunu. ♥

07.02.2016 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Dávám knížkám ze série Hříšní lidé Království českého často tři hvězdičky, čímž chci naznačit, že je řadím mezi příjemné oddechovky. Totéž platí i o tomhle případu prokurátora Oldřicha. :-)

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Aryo, jde i v knihkupectví, já ji sehnala v jednom zapadlém Kanzelsbergeru ve Slaném, kdy jinak moc nic nemají :D ;)

Jinak - MILUJU! :3

22.12.2015 5 z 5

Harry Potter: Mudlovské omalovánky Harry Potter: Mudlovské omalovánky kolektiv autorů

Ááá, miluju! :3

22.12.2015 5 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

První díl mě vážně zaujal. Koupila jsem v Levných knihách, strašně se mi líbí obálky celé trilogie. Dokonalý pár sice není dokonalá knížka, nicméně autorka umí vlákat do děje a levicová společnost, kterou vytvořila, se mi docela líbila, tedy ten nápad, v oné společnosti bych žít nechtěla. :) Čtu teď druhý díl a ten už mě moc nebaví. Nemám ráda milostné trojúhelníky. První díl by bohatě stačil, i se svým závěrem. :)

15.07.2015 4 z 5

Večerníčkův pohádkový špalíček Večerníčkův pohádkový špalíček kolektiv autorů

Nádherná knížka, skvěle zpracovaná graficky i textově, vlastně spíš komiksově. Autoři touto publikací udělali radost nejen dětem, pro které je Večerníček každovečerním potěšením, ale také těm, kteří s klukem v papírové čepici spojují nejkrásnější vzpomínky na život. :)

20.06.2015 5 z 5

Panovníci českých zemí - výukové karty Panovníci českých zemí - výukové karty Petr Čornej

Od Nakladatelství Fragment jsem obdržela přehled, v němž jsou všichni panovníci českých zemí nakresleni. Nechybí ani informace, od kdy do kdy vládli a co důležitého během své činnosti panovníka, ať už knížete, krále, císaře nebo prezidenta, vykonali. Přehled se mi moc líbí a určitě ho budu využívat, je to rychlá a graficky vydařená pomůcka nejen do školy! :)

30.05.2015 5 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Kniha se mi moc líbila. Akční, napínavá, místy je nutno brát to s nadsázkou jako většinu příběhů tohoto žánru. Autor opravdu odvedl dobrou práci! :)

27.11.2014 4 z 5

Nejkrásnější výlety autem Nejkrásnější výlety autem Vladimír Soukup

Nevíte, kam s rodinou na výlet a nechcete hnít doma? Sáhněte po tomhle! Vyzkoušeno, že tipy v knížce opravdu stojí za to! :-)

22.07.2014 4 z 5

Jak jsem zhubla 45 kg za 1 rok Jak jsem zhubla 45 kg za 1 rok Whitney Holcombe

Motivující kniha, ale jinak asi nic víc. :-)

20.07.2014 4 z 5

Alchymie: Diář 2015 Alchymie: Diář 2015 Paulo Coelho

Veškeré své dojmy z diáře se pokusím shrnout v nadcházející recenzi, takže se asi nemá cenu zde rozepisovat. Z mého hodnocení a doporučení všem určitě došlo, že jsem z diáře nadšená. :)

22.06.2014 5 z 5