stavlamich stavlamich komentáře u knih

Historie a současnost podnikání na Kladensku a Slánsku Historie a současnost podnikání na Kladensku a Slánsku Libor Dobner

Příliš mnoho chyb, škoda, škoda. Jinak by to byla celkem hezká publikace.

20.12.2017 2 z 5

Z Bureše Babišem Z Bureše Babišem Tomáš Lemešani

Knihu vřele doporučuji všem, kteří váhají, jestli Babišovi důvěřovat nebo ne. Více v recenzi.

22.10.2017 4 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Danny sice není zrovna můj člověk, ale vypráví dobře.

25.07.2017 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Teda, tahle knížka překvapila. Fakt že jo. Sice jsem měla pocit, že jsem některé příběhy již četla, ale ono je to vlastně jedno. Překvapilo mě, jak kvalitně a vtipně, s pointou, se dá něco takového napsat. Tohle bych doporučila všem, které omrzí Fifty shades a další kraviny. Fakt je to lepší, i proto, že je to střídmější.

17.07.2017 4 z 5

Babí léto Babí léto Magda Váňová

Dokonalost. Tak zdařilou knížku jsem nečetla už hodně dlouho. Tedy, zdařilou tímto způsobem. Styl autorky mi stoprocentně vyhovuje, snad právě proto, že nepíše účelově čtivě, ale krásně květnatě. Ze tří povídek byla bezpochyby nejlepší ta druhá, u té jsem se opravdu nasmála a užila si ji. Je ale pozoruhodné, že v každé z povídek dokázala vytvořit jiný - přesto něčím podobný- charakter, který prostě člověka zaujal. A vlastně ne jen jeden. Babí léto je taková příhodná doba, která všechny tři příběhy spojuje. A taky z každého příběhu něco plyne. Třeba že život může být takový, jaký si ho uděláme. Když k tomu sebereme odvahu a dáme do toho kus sebe.

17.07.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Jednoduše geniální.

17.07.2017 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Dostala mě.

05.06.2017 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Uvažovala jsem, jestli je to tak dobrý jako Písečný muž. Tohle je třetí díl, Písečný muž byl čtvrtý. Ten mě fakt dostal, tohle sice taky, ale bylo to stylově dost podobné, stejný způsob napětí. Ale samozřejmě originální zápletka a fakt dobré provedení, jen už mě to ani tak nepřekvapilo. Přesto ty čtyři hvězdy dám, protože místy mě to fakt přimělo.. děsit se spolu s knižními postavami. (I když technicky vzato jsem si ty dvě poslední kapitoly mohla odpustit, protože navazují na Písečného muže, takže už mě jejich děj nepřekvapil. Ale to je fuk. )

23.04.2016 4 z 5

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

No, očekávala jsem něco jiného, ale až tak mě to nezklamalo. Jen bylo těžké si na to zvyknout. Na styl, rozvržení, děj. Popsáno velice košatě a přesto bez jiskry, prostě to ve mně nevyvolalo žádné knižní pocity, i když mě téma samozřejmě chladnou nenechalo.

23.04.2016 3 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Myslím, že od Shakespeara jedna z nejlepších her, co jsem zatím četla. Ten námět se mi líbil, i když se musím zvrhle přiznat, že mi toho Žida bylo líto. :)

23.04.2016 4 z 5

Na ztracené vartě Západu Na ztracené vartě Západu Pavel Tigrid

Konečně dočteno, musím si sama sobě zatleskat. Ne, že by se to četlo tak hrozně, spíš toho bylo fakt moc a jelikož se jednalo o stejnou dobu, pořád se tam řešily ty samé problémy z let 1945 až 48. Samozřejmě to nikomu nezazlívám, naopak bylo zajímavé číst různá stanoviska různě smýšlejících lidí, které spojuje to, že kritizovali KSČ, její program, snahy o ovládnutí ČSR a tak. Určitě mi to dalo o mnoho víc také proto, že jsme se o těch věcech ve škole skoro nezmínili, snad jen o Košickém vládním programu, volbách 1946 a únorovém převratu. Ale spousta jmen a spousta událostí nezazněla a jsem ráda, že jsem prostřednictvím téhle knihy narazila třeba na Helenu Koželuhovou, Ladislava Jehličku a další osoby, jejichž morálka mě docela oslovila. Takže když se to vezme kolem a kolem, četbu jsem si "užila". :)

23.04.2016 3 z 5

Artyčoková srdíčka Artyčoková srdíčka Sita Brahmachari

Nečekala jsem moc a dostalo se mi skvělé knížky. Pokud rádi hloubáte, doporučuji. :)

10.04.2016 4 z 5

Vše o Habsburcích Vše o Habsburcích Karl Vocelka

Zajímavé, přehledné, nepříliš vleklé a přesto obsáhlé a poučné. A hlavně čtivé. Doporučuji. :)

08.03.2016 4 z 5

Kreativní kreslení pro pejskomily Kreativní kreslení pro pejskomily Gemma Correll

Po Destrukčním deníku a Antistresových omalovánkách se mi do rukou dostala právě tahle kreativní knížka a řeknu vám, opravdu je to pro pejskomily to pravé ořechové. Pokud nejste mistři ve výtvarce a milujete psy, určitě se vám to bude líbit a užijete si to. :)

08.03.2016 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Právě jsem přečetla něco úžasného. Všechna slova vděku, radosti, obdivu a pocitů nechám do recenze. ;) ♥♥♥

11.02.2016 5 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Daydreamer: Naprosto souhlasím. Tohle je báseň, která mě k Václavu Hraběti a jeho další poezii přivedla. :3 Jednou...

10.02.2016

Plavání - anatomie Plavání - anatomie Ian Mcleod

Tato publikace, nebo spíš průvodce, se popisuje těžce. Všem bych však přála nahlédnutí (škoda, že zde není možnost vkládat fotografie), neboť obsahuje opravdu velké množství ilustrací, cviků, tipů a rad pro všechny plavce, ať už profesionály nebo prostě lidi, co si chtějí během plavání pročistit hlavu. Doporučení, kterých se mi v knize dostalo, jsem využila při trávení volného času na plovárně a zaznamenala jsem pokrok, z dvaceti bazénů za půl hodiny se rázem stalo čtyřicet uplavaných. Jak říkám - vřele doporučuji.

08.02.2016 4 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Skvělá. Srdcovka. ♥

07.02.2016 5 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Moje první knížka od Vondrušky, která mě nezklamala. Naopak, od té doby jsem toho z pera tohohle skvělého historika přečetla už mnoho. :)

07.02.2016 4 z 5

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

Mám moc ráda sesterské příběhy, sama mám dvě sestry zhruba stejně věkově rozdílné jako je tomu v tomhle románu. A takovéhle rozsáhlé výpravné příběhy mě baví. :)

07.02.2016 4 z 5