surikata246 surikata246 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na čtení této knihy jsem se moc těšila i trochu bála některých vzpomínek na přátelé se stejným osudem hlavního hrdiny. Před lety jsme se sportovní výpravou na zahraničním výjezdu při zpáteční cestě domů měli těžkou nehodu. Během vteřiny se mnohým z nás změnil život úplně jinak. Z mladých sportovně založených lidí, kteří tehdy ještě ani nevěděli co v životě chtějí být... Následky byly dosti tragické někteří zemřeli okamžitě,další až po letech a mnoha bojích. Ti z nás co přežili máme větší či menší omezení, ale semklo nás to a vzájemně se o sebe staráme a pomáháme si a vážíme si úplných maličkostí jako je východ slunce,krásného květu atd. ale hlavně možnosti žít, být s našimi rodinami,pracovat.
Chci zde zavzpomínat na 2 naše přátele,kteří měli stejné postižení jako Will v knížce, oba už nejsou mezi námi a stále nám chybí. Něco zažijeme nebo se něco zajímavého dozvíme a někdo z nás řekne musíme to říct Tomovi a Andrejce. Je to občas těžké,ale často na ně vzpomeneme z úsměvem a humorem. Tom zemřel po 7 letech s úsměvem na rtech,který ho stále neopouštěl ani v těch nejhorších chvílích. Andrejka žila ještě déle téměř 10 let a odešla náhle tiše jedné noci letos v létě, aby nikoho neobtěžovala. Jsem ráda, že oba patřili mezi mé přátele a zůstávají v mém srdci jako by tu stále byli s námi.

10.12.2018 5 z 5

Paris / Paříž - mapový průvodce Paris / Paříž - mapový průvodce Augustin Fišer

Užitečný doplněk k průvodci po Paříži, alespoň my a naši přátelé jsme výborně využili neztratili se.

Chorvatské pobřeží Jadranu Chorvatské pobřeží Jadranu Alexander Sabo

Opět další inspirace na cesty po Jadranu je tu mnoho zajímavých míst, které nejsou tak turisticky navštěvovány, ale určitě stojí za vidění.

Jugoslávské pobřeží Jugoslávské pobřeží Andreas Braun

Nádherná kniha, která vybízí přibalit sebou a vyrazit do neznáma, kde je stále co objevovat.

01.12.2018 5 z 5

Chorvatské pobřeží Jadranu - Dalmácie Chorvatské pobřeží Jadranu - Dalmácie Alexander Sabo

Krásná dovolená s mým přítelem a později manželem.Nedávno při rekonstrukci domu jsme ji náhodou objevili zapadlou za skříněmi, to bylo překvapení.

Baltské pobřeží NDR Baltské pobřeží NDR Horst Witt

Pamatuji si jako malá čtyř či pětiletá jsem s rodiči jela poprvé k moři na Balta tato kniha cestovala s námi.Tehdy to bylo nádherné a jen jsem nechápala kde se ty vlnky v moři berou a jak se vypínají a zapínají . Nedávno jsem na knížku narazila při úklidu a nostalgicky si zavzpomínala na pěkné zážitky.

01.12.2018 4 z 5

Hradec Králové-Walbrzych, turistický průvodce Hradec Králové-Walbrzych, turistický průvodce Jan Jakl

Knížka se mi dostala do ruky zcela náhodou, ale hodnotím ji velice kladně. Velmi rádi v rodině cestujeme a poznáváme zajímavá a ne tak známá místa a zde je opravdu hodně možností výletů a pěkných procházek.

01.12.2018 4 z 5

O statečném králíčkovi O statečném králíčkovi Josef Lada

Krásná knížka ze které mi prý četla ještě prababička a muselo to být ve 2-3 letech, protože zemřela když mi bylo 3,5 roku. Z vyprávění vím , že jsem tohoto králíčka zbožňovala.

16.11.2018 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Knížka se mi četla pěkně a bylo to takové pohodové, trochu historické i romantické. Doporučuji.

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Knihu jsem si půjčila a číst začala na doporučení kolegů z práce a vždy předtím jsem byla spokojena. Ale dnes jsem se rozhodla po přečtení asi 120 stran nedočíst a odložit snad za čas to ještě zkusit. Nemám teď nějak náladu na takové hrůzy.

12.11.2018 2 z 5

New York New York Edward Rutherfurd (p)

Velmi pozoruhodná a čtivá knížka, která mi značně rozšířila povědomí o této mega-metropoli.

Gaudí - Architektonické dílo Gaudí - Architektonické dílo Rainer Zerbst

Nádherná kniha o fenomenálním architektovi a staviteli. Rozhodně doporučuji,stojí za pět hvězd,

Pacientka doktora Hegla Pacientka doktora Hegla Marie Pujmanová

Kdysi jsem to četla jako povinnou četbu na střední škole a celkem se mi to líbilo,ale trochu vadila naivita hlavní hrdinky.

11.11.2018 4 z 5

Na lovu šelem Na lovu šelem Zane Grey

Můj strýček měl v knihovně hodně knih tohoto autora , o prázdninách pršelo a nějak jsem se nudila a náhodou jsem na ní narazila.Byla jsem nadšena ó jak nádherné čtení.

11.11.2018 5 z 5

Bylo nás osmnáct Bylo nás osmnáct Natalija Vsevolodovna Lojko

Knížka se četla docela dobře, ale byl to tak trochu diktát od učitelky na střední zdravotní škole v 1.ročníku přečíst a napsat esej na dané téma.

11.11.2018 3 z 5

Pohádky o Krakonošovi Pohádky o Krakonošovi Marie Kubátová

Moc krásná knížka o Pánovi hor,přečteno v dětství a líbilo se mi to moc.

11.11.2018 4 z 5

O lidech nešikovných O lidech nešikovných Jindřich Plachta

Pana Plachtu jako herce jsem měla ráda. Kniha se proto četla jedním dechem a líbila se mi.

10.11.2018 4 z 5

Žofka Žofka Miloš Macourek

Patří k nejoblíbenějším knížkám našich dětí a přečtena velmi často při nemocích, nočních můrách a pokaždé vyvolá radost a spolehlivě zažene splín. Mnohé pasáže už všichni známe nazpaměť, ale je to stále radostný rituál.

10.11.2018 5 z 5

Speciální chirurgie, díl III. Speciální chirurgie, díl III. Arnold Jirásek

Tyto knížky patří k pokladům mé domácí knihovny učili se z nich můj dědeček vojenský chirurg a později i můj strýc také chirurg a pediatr.Později jsem je podědila a sice dnes již dosti zastaralé,ale některé údaje jsou stále platné a srozumitelně napsané a na tehdejší dobu převratné.

09.11.2018 4 z 5

Svatební zvony na zámku Arnsberg Svatební zvony na zámku Arnsberg Patricia Vandenberg

Přečteno kdysi v nemocnici při čekání před odvozem na operační sál,vypůjčeno od spolubydlící na pokoji.četlo se celkem v pohodě nekomplikovaný příběh s dobrým koncem -jak chudá dívka ke štěstí přišla.

05.11.2018 3 z 5