surikata246 surikata246 komentáře u knih

Zamrzlá loď kapitána Flinta Zamrzlá loď kapitána Flinta Arthur Ransome

Tyto knížky jsme se sestrou a sestřenicí do slova hltaly a předháněly se o to která to přečte rychleji.O prázdninách u babičky jsme si na zahradě postavily stan a večer a v noci při baterce četly a představovaly si,že ta dobrodružství prožíváme i my. Je to už hodně let,ale krásné vzpomínky zůstaly i když mne velmi mrzí,že jedna členka těchto schůzek už není mezi námi.

Jak šel život Jak šel život Růžena Nasková

Mám ráda staré filmy dnes již pro pamětníky a Paní Nasková patřila k mým oblíbeným herečkám. Knihu jsem si s velkou chutí přečetla a moc se mi líbila.

04.11.2018 5 z 5

Případ svorných sester / Případ záhadné zpronevěry Případ svorných sester / Případ záhadné zpronevěry Erle Stanley Gardner

Knížka se mi líbila i když na rozdíl od ostatních knih s Perrym Masonem má poněkud slabší zápletku, ale to už tak někdy bývá.

04.11.2018 4 z 5

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

Nádherná kniha o těžkém životě hlavních hrdinek,o výborném jídle a nejlepších surovinách a hlavně oslava přátelství, lásky a vzájemné soudržnosti. Četla se hezky, spíše po kratších úsecích, aby to čtenář lépe vstřebal. Za mne rozhodně doporučuji.

Kočka, která zpívala ptáčkům Kočka, která zpívala ptáčkům Lilian Jackson Braun

Tyto příběhy stárnoucího novináře a detektiva v jedné osobě a s kočičími přáteli se mi krásně četly a příště jsem sáhla po dalším kousku a přečetla je téměř všechny s velkou chutí a radostí.

03.11.2018 5 z 5

Perchta z Rožmberka aneb Bílá paní Perchta z Rožmberka aneb Bílá paní Eda Kriseová

Knížka se mi moc líbila a jako milovnice historie jsem si ujasnila některé neznámé detaily o této opomíjené a vzdělané šlechtičně.

Zlatý Charlie Zlatý Charlie Jeffrey Archer

Mě se knížka moc líbila a fandila jsem hlavnímu hrdinovi, aby se mu začalo dařit a měl lepší život.

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Knížky s Neználkem jsem milovala i když mě bylo líto ,že ho nemáme doma,často půjčovaný od tety Jany. Z duše protivný mi byl Všeználek.

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Tuto knihu a její další díly jsme v rodině shltly my ženy jako malinu.A téměř nic jiného nedělaly ,tedy užitečného a je a jen četly,aby další čtenářka měla knihu k dispozici.Doporučuji je to opravdu pěkné čtení.

.... než přijde lékař .... než přijde lékař Bohumil Šefrna

Zde se rodiče učili základy první pomoci a jak si poradit, když se někdo zraní atd. Jsou zde stále důležité informace a některá pravidla jsou už překonaná, pece jen vývoj šel dopředu.

03.11.2018 4 z 5

České lidové hádanky České lidové hádanky Jan Drda

Dědeček mě a mým sourozencům ukazoval krásné obrázky zvířat a četl nám z ní když jsme byli ještě velmi malí.Bylo to moc krásné.

Paleta vůní Paleta vůní Petr Kettner

Knížka se líbila mé sestře, když chodila do školní družiny a vyprávěla doma o ní velice nadšeně. Babička ji půjčila v knihovně a při nemoci nám z ní četla, líbilo se nám to také.

Pěstování vůle Pěstování vůle Josef Matějka

Knížka se mi líbila moc a pomohla mi se zorientovat v psychologických pojmech a kategoriích.Četla jsem u tety o prázdninách a dnes jsem podědila s pozůstalosti.

Jak ušetřit v domácnosti Jak ušetřit v domácnosti Eva Hájková

Některé rady jsou stále užitečné a jiné už méně,ale do života mě to hodně dalo,přečteno sice už před 20 lety. Naučila jsem se hospodařit.

Mrazíme potraviny Mrazíme potraviny Alice Pinková

Myslím,že je to velmi užitečná knížečka,která se hodí i dnes v domácnosti.

Malý domácí lexikon Malý domácí lexikon Jiří Bílek

Podle této knížečky jsem se dozvídala užitečné informace o materiálech a věcech používaných v domácnosti a jak se o ně dobře starat .Některé rady používám ještě dnes.

Údržba a opravy v bytě Údržba a opravy v bytě Zdeněk Pospíchal

Dostala jsem nedávno od tety Emči, která tyto sešitky kupovala a sbírala. Tato knížečka mi několikrát pomohla,když jsme svépomocí opravovali byt po babičce ještě jako studenti.

02.11.2018 4 z 5

Třikrát Adam Dalgliesh Třikrát Adam Dalgliesh P. D. James (p)

Tohoto detektiva mám moc ráda a nevidím,neslyším jen čtu a čtu.

29.10.2018 5 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Tato knížka se mi moc líbila a je jediná od tohoto autora,další knihy jsem zkoušela přečíst.Po několika pokusech a přečtených několika desítkách stran, jsem to musela vzdát.Snad později zkusím znovu,ale zatím nechávám čas plynout- uvidíme.

29.10.2018 4 z 5

Vraždy v nakladatelství Vraždy v nakladatelství P. D. James (p)

Tyto příběhy jsem četla asi před 15 lety a nemohla jsem se od nich odtrhnout dokud jsem nedočetla. Stále se mi líbí,dnes už mají konkurenci v podobě severských detektivek atd.

29.10.2018 5 z 5