TaLu TaLu komentáře u knih

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Kniha měla trochu pomalejší tempo, než na jaké jsem od autorky zvyklá, ale právě díky tomu volnějšímu rytmu snad ještě více vyniklo to, proč autorku považuji za jednu z nejlepších v oblasti romantické literatury.
Příběh dívky, která nemá tak moc na výběr, když jejími vdavkami má dojít k finanční záchraně rodiny, mi přišel opravdu zajímavý. Navíc tady se včas objeví někdo, kdo tento osud, jež potkal v té době ( ve skutečnosti) určitě mnohou ženu, změní.
Ano, jde o romantickou literaturu, ale jak už jsem psala v souvislosti s touto autorkou na mnoha jiných místech, jde o skvěle odvyprávěný příběh, kde se v těch slovech jako stříbrná nitka stále objevuje úžasný, milý a lidský humor.

26.08.2015 5 z 5

Medvídek Pú - Dobrou noc, klokánku Medvídek Pú - Dobrou noc, klokánku Walt Disney

Na konci jsem málem spala i já :o)
Myslím, že kouzlo této knize dávají ilustrace i postavy, které sice všechny známe, ale které nezklamou, ani když jde o pohádky - každý vypráví o sobě.
Prasátko se svým vyprávěním tak vyděsí, že končí pod postelí....a podobně.
Ijáček nezklamal - mimochodem moje oblíbená postava.

19.08.2015 5 z 5

Slzy v hřívě úsměvy v srdci Slzy v hřívě úsměvy v srdci Iveta Jebáčková-Lažanská

Není to jen kniha o koních a prostředí kolem nich, které je teď hodně oblíbené v dívčích románcích.
Je to kniha o lidech, vztazích, překážkách na cestě.
Svižný děj, dobře napsáno.
Doporučuji.

11.08.2015 5 z 5

Dinka Dinka Valentina Osejeva

V dětství mi tato kniha přinesla touhu bojovat za spravedlnost a spoléhat na přátele, ať už se bude v životě dít cokoli.
Až mnohem později jsem si uvědomila, že kniha je vlastně o boji za socialismus a odehrává se v Rusku. Musím ale říci, že mne v tomto směru nepoznamenala, zůstala ve mě jako kniha o kamarádech "na život a na smrt" a ne jako propaganda.
Ovšem nevím, jak by ji četli současní mladí čtenáři.
Asi se k ní budu muset vrátit a zjistit to :o)

09.08.2015 5 z 5

Na nůž - 1. díl Na nůž - 1. díl Vlasta Javořická

Tato série patří k mé nejoblíbenější od autorky.
Četla jsem ji kdysi dávno ve věku, kdy mi dobrodružství i romantika v tomto konkrétním díle přišla prostě úžasná.
Mladá dívka, vyrůstající téměř na zámku a přitom jezdí na motorce. I romantická část stála za to !

05.08.2015 5 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Romantická a velmi čtivě napsaná kniha. Odpočinkové, příjemné a s detektivní zápletkou. Autorka opět nezklamala. Doporučuji.

21.07.2015 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Ze série se mi líbily nejvíce právě první knihy. Romantické, odpočinkové. Zajímavé je i to, jak knihy této série vznikaly, když autorka začínala psát.

21.07.2015 4 z 5

Kdo zavraždil paní Skrofovou? Kdo zavraždil paní Skrofovou? Mika Waltari

Velmi mile mne překvapilo, že slavný autor Egypťana Sinuheta napsal tuto detektivku. Opravdu jsem se u čtení bavila.

21.07.2015 4 z 5

Svatodušní novéna Svatodušní novéna Vojtěch Kodet

Podle mne je velmi problematické, pokud je to vůbec možné, komentovat novénu. Ta slova jsou určena k inspiraci, rozjímání, nasměrování. Novény nejsou beletrií. Jsou to po sobě jdoucí dny, ve kterých se necháváme zasáhnout slovem, případně v těch dnech intenzivně myslíme na něco nebo někoho u čeho ( koho) bychom toužili zažít proměnu. Jde o duchovní cestu, ne o "přečtení knihy" .
Tato konkrétní novéna je určená pro dny před Letnicemi, ale nejen pro ně.

21.07.2015 5 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

Tentokráte jsem nebývale brzy odhadla pachatele a byla bych raději, kdyby tomu tak nebylo. Jinak opět velmi hezky napsáno. Začínám mít tuto sérii opravdu ráda.

08.07.2015 5 z 5

Úžasný deník - Můj libovej svět Úžasný deník - Můj libovej svět Liz Pichon

Jak již bylo tady v komentářích řečeno, čtenář se neubrání srovnávání s Deníkem malého poseroutky. Možná je to způsobeno jen tím, že poseroutkovy deníky mám načtené téměř všechny a tak se mi hlavní "hrdina" víc zadřel pod kůži, ale tato kniha mne tak nezaujala. Chvílemi jsem měla dojem, že se vracím do dětství a čtu takové ty texty v Mateřídoušce, kde místo slova oči byly oči namalované. Popis školství mi přišel hodně nereálný. Možná, že by měl radost pan Komenský, protože mi to připomínalo tak jedině školu hrou. Splnila jsem čtenářskou výzvu, protože toto JE deník a hodnotím jen o jednu hvězdu níže než zmiňovaného poseroutku, protože své čtenáře si tato kniha určitě najde.

01.03.2017 3 z 5

Šarlatová nit Šarlatová nit Francine Rivers

Zavádějící obálka, kniha nabízí mnohem, mnohem více, než jen milostný román. Osudy osadníků jsou velmi dobře napsané a mohu vřele doporučit.
A podívejme, obálka se změnila, zřejmě nové vydání a tato již mnohem lépe vystihuje atmosféru knihy, což je dobře.

08.11.2016 5 z 5

Prázdná náruč Prázdná náruč Catherine Cookson

Nejlepší z knih autorky, alespoň mi to tak připadalo. Čtivé, napínavé, krásná zápletka a zajímavě vykreslené vztahy a propletené osudy. Již jsem přečetla před několika lety, ale vzpomínám si jasně, že se mi opravdu líbila, takže mohu doporučit.

08.11.2016 5 z 5

Tajemství prstenů Tajemství prstenů Amanda Quick (p)

První knihy od autorky, které jsem kdysi četla.
Svůj komentář vztahuji na celou sérii a já se opravdu dobře bavila.
Detektivní zápletky, vtipné dialogy ústřední dvojice, romantika, další prokreslené postavy a to vše od první do poslední kapitoly napsáno čtivě a svižně.
Co víc si pro chvíle odpočinku přát ?
A právě pro takové chvíle doporučuji.

26.05.2016

Modrý drahokam Modrý drahokam Amanda Quick (p)

První knihy od autorky, které jsem kdysi četla.
Svůj komentář vztahuji na celou sérii a já se opravdu dobře bavila.
Co víc si pro chvíle odpočinku přát ?
A právě pro takové chvíle doporučuji.

26.05.2016 4 z 5

Nevýslovná láska Nevýslovná láska Danielle Steel

Autorka není z těch, které čtu pravidelně. Její knihy ( a je jich až neuvěřitelně velký počet) jsou pro mne příliš ....nechci napsat slovo sladké, ale nevím jaké slovo bych použila místo něj. Její knihy jsou romancemi, které mi povětšinou splývají v jedno - přesto si myslím, že existují i výjimky v její tvorbě. A rozhodně nechci zpochybnit její význam pro čtenářky, které odpočívají u jejích knih - určitě je řada mnohem hůře napsaných odpočinkových děl. Například tato kniha s dramatickou zápletkou potápějícího se Titaniku patří k těm, které se podle mne výrazně odlišuje od prosté romantické zápletky.
Právě jsem si po letech přečetla úryvek - tu pasáž kdy rodiny nevěděly, kde jsou jejich blízcí, zda někoho z nich ještě někdy uvidí a musím říci, že na mne to vylíčení znovu zapůsobilo.
Proto ráda přidávám kladné hodnocení.

11.05.2016 4 z 5

Druhý názor Druhý názor Michael Palmer

Příjemná detektivka z lékařského prostředí. Jen hlavní postavy mi tentokráte přišly málo uvěřitelné. Nebo toho děje na ně bylo až moc ? Nebudu to rozebírat, protože nechci prozrazovat zápletku, ale během několika dní tohle všechno ? Ale autor rozhodně umí psát příběh zasazený do prostředí nemocnice. Jen jsem si připomněla větu mé maminky, jež říkala : "už mi ty detektivky nepůjčuj, nebo nikdy nepůjdu do nemocnice " a musím uznat, že po dočtení s ní začínám souhlasit :o)

20.04.2016 4 z 5

Riskovat se musí Riskovat se musí J. D. Robb (p)

Tentokráte mi přišlo, že je toho vyšetřování a popisování trochu moc, než se rozvinul děj skrze další komplikování případu. Pak už to nabralo stejný spád jako u dalších knih s Evou a jejím nejbližším týmem. To ale v žádném případě neznamená, že bych se nebavila. Myslím, že jsem zatím do žádného komentáře nepsala, jak se usmívám u hlášek a úsloví, které Eva dokáže úžasně zkomolit. Je to zajímavé zpestření dialogů.
" Podle ní jsem špendlík v jeho patě." "Trn" " To je totéž."
" Ačkoli mi skromnost nedovolí, abych si honila vlastní košili.." "Triko" " V čem je rozdíl? Oboje se nosí na těle."
:o)

30.11.2015 4 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

K příjemnému večeru jsem přidala kousek nočního času a knihu přečetla najednou. A byl to čas, který rozhodně neodepíšu jako ztrátu. Autorku mám velmi ráda a tato kniha mi připadala jako jedna z nejlepších, které jsem od ní četla.
Velmi zajímavá zápletka, čtenář sleduje hned dvě dějové roviny. Setkání možných podezřelých z dávné vraždy a akutní nebezpečí, jež hrozí hlavní hrdince. Krátké kapitoly v závěru knihy vystupňovaly napětí. Propracované osudy všech zúčastněných ukázaly, že v životě často není situace černobílá a je mnoho motivů, jež by mohly vést i k vraždě.
Vřele doporučuji. Žasnu nad autorkou, která je stále plná nápadů a dokáže je dle mého názoru skvěle napsat. Přeji pevné zdraví a ještě mnoho knih jako je tato.

24.11.2015 5 z 5

Dobrodružství ctnosti Dobrodružství ctnosti Luise Rinser

Pamatuji si nevšední a hluboký zážitek z knihy. Mnohokráte jsem si říkala, že se ke knize musím vrátit, a zjistit, čím mne to tenkráte tak silně oslovila. Kniha vytvořená nezvyklou formou - pomocí dopisů hlavní hrdinky jednotlivým postavám.

28.09.2015 5 z 5