tatafa tatafa komentáře u knih

Dračí princezna Dračí princezna Eliška Richterová

Krásný příběh, a kterém je sice místy znát že se jedná o prvotinu, ale svou originalitou a propracovaností příběhu se řadí mezi přední fantasy romány, které jsem četla. Čte se velice dobře a autorka i v několika větách dokázala velice barvitě popsat magický svět draků a dračích lidí. Vřele doporučuji na přečtení pro každého, kdo má rád fantasy se špetkou romantiky a těším se na další autorčina díla.

24.02.2018 4 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

Zvláštní příběh je opravdu dosti "zvláštní" román, který se vymyká z jakéhokoliv žánrového zařazení. Autorka nechává svého čtenáře až do poslední chvíle v napětí, jak osudy hlavních postav nakonec dopadnou, takže knihu ocení i čtenáři, kteří nemají rádi jednoduché romantické příběhy.

Bohužel se knížka nečte úplně snadno, protože autorka mezi vyprávěním o jednotlivých postavách přeskakuje bez jakéhokoliv upozornění, takže je při čtení zůstat ve střehu, protože se snadno stane, že nevíte o kom se spisovatelka vlastně zmiňuje.

Přesto je příběh velice zajímavý a vřele doporučuji jeho přečtení.

20.01.2018 3 z 5

Levandulové noci: Román z Provence Levandulové noci: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Série Levandulové noci, ve vydání z roku 2016, mne zaujala především svými obálkami, které už z dálky připomínají Provence - kraj fialové a voňavé levandule.

Podstatně méně mne však zaujal samotný příběh, který se mi navíc poměrně těžce četl. Zpětně si myslím, že to nebyla až tak chyba románu, ale spíše mne. Přeci jen to byla má první zkušenost s románem z Francie. Dlouho mi vadila dikce a styl, kterým autorka knihy napsala. Zároveň mne vytáčela řada postav díky upjatosti a až přehnané touze po dokonalosti. Avšak nyní, když jsem přečetla několik dalších francouzských románů, jsem přišla na to, že to bylo především nepochopení značné kulturní rozdílnosti mezi Čechy a Francií. Každopádně Levandulové noci byly velice zajímavým ponaučením o francouzském způsobu života a těším se, až se do nich znovu začtu.

31.08.2017 3 z 5

Z nebe do ráje: Román z Provence Z nebe do ráje: Román z Provence Sophie Bérard (p)

31.08.2017 3 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

K této knize jsem se dostala, dá se říci, naprosto omylem, jak už je mým dobrým zvykem. a musím říci, že jsem ani na okamžik nelitovala. Příběh obsahuje vše, co mám u knížek ráda - přestřelky mezi hlavními hrdiny, přátelství i tajemství a pořádné jiskření mezi hlavními postavami. Ačkoliv mne Yael opravdu velice často vytočila doběla, přesto a možná právě proto jsem si čtení velmi užila a stala se autorčinou fanynkou, protože takto gradující a živé romány pro ženy jen tak někdo nedovede.

20.08.2017 5 z 5

Návštěvníci Návštěvníci Ota Hofman

Možná protože jsem od knihy nic neočekávala, tak mne nezklamala, ale na druhou stranu ani nepřekvapila. Myslím si, že se dá říci, že kniha se mi četla relativně dobře, ale ničím mne výrazně neoslovila. A je to možná i tím, že jsem ani nikdy nebyla příliš velkým fanouškem televizního seriálu ...
Ač je by se televizní a knižní zpracování díla nemělo porovnávat, protože každé má své, u Návštěvníků musím říci, že z mého pohledu je seriál podstatně lepší. U knihy mi chyběly drobné slovní hříčky a velice osobitý projev herců, kteří příběhu dodávali jiskru. Přesto bych knihu vřele doporučila k přečtení a to především dospělým čtenářům, kteří si u knihy jistě rádi zavzpomínají na své dětství, kdy tento seriál v televizi běžel.

07.08.2017 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Asi tak nějak z principu jsem od této knihy nečekala nic závratného, přece jen je to novinka, okolo autorky a její Selekci četl na diskuzích téměř každý, koho podobný žánr zajímá. Už to pro mne, která se snažím nečíst věci, které čte každý, znamenalo docela výzvu...
A musím uznat, že mne autorka velice překvapila, protože na to, že jde o poměrně jednoduchý příběh, byla kniha velice dynamická, čtivá a napínavá, což se mi u podobných fantasy už docela dlouho nepoštěstilo. Knížku se mi podařilo přečíst během jediného dne a navíc jsem se od ní nedokázala odtrhnout.
Jediné co se mi příliš nelíbilo, byla podobnost se Sukubou od Richelle Mead, kterou jsem četla před pár lety. Tedy ne, že by se mi nelíbilo téma, jen mne trochu zklamalo, že kniha nebyla tak originální, jak mohla být.

05.08.2017 4 z 5

Křídla Křídla Gabriela Rinth

Knížku jsem získala přes Podporujeme české autory a musím říci, že mne poměrně zklamala. Je sice velice pěkně a čtivě psaná, ale zároveň mrhá svým potenciálem. Autorka napsala příběh na neobvyklé téma nových andělů, kde by bylo zajímavé to více rozpracovat. Bohužel zde byl na první místo postaveny spíše vztahy než nadpřirozeno, což by myslím bylo lepší.

05.08.2017 2 z 5

Pohanská princezna Pohanská princezna Patricia Grasso

Krásná a poutavá kniha plná zvratů a romantiky, která je ideální pro víkendový odpočinek. Zároveň člověka dokáže i hodně poučit o dnes už zapomenutých druidských tradicích i přetvářce a strojenosti církve a šlechty ... vřele doporučuji.

05.08.2017 4 z 5

Nevyzpytatelný Nevyzpytatelný Lena Valenová

Nevyzpytatelný je jednou z knih, u které jsem opravdu netušila, jestli se na jejich vydání těším nebo ne, protože už první díl mne oslovil spíše nápadem a stylem psaní, než příběhem samotným. A ani po přečtení si naprosto nejsem jistá, jestli se mi kniha líbila nebo nelíbila. Knížka je opravdu krásně psaná a čtivá, takže děj vás vtáhne ani nevíte jak. Na druhou stranu asi opravdu nejsem cílovým čtenářem, přeci jen detektivní příběhy nejsou úplně to pravé ořechové, takže zdlouhavé a opakované objasňování záhad okolo Michaela mne rozhodně neoslovilo, i když bylo zajímavé sledovat vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny - od lásky k nenávisti a zase zpět.
Knížce dávám za tři, protože se sice jedná o zajímavý a kvalitní příběh, který ale asi nedokáži náležitě vychutnat, protože jeho tématika není úplně můj šálek kávy.
Přesto vřele doporučuji a těším se na pokračování, přeci jen je hrozné nevědět všechny podrobnosti Michaelova života, že?

02.08.2017 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Příjemná, pohodová knížka, která se velice dobře čte. Bohužel, i když mám romantiku ráda, zde je na mne až moc jednoduchý příběh a hlavně promarněný potenciál, který by se rozhodně dal lépe rozpracovat. A jak bonus velice přehnané reakce hlavních hrdinů... Jako oddechovka na prázdniny je určitě fajn, ale nelze čekat nějaký skvělý zážitek :(

25.07.2017 2 z 5

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Příjemná oddechová knížka, která se hodí k nedělnímu odpoledni. Jediné co bych jí vytkla je, že přechody mezi vyprávěním nejsou výrazněji oddělené a někdy jsou i uprostřed odstavce, takže se čtenář může na krátko ztratit ... Přesto vřele doporučuji!!

25.06.2017 4 z 5

Když bulvár honí mlsná aneb celebrity pod lupou Když bulvár honí mlsná aneb celebrity pod lupou E.p. Energy

kniha s nijak velkou kvalitou, přesto však díky ní můžeme nahlédnout pod pokličku praktik bulvárních časopisů

07.01.2017 2 z 5

Cesta ke svobodě Cesta ke svobodě neznámý - neuveden

zajímavý komiks s povedenými ilustracemi, mohu jen doporučit!!!

07.01.2017 4 z 5

Ztracena v divočině Ztracena v divočině Eli Toresen

zajímavá knížka, která mne však nijak neoslovila ...

07.01.2017 3 z 5

Dospívajícím dívkám Dospívajícím dívkám Miriam Stoppard

velice zajímavá knížka, která se dívkám v určitém věku vždycky může hodit ...

Veselá zvířátka z papíru II. Veselá zvířátka z papíru II. Armin Täubner

jednoduché a přesto krásné návody pro děti, mohu jen doporučit!!

Skládej s námi! Skládej s námi! neznámý - neuveden

jednoduché efektivní návody pro děti, mohu jen doporučit

07.01.2017 5 z 5

Třetí vyprávění kapra Jakuba: Tentokrát ze Šumavy Třetí vyprávění kapra Jakuba: Tentokrát ze Šumavy Bára Stluková (p)

Nádherná knížka plná velice příjemně převyprávěných pověstí z celých jižních a jihozápadních Čech, které jsou snadno pochopitelné i pro dětské čtenáře. Vřele každému doporučuji!!

07.01.2017 5 z 5

Druhé vyprávění kapra Jakuba: ...bylo nebylo, ale jen v jižních Čechách mohlo být... Druhé vyprávění kapra Jakuba: ...bylo nebylo, ale jen v jižních Čechách mohlo být... Bára Stluková (p)

07.01.2017 4 z 5