Tesset Tesset komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Jako poezii musím knihu hodnotit jinak než klasické příběhy. Některé "básně" mi přišly trochu mimo, některé se mě naopak velmi dotkly a vyprávěly úžasný příběh. Mínus hvězdička za ilustrace, ty mě vůbec neoslovily a působily spíš rušivě.

02.11.2020 3 z 5

Vzpomeň si na lásku Vzpomeň si na lásku Sarah Jio

Téma poměrně originální, ale dalo se líp zpracovat. Hlavně závěr byl příliš rychlý a uzdravení velmi nereálné. Trošku mi vadilo, že se opakovaly vzpomínky a následně to bylo popsáno v kapitolách z minulosti - zbytečné, tyhle stránky se daly využít pro něco víc. Ryana jsem litovala a celkem mi byl sympatičtější než Cade.

02.11.2020 3 z 5

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Celkem nuda. Příběh nebyl úplně špatný, ale není to úplně romantický příběh. Ava se chvíli chovala tak, chvíli onak. Nezaujalo mě to.

30.10.2020 2 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Jedna z těch lepších. Sice to není klasický romantický příběh, ale byl velmi čtivý. Odkrývání tajemství, na kterém stojí celý příběh, byla zábava, a i když to bylo celkem předvídatelné, zaujalo.

26.10.2020 4 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Příběh jako takový nebyl špatný i styl vyprávění ušel, ale pro mě to bylo takové suché, mám v tomhle žánru ráda humor a vtip, který mi tady chyběl. Ani postavy mě nijak zvlášť nenadchly. Nemělo to prostě šťávu.

25.10.2020 2 z 5

Neandrtálka našla člověka Neandrtálka našla člověka Penny Reid

Krásné zakončení. Ústřední postavy si prostě musí každý zamilovat. Určitě se k sérii ještě vrátím.

18.10.2020 4 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Opět skvělé. Přečteno jedním dechem. Přesně můj typ knížky, více takových a budu nejšťastnější na světě. Humor, sympatické postavy, i zápletka obstojná - to nám u oddechovky stačí, ne?

18.10.2020 5 z 5

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Taková sympatická jednohubka. Milé postavy, poměrně ucházející příběh, humor a vtip a byla jsem spokojená.

16.10.2020 4 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

To zas byla hrůza. Jako jo má to být oddechové čtení, nikdo od toho nečeká žadnou extra zápletku nebo tak, ale nějakou úroveň by to mít mohlo. Rosa absolutně nesympatická, její chování mi přišlo dost nízké a buranské. Ten jazyk taky děs, chápu, že v Anglii se vzdělání i sociální status projevuje v mluvě, ale v češtině to znělo prostě hrozně. Žádné překvapení, zápletky taky jasné, kecy kecy a najednou bum a konec. Jedna hvězda za obálku. Celkově mi přijde, že zatím co jsem Srdcovky četla byly spíš horšího charakteru. Škoda, protože obálky mají úžasné a je jich škoda na takový brak.

11.10.2020 1 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Opět skvělé. Já tuhle spisovatelku prostě miluju. Sympatické postavy, skvělý humor a to k dobré knize stačí. Jen ten závěr byl malinko uspěchaný, ale to nijak zvlášť nevadilo. Super.

10.10.2020 5 z 5

Čekání na Toma Hankse Čekání na Toma Hankse Kerry Winfrey

Hrůza! Jedna hvězdička jen za to, že se to četlo rychle. Hlavní hrdinka je fanynkou romantických komedií, ok, ale že se tam opakují pořád čtyři dokola, to je trošku divné ne? Celkově se tam pořád to samé omílalo dokola. Hlavně Annie působila strašně nesympaticky, všechno si vztahovala na sebe a urážela se, i když jí nikdo nic neudělal. Upřímně, nevím co na ní Drew mohl vidět. Už nikdy více.

09.10.2020 1 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Pro mě trošku zklamání, čekala jsem od toho víc. Docela předvídatelný příběh. Trochu mi vadilo, že tam nebyly některé věci více vysvětleny a co se týče magie, bylo možné asi vše, což úplně nemám ráda. Pořádně mě kniha začala bavit až na konci a mám pocit, že mi v paměti moc dlouho nezůstane.

05.10.2020 3 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Bylo to fajn, ale něco tomu chybělo. Řekla bych, že to bylo tím, že Kazi a Jase většinu knihy nebyli spolu a na tom to drhlo. Jinak ale fajn. Snad brzy autorka přijde s další super sérií.

29.09.2020 4 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Od této autorky sice slabší kousek, ale pořád nadprůměrný oproti ostatním. Některé věci se trochu zbytečně pořád omílaly dokola, ale nebylo to nic, co by lezlo vyloženě na nervy. Za mě pohodové čtení, ke kterému se asi i vrátím.

29.09.2020 4 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Tahle nebyla nic moc. Ze začátku jsem myslela, že to bude taková pohoda, nic extra ale pohoda. No ale nebyla. Všechno se neustále dokola opakovalo, fráze, věty, odlazy na Popelku i to, co postavy dělaly. Dialogy působily dost nepřirozeně. Ivovy citace Shakespeara byly dost trapné a taky to působilo absolutně nereálně. Tansy mi přišla celkem jako zoufalka a obecně ani jedna postava mi nebyla sympatická. A ty neustálé vykřičníky!!! I na místech, kde vůbec nemusely být. No, tahle Srdcovka se prostě nepovedla.

26.09.2020 2 z 5

Láska v řadě 27 Láska v řadě 27 Eithne Shortall

Co to bylo? Půlka knížky úplně o cizích lidech. Cora absolutně nesympatická, vlezlá a ubohá. To zakončení se taky objevilo tak jakoby nic. Divné. Zatím asi nejhorší Srdcovka, kterou jsem četla.

21.09.2020 1 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Tahle byla super. Žádná přeslazená romanťárna, naopak bych i ocenila, kdyby tam byl ten vztah více rozvedený. Nejvíc mi sedl ten styl humoru. Za mě paráda.

18.09.2020 4 z 5

Lovecraftova země Lovecraftova země Matt Ruff

Tak to mě teda nijak zvlášť nenadchlo. O knize jsem se dozvěděla díky seriálu a musím říct, že i když ani ten není žádná sláva, pořád je lepší než kniha. Nevím proč, ale prostě mě to vůbec nezaujalo.

15.09.2020 2 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Tahle se mi zatím ze všech Srdcovek líbila nejvíc, asi proto, že mi konečně hlavní ženská postava nepřišla jako nějaká ubohá chudinka, ale silná postava. Naopak Keaton byl trošku poděs, takový trošku stalker, ale bylo to milé. Pohodové čtení, žádné velké vzrušení, spíš něžná romantika.

10.09.2020 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Velmi originální. Kniha má pomalejší tempo, takže kdo má rád akci a pořád něco, tak se mu to asi úplně zamlouvat nebude, ale pro mě to bylo super. Postupně jsme se dozvídali více a více o postavách i zemích, a i když má kniha mnoho stran, ráda bych se dozvěděla ještě víc.

08.09.2020 4 z 5