Tesset Tesset komentáře u knih

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

Druhá kniha z edice Srdcovky a nic moc teda. Nalákaly mě těma obálkama, ale žádný zázrak. Hlavní hrdinky mi přijdou jak z 60. let nebo tak, takové puťky. Občas i vtipné scény jen nevtipně napsané. Celkově tak odosobněně napsáno. Některé ještě asi zkusím, ale už tomu moc nevěřím.

31.08.2020 2 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) Pozor obsahuje SPOILERY!!!

Tak za mě oproti předchozím dílům malinko zklamání, i když to pořád bylo skvělé, na ty dva to nemělo. Jednak mi přišlo, jakoby to chvílemi ani nepsal Jay - kde byly jeho originální přirovnání? Málo úžasně vtipných komentářů a poznámek pod čarou. A trošku moc sexuálních scén, navíc úplně zbytečně - a ta jediná, která by mi tam pasovala, byla vyškrtnuta, ale naštěstí vložena alespoň jako bonusová scéna. Často se taky opakovaly stejné slovní obraty, těžko říct, jestli byla chyba na straně překladu. Tady mám ještě výhrady ke korektuře, ty chyby byly při čtení dost rušivé a je to teď v každé knize téměř. No, a včem Jay zklamal - konečně jsem se těšila, že hlavní hrdinka umře, ale on na to jako většina neměl koule a vybruslil z toho, zbabělec. A taky jak tvrdil, že Mia není typická hlavní hrdinka, tak vlastně je, protože i když sw ji snažil představit jako nelítostnou, sobeckou a bez srdce, tak se mu to vlastně nepovedlo. I když to vypadá, že jenom kritizuju, tuhle sérii zbožňuju, tohle jsou jen nápady, jak by se mi to líbilo víc a bylo to dokonalé. Jednu věc ale nechápu - proč je to vedené jako YA? Ne všechny knížky, ve kterých vystupují "nedospělí", jsou jim taky určeny. Vzhledem k těm sprostým slovům, řezničině, sexu apod.... jen myšlenka. Jinak ale doporučuji všem milovníkům fantasy.

27.08.2020 4 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Tak mě tahle kniha nesedla, hlavně jejím zpracováním. Absence přímé řeči, to že jsme se toho o postavách skoro nic nedozvěděli. I celkově to, kdy se spolu potkali. Příběh jako takový nemusel být špatný, kdyby byl prostě napsán jinak.

23.08.2020 2 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Jde vidět, že jde o Elliny začátky. Dnes by šla asi trochu víc do hloubky a rozvinula i její charakteristický smysl pro humor. I tak jsem ale nebyla zklamaná. Četla jsem knihy, které byly daleko větší utrpení - tato mezi ně rozhodně nepatří. Jistě, není to úplně bestseller, ale obyčejné příjemné čtení.

23.08.2020 4 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Jak už tady psali jiní, některé články byly trochu zbytečné a nicneříkající, některé trochu slátaniny, ale jiné naprostá pecka. Knížka pěkně ukazuje různé podoby, jak lze feminismus vnímat, od rozpaků a rozpolcenosti, přes jakýsi zlatý střed a rozumnou cestu, až po rozhořčení a radikalismus. Tím že knija vyšla v Cooboo se dostane hlavně k mladším čtenářům a třeba jim pomůže uvědomit si, že i v dnešní moderní době nemají všichni lidi stejné postavení, což se může projevovat třeba jen v každodenních maličkost, které ani neřešíme, ale kdybychom se nad nimi zamysleli, tak si uvědomíme, že jsme se taky stali terčem díky našemu pohlaví. Feminismus je diskutované téma a pořád vyvolává vášnivé debaty. Je škoda, že u nás podobných knih moc nevychází. Ale třeba je tohle začátek.

19.08.2020 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Nápad by šel, ale to zpracování stálo dost za houby. Jednak vykradeno, co se dalo, pohádky, mýty i historie, originálního tam toho moc nebylo. Co mi ale nejvíc vadilo, byla absolutně nesympatická hlavní postava. Selah pro mě byla hloupá, naivní a prostě celá špatně. Těžko věřit, že se do ní každý zamiloval. A těch chyb tam! (to už je ale chyba vydavatelství)

08.08.2020 2 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

No, z prvních pár stránek jsem myslela, že to bude teda vtipnější. Celkově ty poatavy nic moc. Příběh se mi líbil, ale to zpracování už ne. Hlavně Lauren mi dost lezla na nervy, jak se pořád shazovala a neměla skoro žádné sebevědomí. Cam taky nebyl nic extra. Obě hlavní postavy měnily názory i nálady jak na běžícím pásu. Za mě teda nic moc.

03.08.2020 2 z 5

Divoká karta Divoká karta Chloe Neill

Tenhle díl mi přišel slabší. Celkem nic se tam nedělo a najednou byl konec. Dost mě to ale navnadilo na další díl. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

22.07.2020 3 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Taková průměrná oddechovka. Občas vtipná, občas ne. Postavy se taky daly i ten děj nebyl úplně marný. Znám lepší, ale i daleko horší. Tahle patří k té lepší části.

20.07.2020 4 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

No, mi asi tahle spisovatelka prostě nesedí. Příběh jako takový dobrý, ale ty postavy mohly být mnohem detailněji vykreslené. Tak jsem to přečetla a v hlavě to určitě držet nebudu.

20.07.2020 3 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Četlo se to dobře, ale řekla bych, že je to takový průměr, protože se tam toho zas až tolik nestalo. Jako jo nastala těžká situace a řešili ji, ale jak se dalo čekat, vše dopadlo dobře. Mě by se to třeba líbilo víc, kdyby překonal to, že do smrti zůstane na vozíku, naučí se s tím žít a budou šťastní i tak. Ale celkově to hodnotím kladně.

12.07.2020 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Celkem o ničem. Na to že zo měla být kniha o Nikolajovi, polovinu zabírá příběh Niny, který mě teda bavil daleko víc a klidně to mohlo být věnováno přímo jí. Druhý díl ještě přečtu, ale doufám, že autorka už tenhle svět opustí, protože je podle všeho vyždímán, i když nápad může přijít.

10.07.2020 3 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Za mě teda zklamání. Čekala jsem napětí, akci plus tu romantiku, ale nedočkala jsem se. Postavy takové nijaké, nevykreslené a plytké. Narazila jsem na pár nesrovnalostí, nebo jsem jen špatně četla, nevím. Navíc se to dost opakovalo, hlavně ty erotické scény byly pořád dokola. Nesedlo mi to.

05.07.2020 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Zase jedna z kvalitních oddechových jednohubek. Nic hlubokomyslného nečekejte, ale je to fajn, nejsou tam jen ty milostné scény a samé lapání po dechu, ale taky trochu děje. Něco mohlo být vtipnější, i když ono to vtipné bylo, akorát to nebylo až tak vtipně napsáno. Jinak ale chválím.

30.06.2020 5 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Dost mě překvapilo, že většinu tady překvapilo :D že se nejedná o klasický milostný trojúhelník. Mi bylo jasné už z anotace, o co půjde, akorát jsem nečekala, že to přijde až na konci. Četlo se to fakt dobře, akorát tomu chyběl smysluplnější děj, ale jak naznačuje konec, druhý díl by v tomto mohl být lepší. Taky občas ty jejich výlevy byly až moc, ale dalo se to zkousnout. Erotické scény taky hodně fajn, ale nemusely být rozepsány jedna na 30 stran a taky bych se obešla bez těch dominant/submisiv věcí, pak by mi to přišlo daleko atraktivnější. Nicméně i tak se těším na další díly.

29.06.2020 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Tak tahle byla teda hodně slabá. Příběh jako takový by nebyl špatný, ale postavy mě vůbec neoslovily, byly takové sucharské. Čekala jsem víc humoru a vtipných scén, ale nic. Tohle se moc nepovedlo, ale nemůže být každá perla, že jo. Na autorku ani po tomhle trochu zklamání nezanevřu.

28.06.2020 2 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

No, už jsem asi mino věkovou skupinu, které je to určené. Popisy velmi jednoduché, dialogy taky a prostě takové dětské. Kdyby to bylo ve verzi pro dospělé byla bych radši.

26.06.2020 3 z 5

No, tohle mi přišlo jako naprosto zbytečná kniha. Humor, který mi nepřišel vtipný, a postavy taky celkem plytké. První kniha od autora a nemám chuť pouštět se do další.

25.06.2020 2 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Tenhle díl mě bavil více než první. Ani už mi nepřišel zvláštní ten styl. Akorát musím přiznat, že příběh mám už dost spojený se seriálem a vznikl z toho ve mě celkem zmatek. Jinak ale chválím, i když i tak si myslím, že by byl prostor pro víc příběhů z Gileadu. Mě by aspoň zajímaly. Ještě musím dodat, že mě na tomhle dílu nic nepřekvapilo, škoda.

19.06.2020 4 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Nebojím se říct, že Gabaldon píše ty nejlepší historické romány, na které ostatní prostě nemají. Obdivuji tu práci, kterou si s tím dá, i když pak jako čtenáři musíme dlouho čekat na další díl, stojí to za to - nádherné popisy, historické reálie, sympatické postavy i smysluplné dialogy a takhle by se dalo pokračovat dál. Tenhle díl byl jako předchozí opět fenomenální, asi je zbytečné k ději něco víc psát, kdo nemá rád svět Cizinky, k tomuhle dílu ani nedojde. Do příběhu se přirozeně vplétají další postavy a krásně ho utváří. Byly v něm ale dvě události, které byly velmi uvěřitelné a reálné, ale neodpustitelné Henri-Christian a Rollo (to bylo snad horší než Hedvika). A jestli ten konec nenavnadil, tak už nic! Nemůžu se už dočkat dalšího dílu, i když se ho zároveň trochu bojím, protože podle názvu, se stane něco, z čeho budeme brečet jak želvy. Tímto asi má óda končí, takže než se nám dostane dalšího příběhu z tohoto světa, vrátím se k předchozím dílům. Čtení zdar.

14.06.2020 5 z 5