TheSarcasm TheSarcasm komentáře u knih

V pasti V pasti Josh Malerman

Knihu jsem četl až po shlédnutí filmu a musím přiznat, že mi to četbu trochu ochudilo. Nemyslím, že by kniha přidala proti filmovému zpracování něco navíc, spíš naopak, film se mi líbil možná i víc. Na rozdíl od Erlif si myslím, že číst knihu po filmu je už zbytečné.
Příběh jako takový je ale skvělý. Druhý díl si ujít nenechám.
Přesto mi stále vrtá hlavou - jak v tom domě venčili psy? :-)

30.12.2020 4 z 5

Posedlost Posedlost Peter James

Ze začátku mě to docela bavilo, ale ten závěr jsem moc nepochopil.

28.10.2020 3 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Trochu jiný thriller než klasické akčňárny s hromadami mrtvol. Příběh si uchovává tajemno a přestože spěje k poměrně očekávanému konci, stále udržuje v napětí. I když nedochází k nějakým šokujícím zvratům, mnohokrát mne napadlo ... že by to nakonec bylo všechno jinak?

06.01.2020 5 z 5

Parazit Parazit Peter James

Knížky Petera Jamese mám moc rád, ale s touto jsem měl první půlku velký problém. Neustálé řečnění a nikam se neposunujicí děj mě málem donutily knihu odložit. Naštěstí jsem vytrval, protože druhá polovina je už docela jiná káva. Konečně klasická Jamesovka na kterou jsem čekal. Né, že by to byla zas až taková bomba, ale určitě dost zachránila rozpačitý úvod. Z dnešního pohledu už může ten popisovaný IT svět působit trochu úsměvně, ale zas až takové retro to ještě není. Myšlenka vědomí uvězněného v počítači není sice úplně nová, ale stále dost děsivá.

08.12.2019 4 z 5

Polární záře Polární záře Jiří Mazurek

No paráda. Žádné zbytečné mudrování a filozofování, ale svižný děj, zajímavé prostředí a vděčný, byť mnohokrát provařený, námět. Nehledám na příběhu mouchy, ale spokojeně si chrochním, protože jsem si čtení moc užil.

07.11.2019 5 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Kniha mi moc nesedla. Vadil mi ten poetický styl v kontrastu s věcností televizního seriálu díky němuž jsem se ke knize dostal. Přesto tato kniha ve mě jen umocňuje už i tak dost děsivý dojem z černobylské katastrofy.

27.06.2019 2 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Není to špatná knížka, ale ani žádný zázrak. Musím souhlasit s komentářem Modriny níže, že i mě to občas připadlo takové trochu praštěné. Moc jsem nepochopil jakou roli v tom vlastně hrála ta tajná služba. Co mě ale překvapilo nejvíce je skutečnost, že ve Švédsku asi neznají pláštěnky. Každou chvíli je tam někdo promočený deštěm, divím se, že jsem z toho sám nenastydl :-)

22.01.2018 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Takový, svým způsobem, povětšinou komorní příběh, dovedl bych si ho představit snad i jako divadelní hru. Tím ale nechci říct, že je to špatně, vůbec ne. Děj sice plyne pomalu a možná i rozvláčně, ale stále tušíte, že něco nesedí, něco je jinak, ale nevíte co. Napětí nepolevuje a vy obracíte stránku za stránkou a stále nic... Když se přenesu přes určité nelogičnosti poplatné literárnímu zpracování, musím uznat, že mě tohle netradiční téma docela dostalo.

14.12.2017 5 z 5

Čtyři legendy Čtyři legendy Matthew Reilly

Klasická "ptákovina" jako vždycky, ale kvůli tomu Reillyho čteme, ne? Polární stanice je podle mě asi nepřekonatelná, ale rozhodně nedoporučuji neznalým čtenářům číst Reillyho knihy s kloboukem na hlavě - dozajista by vám uletěl :-)

02.11.2017 4 z 5

Ostrovy přízraků Ostrovy přízraků Colin Falconer (p)

Určitě se nejedná o špatnou knihu. O dramatické momenty není nouze a zdá se přímo neuvěřitelné, že docela věrně vychází ze skutečné události. Měl jsem ale problém se do příběhu ponořit a pořádně se začíst - snad až v závěru kdy napětí skutečně gradovalo. Především jsem se ale ztrácel v jednotlivých postavách, nevím čím to bylo, ale úplně zorientovat se mi nepodařilo až do konce. Promlouvání ďábla považuji za rušivé a zbytečné.

17.09.2017 4 z 5

Lišky na vinici Lišky na vinici Lion Feuchtwanger

Mám rád Feuchtwangera, ale Lišky na vinici mi totálně nesedly. Rozvleklé, žádný děj, žádný spád, pořád tam jenom někdo s někým jedná a nic se neděje. Čekal jsem především atmosféru předrevoluční Paříže, ale toho jsem tam moc nenašel. Ludvík mi byl nakonec mnohem sympatičtější než celý Franklin.

11.03.2017 2 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Tak já nevím. Nejsem žádný velký fanoušek fantasy, sám jsem byl zvědavý co se mnou taková kniha udělá. Ze začátku mě to moc nebavilo, ani mi to nedávalo smysl. Ale postupně mě příběh docela dostal a ke konci jsem si ho snad i užíval. Souhlasím, že děj i chování všech těch bizarních figur poněkud postrádá logiku, ale o tom tak nějak fantasy je, ne? Takže nakonec, proč ne?

23.02.2017 4 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

No, moc dobrá kniha to není. Většinou jen samé kecy a nic. Závěrečná pointa taky nijak originální. Myslím, že číst ji je jenom ztráta času.

11.02.2017 2 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Vzhledem k negativním komentářům jsem od knihy moc nečekal a nakonec ani moc nedostal. Nicméně zas tak zlé to nebylo. Nápad dobrý, způsob zpracování formou jakýchsi reportáží mi přišel originální a napínavé to taky docela bylo. Bohužel musím souhlasit, že slibnou dějovou linku dost pohřbil nemastný, neslaný závěr. Už se mi to stalo i u jiných knih kdy jsem měl pocit, že autor začal psát téma a pak si nevěděl rady jak ho vypointovat. Trochu jsem se ztrácel v osobách, ale dalo se v tom orientovat.

28.12.2016 4 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Nebylo to úplně špatné, ale rozhodně žádný zázrak. Od knihy s hodnocením přes 90% bych očekával větší pecku. Souhlasím s komentářem MaLoMe, občas mi to ještě připomínalo spíš než thriller čtení pro ženy.

09.12.2016 4 z 5

Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Dean Karnazes

Úžasné čtení o tom čeho je lidské tělo schopno dosáhnout. Ano, Dean Karnazes určitě není standardním jedincem kterého je jen tak možné napodobit. Ultramaratonec ale není jenom o úžasných výkonech, ale především o obrovském odhodlání které je provázejí. Sám hodně sportuji a občas při tréningu nebo závodě mám pocit, že jdu až ke hraně svých možností. Po přečtení této knihy vidím, že tedy mám ještě hodně velké rezervy. Inspirativní čtení pro každého sportovního nadšence.

21.10.2016 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Jako nápad dobrý, ale nic moc z toho. Snad to ani nemělo být úplně komické, ale spíš k zamyšlení. To by ale Timur Vermes musel s charakterem hlavní postavy pracovat poněkud důsledněji. Na začátku, kdy je Hitler konfrontován se současností, to pravda místy trochu zábavné i bylo. Postupně, ale komičnosti ubývalo a z fírera se stával docela sympatický chlapík, jehož názory mi často připadaly vlastně OK. Po přečtení jsem nabyl dojmu, že si autor s tématem vlastně nevěděl rady. Násilná vsuvka s židovským původem Hitlerovy sekretářky mě v tomto dojmu jen utvrdila.

05.10.2016 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Tak nějak nevím co si o té knize mám myslet. Nejsem nadšený, ale úplně zklamaný taky ne. Líčení událostí z pozice matky mě moc nebavilo a upřímně řečeno od začátku jsem jí to celé ani moc nevěřil. Na druhou stranu je čtenář po celou dobu udržován v pocitu, že za tím asi přeci jenom něco bude. Jak příběh postupně gradoval děj získával dynamiku a začal konečně trochu odsejpat. Pointa nebyla zase tak překvapivá, nicméně závěrečná pasáž následující po matčině vyprávění byla na celé knize asi to nejlepší. Přečíst se to dá, ale Smithův majstrštyk to nejspíš nebude.

24.09.2016 4 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Tak jasně, nebyla to žádná bomba, ale zase nějaký hrozný průšvih taky ne. Na Wilburu Smithovi je prostě vidět, že stárne a téma je už taky hodně protřepané. Taky mě trochu štvala Taitova sebestřednost, což přičítám především tomu, že WS nedokáže udržet odstup od své oblíbené postavy a částečně se s ní ztotožňuje. Jinak, ale řekl bych klasika, trochu fantasy, krásné děvy, chrabří hrdinové, zrádní padouši, vše co od této série všichni čekáme. Smiřme se s tím, že první Řeka bohů už překonána nebude a užívejme si kulisy a atmosféru starověkého Egypta a Kréty, je to docela příjemné čtení.

30.07.2016 4 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Docela napínavé a má to spád. Příběh je sice dost fantasmagorický, ale náboženská témata frčí a ději to určitě dodává na atraktivitě. Kdo očekává rádoby reálnou zápletku ve stylu Dana Browna tak se asi občas neubrání úsměvu nad těmi divokými konstrukcemi, ale jedu dál a jsem zvědavý jak se to dále vyvrbí.

12.07.2016 4 z 5