Ticiana Ticiana komentáře u knih

Preludia a nokturna Preludia a nokturna Neil Gaiman

Seriál se mi libil, ale komiks? To je docela něco jiného. Úžasný pribeh, neskutečné ilustrace a čas Vám ubíhá. Jesteze ma tolik dilu. Tak honem na další.

30.09.2022 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Naprosto bozi. Vetsina fantasy knih konci nesmyslnym nejakym padouchem. Tady byl svet vystaveny do nejmensich detailu. Krasny konec trnite a trpke cesty. Moc jsem si Miu oblibila, taky Ash, Sida, Mecopevku, Mercuria a taky i Zatmeni, pan Laskavy mi chybel ale nastesti se vratil do finale. Scaeva byl presne takovej padouch jak jsem doufala. Hodne lito mi bylo Adonaie. Ale neco konci a neco zacina. Skoda, ze jsem dospela do konce. Jay Kristoff proste umi psat.

17.08.2022 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Tak tohle je typ knihy, jakou pise B.A.Paris. Hodne mi to pripominalo V pasti lzi. Docela neuveritelne. Kniha se cetla rychle, diky kratkym kapitolam. Chtela jsem vedet to velike bolestne tajemstvi, myslela jsem si, ze je to neco horsiho, ale budiz. Hodnoceni pro mne mezi 3 a 4 hvezdicky.

27.05.2022 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Musim říct, ze knihu mi trvalo dlouho přečíst. Myslim ale, ze v době vydání to je fenomenální myšlenka. Mne bohuzel kniha úplně nenadchla.

19.04.2022 3 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Skvele napsána kniha. Jak je videt možnosti v ty době byli úplně jiné. Škoda toho, ze přeskočila tolik let ke konci knihy. Byla jsem zvedava, jak probíhalo například setkání s královnou. Co se týkalo psani a její inspirace, to bylo hezky vysvětleno. Životopisy moc nečtu, ale tenhle se mi libil.

22.03.2022 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhy dil mi přišel slabší. Hodně postav ale min napětí. Jsem zvedava, kam se dostanou postavy dal.

19.12.2021 4 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Prvni pulka knihy byla pro mne slozita na cteni, vubec mi to neprislo humorne, spis jsem se zarazela, jak daleko to nechali zajit. Zato druha pulka mi to vynahradila. V konecnim dusledku fajn oddychovka.

13.12.2021 3 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Tak dlouho jsme cekali na dalsi dil, a ono to tak skonci.... snad vydani dalsich dilu bude rychlejsi, jelikoz jsou 2 dalsi uz napsany.
Kniha plyne rychle. Je to hodne zamotane a hodne nechutne. A Timothy je proste borec, ktereho si zamilujete.

11.11.2021 4 z 5

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Skvělá kniha. Tohoto herce mam rada a možná ted jeste vic. Historky mne hodně bavili.

26.09.2021 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Tak chvilemi jsem mela pocit, ze knihu fakt nedoctu. Zacatek byl tezky, je to tak zvlastne napsane. Hodne odkazu na jine dila, a pointa se vytraci, kdyz je neznate. Postavy v pribehu jsou hodne nesympaticke, a s tim mam vzdy problem. Mne to ani neprislo jako kniha o stalkingu, spis o vysinutych osobach, Joe, Beck, Peach Benji... vsichni do jednoho. Fakt premyslim, jestli chci cist druhy dil a koukat na serial...

28.06.2021 3 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Nemuzu jinak. Na začátku jsem se trosku ztrácela, jelikoz předešlý dil jsem si moc nepamatovala. Ale rozjelo se to, i kdyz až tolik se toho nestalo. Tesim se na závěrečný dil. Tahle série se mi moc libi. Myslim, ze závěr bude nabitý hodně akci, takze se máme na co těšit.

08.06.2021 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Kniha se mi cetla jednim dechem. Poutave napsana a plna akce. Pohled dvou postav ze zcela odlisneho prostredi nam dava nahled na celou problematiku.

Kniha ale neni fantasy. Je to spis dystopie. Vivien a Silvia jsem od zacatku nesnasela ale ostatni postavy jou hodne sympaticke.

Za mne rozhodne doporucuji.

07.05.2021 5 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Nechapu, ze knihu jsem měla snad dva roky v knihovne a obchazela ji. Je to krásný a zároveň hrůzostrašný skutečný pribeh. Jsem rada, ze se dostal do světa. Mne kniha strhla hned od začátku. Jessicu, Christinu a Dannyho jsem si oblíbila. I přes to vsechno, co se Dannymu stalo, byl optimistický, plný života a ochotný pomáhat. Knihu doporucuju.

02.04.2021 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Zaklinac byl skvělý. Ale za mne spis mohlo zůstat u povidkovych knih.Sága s Ciri me nejdřív fascinovala, ale co další kniha, to větší rozčarování. Doufala jsem, ze Bourkova sezóna bude v duchu povidkovych knih, ale to podle mne úplně nevyšlo. Nejak se ztratil šarm Geralta a jeho kousavy humor. Taky jsem čekala, ze se něco dozvíme o čarodějkach, tak jak to bylo v seriálu. Povídky si možná jednou jeste někdy prectu.

29.03.2021 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha je hodne dobre napsana. Vsechno se prevraci, i kdyz ja podezreni mela. I kdyz tady je tok casu obracenej, mozna je to i lepsi. Hodne specificka kniha.

12.02.2021 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha je o životě na farmě a v horách. Nedokážu si představit, jak to ženy v ty době mohli vse stíhat. A kolik se toho změnilo za par desetiletí. Člověk se začne ptát, která doba byla lepsi...

05.02.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Kniha je docela drsna na to, ze je urcena pro deti od 7 let. Pribeh se mi libil, jen ty krutosti a vrazd a intrik tam bylo hodne. Az k zaveru se dostaneme k tomu dobru, k Ikabogovi a k smyslu cele knihy. Ale cetlo se to moc dobre.

22.01.2021 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Mne se první dil libil vic. Peter mne trosku stval a o Gen ani nebudu psát... ale povedený byl. Nejvíc mne baví ale Kitty. Taky hra na mafii byla bozi. A ted sup na poslední dil.

10.01.2021 5 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Jako kazdej dil i tenhle byl hodně propracovaný, ale u mne se úplně wow efekt nekonal. Zdánlivě nesouvisejici události se nám na konci hezky spoji, ale to uz čtenář určitou představu ma. Bylo tam i par překvapeni. Jsem zvedava, jestli bude další dil. Za mne velice příjemné čtení.

25.10.2020 4 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Tahle dvojice autorů udržuje stejnou kvalitu. Propracovaný, ale dřív jsem prisla na to, o co šlo. Hlavní vyšetřovatele jsou sympaticky. Jen doufám, ze některé otázky se vyřeší v posledním díle série. Tak na to jdu.

22.10.2020 4 z 5