Timčik Timčik komentáře u knih

Kdo zastaví déšť Kdo zastaví déšť Helena Žáková

Rozporuplný životný príbeh mladej Emy, ktorá musela odísť zo svojho domova, opustiť matku a mladšieho brata, a emigrovať do Británie k majetnejším prarodičom, aby jej zabezpečili bezpečie a možnosť lepšej budúcnosti. Každé leto trávia na Cypre, kde majú svojich známych, keďže majetnejšie rodiny sa medzi sebou poznali, a ich deti tvorili mladú miestnu smotánku. Do nej chcela zapadnúť, žiaľ sa jej to veľmi nedarilo. Bola zakríknutá, každý vedel o jej pôvode, a nevedela sa spočiatku cez to preniesť. Postupom času sa z ukríknutého dievčaťa ale stáva mladá slečna, ktorá sa naučila v týchto kruhoch chodiť, a vyťažiť zo situácie čo najviac.
Miestami sa správa dosť nevhodne, neprimerane a nelogicky k svojmu veku, obzvlášť vo vzťahoch ku chlapcom. V celom príbehu je nerozhodná, nevie, čo chce. Akoby chcela všetko. Nevie sa rozhodnúť, či uprednostniť lásku, keďže jej záleží na Jamesovi, alebo sa zamerať na blahobyt a bezstarostnosť. Takže koniec bol viac ako prekvapivý.
Veľmi ma potešili krásne opisy Cypru, miest, pláží, a takisto aj zakomponované spojitosti s gréckou mytológiou, ktoré sa niesli celým príbehom.

06.10.2024 4 z 5

Rozlúčka s (ne)slobodou Rozlúčka s (ne)slobodou Dada S. Brezovská

Zaujímavá kniha plná rôznych životných situácií, kedy nie vždy je všetko také, aké sa javí.
Písané veľmi sviežim štýlom, žiadne extra omáčky, prečítala som ju skoro na jeden nádych. Taká oddychovka, ale plná všetkých možných emócií.

24.07.2024 5 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Kniha písaná viacerými autormi, poviedky, kde sa prelínala realita a niečo nadprirodzené, magické. Každá jedna mala čosi do seba, najviac sa mi však páčila Kto neumí milovat.
Takisto obálka je krásna, ako z jednej, tak aj z druhej strany, navyše tá temnejšie vyzerajúca ma bavila omnoho viac :) niektoré poviedky by mohli mať ozaj svoj samostatný príbeh, keďže by tam bolo čo rozprávať ešte :)

23.07.2024 5 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Zaujímavé čítanie od trochu pomaly sa rozbiehajúceho začiatku po nečakaný koniec. Hororom by som to nenazvala, skôr thriller s prvkami mysterióznych zážitkov či situácií.
Postupné odhaľovanie celého prípadu, a zisťovanie, že Aaron svoju ženu vôbec nepoznal, bolo naozaj napínavé a zaujímavé. Hoci aj tak sa našli časti, ktoré boli zbytočne natiahnuté a sem-tam aj jeho nelogické správanie, ale v túžbe za poznaním sa nebál ničoho.
Zaujímavé čítanie, s prekvapivým koncom.

24.05.2024 4 z 5

Toskánské dítě Toskánské dítě Rhys Bowen

Krásny príbeh plný lásky, bolesti, smútku aj utrpenia, ktoré priniesla vojna obyčajným ľuďom, ale aj samotným vojakom.
A zaujímavé odkrývanie minulosti, kým pravda po veľa rokoch vyjde najavo :)

07.05.2024 4 z 5