TomTomis TomTomis komentáře u knih

Ostrov v bodě Nemo Ostrov v bodě Nemo Jean-Marie Blas de Roblès

Uf. Měl jsem pocit, že autor na něčem jede. Létající žirafy, nosorožci- výbuchem zřejmě odkudsi vystřelení... Příliš náhod, efektního střídání akčních scén. Četlo se dobře, jen se člověk musel oprostit od toho, že se jedná o nereálný děj. Samozřejmě se v knize dá objevit i ledacos chytrého- poukazujícího na nešvary dnešní doby atd.

26.12.2016 3 z 5

Polibek pavoučí ženy Polibek pavoučí ženy Manuel Puig

K této knize se musím časem vrátit. Zůstal mi z ní takový zvláštní pocit. Mnohé jsem podle mě neodhalil. Škoda, že spoustu líčených filmů člověk nezná...

Poslední závoj ne, Salomé Poslední závoj ne, Salomé Anna Markowitz

Kniha se mi dostala do rukou úplnou náhodou. Četla se jedním dechem. Příběh o zvláštní lásce, hledání sebe sama. Hrdinka se prodírá svými pocity a hledá sama sebe. Nejednoduchá cesta.

09.12.2016 5 z 5

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Nenáročná fantasy. Dva díly přečteny, ale nevím, zda se dostanu dál.

Schrödingerova velryba Schrödingerova velryba Andrew Crumey

Tato kniha mě jaksi zklamala. Čekal jsem od ní více než jen děj plný hrátek s časem, když jsem měl pak už pocit, že nevím, kde mi hlava stojí. Trochu lituji i koupě, ale třeba jsem na tento text ještě nedozrál.

09.12.2016 2 z 5

Vodní nůž Vodní nůž Paolo Bacigalupi

Moje první kniha od tohoto autora. Dal jsem na vychválení, ale okouzlení se nekonalo. Některé scény se člověku vryjí do paměti. Ale jako celek mi to příliš nefungovalo. I tak za mě dobrá kniha.

Zimní putování Zimní putování Elfriede Jelinek

Místy kouzelné, místy neskousnutelné. Cestu k této autorce jsem myslím zahájil ne její nejlepší prací. Zkusím časem dát šanci ještě některé její knížce.

09.12.2016 3 z 5

Zutí provádím s chutí Zutí provádím s chutí Jana Koubková

Tuhle knihu miluju. Můžu si pustit k tomu i cd. Nejlépe je číst ji nahlas a užívat si zvláštní kouzlo textů naší jazzmanky:)

09.12.2016