vera4669 vera4669 komentáře u knih

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Nemastná/neslaná kniha. Od prvních stran je vše jasné, a konec nijak nepřekvapil. V poslední kapitole pokus trochu rozplakat čtenáře a je to. Znova bych už nečetla.

26.03.2021 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Tohle bylo příjemné překvapení. Od knihy jsem toho mnoho nečekala a o to více jsem spokojená, že to bylo velice originální, zvrácené, napínavé až do posledních stránek. Je to spíše takové psycho na zamyšlení, čeho je člověk pod tlakem schopen .. Rozhodně stojí za přečtení :-)

18.03.2021 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Váhala jsem v počtu hvězd, nakonec průměr a to jak z důvodu, které píše níže Rave tak i proto, že cca do půlky knihy jsem se do čtení nutila. Moc mě to nenadchlo, ke konci trochu rozjezd a nějaké to překvapení, ale jako celek hodně průměrná kniha, která nenadchne, ale ani neurazí. První setkání s autorkou a asi to tak zůstane.

13.03.2021 2 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Pro mě Minier v nejlepší formě, jsem nadšená.. Knihu jsem dala během jednoho dne, jinak to prostě nešlo. Francouzské thrillery mě neskutečně baví, možná trošku více Thilliez, ale Minier je rozhodně v těsném závěsu. Napínavé, čtivé, a nejde přestat, autor si s námi rozehraje hru a skončí až na posledních stránkách. Bomba :)

09.03.2021 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Tohle byla neskutečná jízda... Všechny knihy autora jsou naprosto top a píše čím dál lépe, nešlo přestat číst, napínavé, děsivé, šílené,..opravdu skvělá kniha, doporučuji číst sérii od začátku :)

07.03.2021 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Co toto bylo :D nezáživné, divně psané, do děje to pořádně nevtáhne, autor teda opravdu nebude můj šálek kávy..

05.03.2021 2 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Tak tohle se opravdu nepovedlo... Nudnější knihu jsem hodně dlouho nečetla, sice jsem dočetla, ale měla jsem co dělat, nuda střídala nudu...Kniha by se vešla klidně do 50 stran a ještě by to bylo moc..
Za mě autorka už opravdu ne

02.03.2021 1 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak tohle bylo velké překvapení. Knihu jsem měla nějakou dobu v knihovně a stále ji odkládala kvůli "lepším" titulům.. Chyba, tohle byl doslova zapomenutý poklad. Od začátku mě dej vtáhl a nepustil mě do poslední stránky. Skvěle postavený děj, vůbec jsem netušila, co, kdo, proč, za mě opravdu super kniha a autora šup do oblíbených

01.03.2021 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Tentokrát jsem hodně váhala v počtu hvězdiček, protože mám docela rozporuplné pocity a to i když jsem si nechala 2 dny na uležení. Kniha byla skvěle psaná, hlavní hrdinka sympatická a celkově mě kniha nutila číst dál a dál. Některé popisy byly fakt fuj, ale my co čteme Cartera - nás už jen tak něco nepřekvapí. Ale asi mi lehce nesedlo vše kolem té legendy (byla to trošku pohádka) a konec mě moc nenadchnul, takže proto nakonec nižší hodnocení, ale určitě se ráda vrhnu na další díl a uvidíme

24.02.2021 4 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Tak tohle se mi opravdu líbilo... Kniha Patrioti byla skvělá, takže jsem se na tohle čtení těšila, i když dle hodnocení jsem cítila lehkou obavu. Zbytečně. Tyhle thrillery se zásahem dějin a politiky odehrávajících se v různých zemích mě hodně baví. Od začátku napínavé čtení, jen konec byl trošku uspěchaný, ale autorovi to odpustím a budu se těšit na další díl :)

20.02.2021 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Kniha se mi moc líbila, na pláč to sice není, ale na zamyšlení určitě ano, přečetla jsem za pár hodin a kniha mě chytla za srdíčko :)

14.02.2021 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Zatím asi nejlepší díl série, u prvního dílu jsem byla na vážkách, ale autorka mě přesvědčila, že to umí.. Jude jsem si hodně oblíbila, kniha byla napínavá, zajímavá a překvapivý konec, jsem určitě zvědavá na další pokračování

13.02.2021 5 z 5

Falešný prorok Falešný prorok Håkan Östlundh

To byla zase jízda.. Ještě větší, než u prvního dílu..jsem zvědavá na závěr této trilogie jak se s tím autor popasuje :)

12.02.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Kniha mě velmi mile překvapila, podle anotace jsem nečekala žádný zázrak a jak jsem se spletla. Samozřejmě, je to lehce odhadnutá romantika, ale tak dobře napsaná, že chvilku jsem smíchy brečela (opravdu lepší číst doma než v MHD :-D ), přečteno na jeden zátah za pár hodin, protože nějak nešlo přestat číst. Naprosto ideální kniha na vypnutí a relax.

08.02.2021 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Po přečtení Našeptávače jsem si dala autora hned do oblíbených a čekala na další díl.. Ten nám toho sice moc nevysvětlil, ale byl rozhodně napínavý od začátku až do konce, těším se na další díl a pevně doufám, že se dočkáme nějakého rozuzlení

07.02.2021 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

"Dobrá, řekl si, mám vyčištěné dásně a hrudní koš se mi začíná hojit. Je čas znovu se pustit do boje ..."
Typický nesmrtelný Servaz a proto ho milujeme. Minulý díl byl slabší, ale tento byl zase pecka, kniha mě bavila od první strany a nepustila až do konce, musím honem koupit Údolí :-)

05.02.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tak mi přijde, že autorce dochází šťáva... Opět se vracíme k traumatu Kim, proložíme nějakou vedlejší omáčkou a je to. Kniha vůbec nenadchla, žádné napětí, nic zajímavého. Pro mě teda hodně slabý průměr.

31.01.2021 2 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Lehce slabší díl, ale přesto mě pohltil a nepustil... Servaz je velký sympaťák, i když taky trošku nesmrtelný muž :) jsem zvědavá na další díly, zda si udrží laťku

30.01.2021 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Wau. Naprosto skvělé zakončení této trilogie. Když už člověk myslí, že tuší nebo ví, tak za pár stran je vše jinak. Nic není jak se zdá a kniha nás neuvěřitelným tempem zavede do cíle,.. Autor nasadil laťku hodně vysoko a jsem upřímně zvědavá a natěšená, co nám napíše příště..:))

25.01.2021 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Souhlasím s názorem níže - wauu. Oba předchozí díly byly super, ale tohle? Neskutečně super stupňované napětí, dokonale propletené a ten konec? Rozhodně se těším na pokračování, Servaz mě hodně baví :)

23.01.2021 5 z 5