veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásný, dojemný, neobyčejný příběh z období holocaustu, tentokrát z úplně jiného úhlu. Zvláštně líčený historický okamžik z pohledu osmiletého chlapce vás zasáhne! Chlapec v pruhovaném pyžamu je výjimečný příběh o přátelství a hrůzách války viděné dětskýma očima.

10.07.2017 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Skvělá oddechovka. Moc se mi líbila. I přesto, že mi už dávno není -náct mě bavila. Měla jsem jí na dovče jako letní čtení a splnila očekávání. Je psaná čtivě, hltala jsem každou stránku až byl konec :-o těším se na další díly :)

03.07.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Jedna z mnoha knih o holocaustu a přesto je jiná. Protože Mengeleho přežilo opravdu jen pár dětí, na kterých dělal pokusy. Přečtěte si tuto knihu od autorky, která byla "Mengeleho dvojčetem"... Více v mojí recenzi zde v záložkách :)

05.06.2017 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Myslím, že knihu si může přečíst každý, jak bez rozdílu věku, tak také i ten, kdo třeba ani nečetl sérii Sirotčinec slečny Peregrinové. Povídky se dají v podstatě brát jako pohádky. Jedna lepší než druhá. I když pro příznivce série mají i svůj skrytý význam... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

22.05.2017 5 z 5

Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Diane Ackerman

Tak to je snad první kniha z druhé světové války u které jsem přeskakovala odstavce :-( Příběh je psaný strašně nečtivě, jako učebnice dějepisu. Nicméně je tam hodně důležitých, nových věcí, které jsem nevěděla, nebo jsem o nich nikde podrobněji nečetla. Tuším, jak už píše někdo níže, že film bude v tomto případě lepší než film.

19.05.2017 2 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Abáju by si měl přečíst každý. Aby lidé věděli, jak to také chodí a co vše se děje okolo nás. Je to velice emotivní, silný příběh, plný slz, teroru, bolesti a násilí. Ale také odhodlání nevzdávat se, chuti žít a jít dál.

05.05.2017 5 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Román, ze kterého budete mít příjemný pocit, že jste přečetli něco důležitého. Něco plného životní moudrosti, dobra a určitého poselství. Krásná italská rodinná sága, která popisuje celých sto let žití jednoho ostrova, odříznutého od pevniny... více v mojí recenzi zde v záložkách.

19.04.2017 4 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Já vám nevím, jsem z ní taková rozpačitá :-/ Rozhodovala jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Nakonec dala tři. Ale ten zdlouhavý, rozvleklý děj, hrůza. Jako nápad a zápletka je skvělá, děj také. Ale kniha mohla mít o polovinu méně stran. Byla strašně zdlouhavá. Minulost a ta část s bojováním mě nebavila vůbec. Nemohla jsem se vůbec ze začátku začíst. Nakonec vše nabralo rychlý spád až při posledních 100 stránkách. Takže kdyby měla místo 457 stran nějakých 300 stran, tak by rozhodně byla o dost lepší. Ale děj a nápad chválím. Ta propletenost minulosti s přítomností byla opět skvělá.

31.03.2017 3 z 5

Láska v Římě Láska v Římě Mark Lamprell

Láska v Římě je moc úžasná, milá oddychovka, která byla opravdovým balzámem na moji duši. Jsem prostě nadšená. Přesně takový příběh tady chyběl! ........ více v mojí recenzi zde v záložkách :-)

13.03.2017 5 z 5

Einstein & Einstein Einstein & Einstein Marie Benedict (p)

Příběh geniální ženy, jejíž světlo zaniklo v ohromném Albertově stínu .... Mimochodem Einstein jako chlap mě hrozně štval! Byl to neskutečný sobec. .... Více v mojí recenzi zde :)

03.03.2017 4 z 5

Detox - 40 receptů na celý rok Detox - 40 receptů na celý rok Lucie Reynier

Přehledná, užitečná kniha, plná zajímavých informací, krásných fotografií, které provází každý recept... více v mojí recenzi zde :)

25.01.2017 5 z 5

Poppy Day Poppy Day Amanda Prowse

Příběh plný emocí, naděje, odvahy a nekonečné lásky. Lásky tak hluboké, že odolává strachu ze smrti, bolesti, terorismu a všem hrůzám, které válka v Afghánistánu přináší..... více v mojí recenzi zde :)

19.12.2016 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Román je tak v krásný, vánoční, romantický a pohádkový, že rozněžní i jakéhokoliv „bručouna“ vedle vás. .... více v mojí recenzi zde :)

05.12.2016 4 z 5

Ty, já a ti druzí Ty, já a ti druzí Fionnuala Kearney

Příběh o vztazích, o starých rodinných tajemstvích, o rodině, lásce, nenávisti a odpuštění. Je to příběh ze života a mně se moc líbil. - více v mojí recenzi zde :)

10.10.2016 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Páni, klobouk dolů před spisovatelem Antoniem G. Iturbem, který se tohoto tématu zhostil excelentně. Kniha se zařadila mezi ty nejlepší, které jsem kdy četla… více v mojí recenzi zde :-)

21.09.2016 5 z 5

Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Petra Nachtmanová

Příjemná oddychovka na letní dny. Čte se rychle, svižně a hlavně se nasmějete :-) Více v mojí recenzi zde.

12.07.2016 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha této spisovatelky a určitě né poslední. Napínavý příběh, plný duchů, husí kůže, propletenců a životních zvratů .... a ten konec .... Doporučuji

27.01.2016 5 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

"Čim hlubsi laska, tim lehci bude vase cesta" .... Ted jsem ji docetla a musim rict ze me fakt dostala. . Chystala jsem se na ní přes rok, opravdu se na ní těšila, všechny recenze a chvála jsou fakt oprávněné. Mimoto, že miluju Řecko a sbírám všechny řecké spisovatele a knihy o Řecku, myslím že se bude líbit každému i těm kteří třeba tuto zemi nemají tolik v lásce jako já. ..Letos je to teprve třetí kniha co mě opravdu zasáhla (po Ostrove a 100dni stesti) Takove knihy opravdu miluju ... ze nemůžu po prečteni hned přejit na další, ale musim ji tak nějak stravit a premyslet o ni a hlavně - mam ji roky v hlavě a vyčuhuje nad ostatními . Druhou půlku jsem probrečela ..... úžasny životni přibeh jedne zeny od sameho narozeni až do konce zivota..... nadherné a krásně psané....plné lásky a takove té životní moudrosti ..... MOC MOC DOPORUČUJI .... Jen mě mrzí, že od této autorky v češtině nevyšlo víc knih...... Nemam slov, jsem dojata, vstrebavam a jdu hledat v mapach zda opravdu v Řecku existuje městečko Kastorie s krásnym jezerem ......... (btw po úpravě - později jsem našla že městečko opravdu existuje, takže doufám že ho někdy při našich toulkách Řeckem navštívíme)

28.09.2015 5 z 5

Iveta: Fotografie tvořené s láskou Iveta: Fotografie tvořené s láskou Miloš Schmiedberger

Tahle publikace je skvost a měl by ji mít ve své knihovně každý fanoušek Ivety Bartošové! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

31.07.2024 5 z 5

Cena cti Cena cti Thrity Umrigar

Cena cti je velmi strhující román, každou stránku jsem doslova hltala a za hlavní hrdinky doslova dýchala. Plakala jsem s nimi, smála se a modlila se za Mínu. Román je hlavně o oddanosti, lásce, kulturních rozdílech, zradě, obětech a bolesti. Obrovské bolesti. Je to příběh o naději v lepší zítřky, ale také o tom, že musíme bojovat o svoje místo na zemi, stůj co stůj. Až do smrti. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

03.11.2023 5 z 5