veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Vánoční pohlednice je román s promyšlenou, a opravdu nečekanou, zápletkou, rodinným tajemstvím, láskou a také ukazuje krutost té doby. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

21.12.2018 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Opět krásná vánoční romance, u které si oddechnete od předvánočního shonu a zažijete pravou romantiku sváteční Paříže. Polibek v New Yorku od stejných autorů se mi líbil asi o maličko víc, ale i tak jsem si knihu užila a prostě si u ní oddechla. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

14.12.2018 4 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Dům fúrií mě, po překonání začátku, nadchl. Sídlo Coldthistle House nechtějte navštívit! Je temné, záhadné, překvapující, strašidelné, plné zvrácených záhad, černých bytostí a jako by tu snad žil samotný Ďábel. Atmosféra při čtení je celou dobu taková zvláštní, napjatá, záhadná a ponurá. Jako psané k počasí, které právě venku panuje! Závěr knihy je naprosto šokující a proto se moc těším na další díl této hororové série. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

12.12.2018 4 z 5

Manželka Manželka Alafair Burke

Charakteristiky postav jsou promyšlené do posledního detailu, příběh obsahuje spousty logických zápletek a děj vás do sebe vtáhne a nepustí. Ale! - Zklamalo mě to, že od začátku jsem tušila a od poloviny jsem už věděla kdo co a jak. Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

28.11.2018 3 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Autorka píše opravdu jinak než ostatní. A to je velice originální a čtivé. Kapitoly jsou krátké, takže román ubíhá a vy ani nevíte jak, jste na konci. Následuje epilog, který vám vezme dech a opravdu vás tak nějak „dorazí“. Ale i přesto mi závěr přišel trošku uspěchaný a neúplný. Čekala jsem to více uzavřené. A celkově jsem prostě asi čekala trochu víc... Jako letní oddechovka není špatná... více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

25.10.2018 3 z 5

Život v ráji Život v ráji Martin Štefko

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdami, abych byla přesná 4,5 je přesné číslo mého hodnocení :-) Půl bod ubraný za tu přehnanou explicitnost. Bylo to pro mě místy nepřirozené. Ale co se týče děje, postav - vše skvěle propracované, promyšlené... :-) Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

04.09.2018 4 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Většinou příliš superlativy neplýtvám, ale já jsem opravdu nadšená. Možná je to tím, že z románu sálá ta krásná mírumilovná atmosféra mého milovaného Řecka, kde je pro všechny nejdůležitější rodina a tradice. Ale určitě je to také tím, jak srdečně a s láskou je kniha napsaná a já se vžila do příběhu spolu s Imogen a prožívala jsem ho s ní. Možná jsem jí trošku záviděla, ale opravdu si ho moc užila a mé srdéčko plesalo nad vším, co se na pláži v Acharavi odehrálo. Miluju Mandy Baggot! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Knihy na cestách - Veru

22.08.2018 5 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Úžasný příběh neobyčejně silného, opravdového přátelství, je to román o temných silách, obětavosti, plný nadpřirozena, exorcismu... více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

14.08.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tatér z Osvětimi je skutečný příběh dvou obyčejných lidí, kteří žili v mimořádné době, kteří byli zbaveni nejen svobody, ale i své důstojnosti, svých jmen, své identity… Více v mojí recenzi zde v záložkách :-) Veru, Knihy na cestách

06.08.2018 5 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Se sněním se to vážně nesmí přehánět, věřte mi. Určitě mi dáte za pravdu, pokud si přečtete tuto knihu. Spáč je velice originální příběh, který vás zavede do světa snů, příšer, ale i lidských zloduchů, lásky, romantiky a neustálé akce. Více v mojí recenzi zde v záložkách.

10.07.2018 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Polámaná loutka je snad ještě lepší než první díl, Stříbrná labuť. Je zvrácená, pomstychtivá, tajemná, plná drsného sexu a bolesti. Psychické i fyzické... Více v mojí recenzi zde v záložkách.

09.07.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Druhý díl trilogie Dimily nezklamal a já už se teď hrozně těším na závěrečnou část s názvem Víš, že mi chybíš?. Jsem zvědavá jak to s Eden a nespoutaným Tylerem vše dopadne. Více v mojí recenzi zde v záložkách.

18.06.2018 5 z 5

Dítě svobody Dítě svobody Jax Miller

Vážení, tak tohle byla tedy síla. Až mě z toho mrazí, protože vím, že se takové věci na světě dějí a příběh by se mohl opravdu klidně stát… DÍTĚ SVOBODY je absolutně šokující, originální, působivý román. Má rychlý spád a strhující závěr, který vám prostě nedá spát. Takové hrůzy, které se bohužel dějí i v reálném světě… Ještě teď mám husí kůži… více v mojí recenzi zde v záložkách.

18.06.2018 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Skvělá zápletka, k tomu překvapivé rozuzlení a strhující epilog, který mě opět dostal. Yrsa se jako vždy předvedla v tom nejlepším světle.

28.05.2018 5 z 5

Vůně noci Vůně noci Markéta Harasimová

Vůně noci se moc dobře četla, jen škoda, že jsem na ní neměla tolik času. Jinak bych jí přelouskala za dva dny a mohla si jí lépe vychutnat. Díky mnoha povinnostem mi to trvalo déle, ale to knize samozřejmě nijak neubírá na kvalitě. Druhá polovina ubíhá jako vítr, o hromady zápletek není nouze a akčních scén jakbysmet.

18.05.2018 4 z 5

Mapa k tobě Mapa k tobě J.P. Monninger

Začátek mě velice bavil, hodně se u knihy nasmějete a určitě budete těm dvěma držet palce. Prostředek byl trošku vlažnější a já jsem si říkala, že to bude jen další z průměrných romantických příběhů. Nenadchne, neurazí. Závěr jsem tak trošku předvídala, ale přesto napravil knize reputaci a opět ji vyzdvihl výš. Moc se mi líbily některé citace v knize. Chytrá slova, filozofické úvahy, kterých měl Jack v zásobě víc než dost.

09.05.2018 3 z 5

Moderní jóga od A do Z Moderní jóga od A do Z Christina Brown

Potřebujete ulevit od bolesti? Chcete být více v klidu? Toužíte být lépe soustředění a spokojenější sami se sebou? Pak je tato publikace přesně pro vás…

13.04.2018 5 z 5

Padělatel Adolfo Kaminsky Padělatel Adolfo Kaminsky Sarah Kaminsky

Fascinující, napínavý příběh, který díky vyprávění z pohledu Adolfa získává upřímnou otevřenost a bezprostřednost. Padělatel je vlastně průřez celého života tohoto statečného, pracovitého a výjimečného muže, který bral svojí práci jako poslání. Riskantní celoživotní poslání.

20.02.2018 4 z 5

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Trochu jiný pohled na druhou světovou válku. Pohled obyčejných lidí, kteří žijí v malé vesničce, kde se všichni znají a kde zůstaly skoro samé ženy. Jejich muže a syny povolali do války. Mnozí se z ní však nikdy nevrátili…
Ale asi jsem čekala víc. Příběh je dobrý, o tom žádná. Ale místy pro mě zdlouhavý a tak nějak mu něco chybělo. Proto tři hvězdy :)

29.01.2018 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Pokud máte rádi vánoční příběhy, tak si určitě tuto novinku od nakladatelství Cooboo nemůžete nechat ujít!

05.12.2017 4 z 5