veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Vánoce po francouzsku je příběh plný výborného jídla, dobrých přátel, francouzských slov a krásných, elegantních Francouzů, kterým prostě nelze odolat. Kniha přináší podle mého určité poselství, o čem jsou vlastně Vánoce. :) Moc se mi líbila, ostatně jako všechny od Fiony Valpy.

04.12.2017 4 z 5

Pouštní včela Pouštní včela Veronika Matysová

Pouštní včela je opravdu velice propracovaný příběh, který vás nechá nahlédnout do tajné operace CIA, do zákulisí tajných výcviků vojáků a politiky Bílého domu. Ale zase toho není mnoho, takže příběh plyne svižně a není zdlouhavý. Skvělé, skvělé a doporučuji!

23.11.2017 5 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Páni. Čekala jsem teenegerskou slaďárnu, ale tohle byl teda hodně zvláštní příběh. Donutil mě zamyslet se nad tím, co bude potom. Po smrti. Je to příběh z nebe. Nebo tedy spíš z té mezistanice mezi životem a nebem (či peklem).
Román je místy i vtipný, psaný s velkým nadhledem, až černým humorem. Téma této knihy bylo opravdu hodně originální. V podstatě je vyprávěné duchy ze záhrobí. Provede nás ponurou zemí mrtvých a mrtvějších, kde se zastavil čas. A mně se to moc líbilo.

27.09.2017 4 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

První povídky mě nijak extra neoslovily, ale poslední tři byly perfektní. Plus ještě Setrvačnost od Veroniky Roth a pokračování od Stephanie Perkins taky dobré. Takže tak půl na půl. Prostě pohodové, oddychové, nenářočné čtení na léto. Hvězdičku navíc má u mě obálka a grafické zpracování knihy. To je perfektní! První - zimní díl Dárek z pravé lásky se mi líbil o hvězdičku víc (kniha měla větší kouzlo). Ale i tak hodnotím jako povedené a dobré :)

04.08.2017 4 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Bohužel jsem čekala vyprávění vojáků o tom, co se jim v Afghánistánu přihodilo, jak se jim tam žilo a jak vše probíhalo. Ale místo toho se mi do rukou dostalo něco jako diplomová práce o tom, co je válka, proč vznikla, kdo jsou váleční veteráni nebo také o vzájemné provázanosti politiky a ozbrojené moci.

Možná bude kniha Já, voják v Afghánistánu zajímavější pro muže a osoby, které se v této sféře pohybují. I přesto, že mě knihy a filmy na toto téma zajímají a baví, tohle nebyl můj šálek kávy.

05.05.2017 2 z 5

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

Knihu by si měl přečíst každý, kdo má rád italské jídlo, italský jazyk (protože je kniha plná jejich slovíček, vět i celých rozhovorů v italštině) a také Italy jako lidi. Ze stránek doslova sálá užívání si života a přátel… Tím dalším co kniha obsahuje, jsou lidské příběhy. Vyprávění životů čtyř žen, které to neměly lehké. Postupně se nám každá svěří, jak vyrůstaly, jak přežívaly – někdy v chudobě, někdy lépe, jaké měly touhy, zklamání a naděje… více v mojí recenzi v záložkách :)

28.04.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Krásný, romantický, milý, mýtický a hodně zvláštní román, který vás pohladí po duši.... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

06.04.2017 5 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Pravdivý, syrový, neupravený Deník Helgy Weissové, který si psala během války v Praze a později v Terezíně je neobvyklý pohled dětskýma očima na válku. Měl by si ho přečíst každý. Více v mojí recenzi v záložkách zde :)

21.03.2017 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Příběh je velice čtivý, zhltla jsem ho za jedno nedělní odpoledne. Jen ten závěr mě trošku zklamal - i když chápu - pokud se chystají další díly, tak to byl nejspíš záměr. Prostě vás to donutí si koupit další díl, protože - předpokládám, v něm bude teprve to rozuzlení.... více v mojí recenzi zde: https://knihynacestach.blogspot.cz/2017/04/oko-za-oko.html

14.03.2017 4 z 5

I viděl Bůh, že je to špatné I viděl Bůh, že je to špatné Otto Weiss

Jednoduchý příběh, který zlehka nastíní, s trochou ironie, vše co se v ghettu odehrávalo. Jsem ráda, že jsem ho četla. Přidává mu na hvězdičce už jen to, od koho pochází, kde se našel a celý původ novely. .... Více v mojí recenzi zde :)

27.02.2017 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Narodili se, aby přežili je neuvěřitelně silný, skutečný příběh plný bolesti, hladu, ztráty blízkých, odvahy, ale také chutí žít a přežít....... více v mojí recenzi zde :)

08.02.2017 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Alena Jakoubková

Zábavná oddechovka o ženě, která dokázala od základů změnit svůj život a postavit se na vlastní nohy i bez chlapa, který jí předtím neustále „dusil“ a přehlížel.... více v mojí recenzi zde :)

03.01.2017 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Skvělé, skvělé, skvělé :-) Jako předchozí díly.

29.12.2016 5 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Kniha plná životní moudrosti, lásky a laskavosti. A o tom, že nikdy není pozdě změnit svůj život... Více v mojí recenzi zde :)

29.11.2016 4 z 5

Hledám přítelkyni pro konec světa Hledám přítelkyni pro konec světa Tiffanie DeBartolo

Hledám přítelkyni pro konec světa je prostě jiný příběh. Byla jsem překvapená. Název je trošku zavádějící. Není to klasická love story, jak by mnozí očekávali. Je to příběh bytí a nebytí. Neustálého filozofování nad životem. Přesto je to příběh plný lásky bez servítek, plánů do budoucna, přátelství a znovu nalezení sebe sama. ..... více v mojí recenzi zde :)

12.10.2016 4 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Moře, písek, pláž a letní láska.... Moc se mi kniha líbila, více v mojí recenzi zde.

08.09.2016 4 z 5

Nalehko Nalehko Clara Bensen

Skvělá cestovací bláznivá kniha :-) .... více v mojí recenzi zde :-)

26.08.2016 4 z 5

Hodinová manželka Eva Hodinová manželka Eva Petra Nachtmanová

Pohodová vtipná oddychovka :-) .... více v mojí recenzi zde ...

19.07.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Výborná kniha. Jojo nikdy nezklame. Více v mojí recenzi zde.

17.06.2016 5 z 5

Léto v řecké taverně Léto v řecké taverně Tom Stone

Super oddechovka hlavně pro milovníky Řecka jako jsem já :-) Je tam něco málo i z historie Pátmu, hlavní hrdina popisuje svůj život strávený na ostrově, jak těžké je vést tavernu atd. Kniha je psaná podle skutečného života Toma Stona. Super je na konci 50 stránek receptů všech dobrůtek jako bonus. Navíc jsem zjistila, ze dělam mousaku úplně stejně (jen misto jeho červeného vína dávam bílé) jako hlavni protagonista, který ji mel na ostrově vyhlášenou :-) Takže paráda :-)

13.01.2016 5 z 5