veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Manekýni Manekýni Pavel Hénik

Rozhodovala jsem se, jestli dát dvě nebo tři hvězdy. Nakonec jsem dala tři, možná proto, že je Pavel Hénik v reálu opravdu sympaťák, možná proto, že děj nebyl na dvě hvězdy tak špatný. Ale přesto jsem z knihy trošku v rozpacích. Příběh je psaný zvláštním stylem, který mi místy vadil. Přímá mluva je až moc hovorově psaná. No, hovorově. Prostě sprostě. To mezi sebou chlapi fakt takhle mluví i v reálu? Nějak se mi to nezdá. Jiné pasáže jsou zase pravý opak. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

21.09.2018 3 z 5

Kapky štěstí a naděje Kapky štěstí a naděje Blanka Kubešová

Autentické příběhy čtyř židovských dívek a jejich nejbližších z doby německé okupace v Polsku, vznikly na základě faktů a skutečných vzpomínek jedné z nich. Šokující svědectví se vryje pod kůži každému… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

23.08.2018 3 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Pravdivé příběhy o přežití, bolesti, nezlomné vůli a hrdinství… Místy jsem dokonce předčítala mému „nečtecímu“ manželovi, jak moc byly příběhy zajímavé. Občas mi běhal mráz po zádech, obličej se mi křivil bolestí a vše jsem prožívala společně s těmito hrdiny. Hrdiny, kteří si zaslouží být jmenováni, a svět by o nich měl vědět více! Opravdu, klobouk dolů před jejich silnou povahou a nezdolnou vůlí žít, já už bych byla dávno mrtvá… více v mojí recenzi zde v záložkách Knihy na cestách

26.07.2018 5 z 5

Jutta Jutta Vladimír Černil

Jutta je pravdivý příběh, který se skutečně stal. Ukáže nám válku zase z trošku jiného úhlu. Jak žili obyčejní lidé, jaká měli omezení, jak prožívali neustálé nálety... Je to kniha o mezilidských vztazích, pomoci, lásce, dobrotě, lidskosti, hrdinství, odvaze. Ale také pomstě, bolesti a zlu. Více v mojí recenzi zde v záložkách.

09.07.2018 5 z 5

Dominika na cestě Jižní Amerikou je pro každého, kdo miluje cestování, poznávání cizích zemí, dobrodružství, zvyky v Jižní Americe, motorky a prostě život. Budete se bavit, budete se smát, budete Dominice držet palce, ať to vše ustojí, zvládne a může pokračovat dál. Více v mojí recenzi zde v záložkách :)

21.06.2018 5 z 5

Zahrada žije - zahradničíme s dětmi Zahrada žije - zahradničíme s dětmi Anita Blahušová

Opět překrásná publikace z nakladatelství Smart Press, která nemusí být nutně návod jak zahradničit pouze s dětmi, ale také je skvělý rádce pro začátečníky nebo někoho, kdo hledá novou inspiraci. Je dokonale propracovaná, všechny rady a nápady doprovázejí podrobné fotografie. Nádherné fotografie, musím zdůraznit. Knihou listovat je prostě radost. Pokud milujete přírodu, zahradu, květiny, pak je přesně ta pravá pro vás.

18.04.2018 5 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Toto je moje druhá kniha od autorů píšících pod pseudonymem Anna Ekberg a musím říct, že Ztracená se mi líbila přece jenom o maličko víc. Ze začátku mi děj tohoto thrilleru přišel trochu zdlouhavý a trvalo mi se začíst. Ale asi tak v polovině nabral příběh takový spád a stalo se toho tolik, že budete zírat s otevřenou pusou. Více v mojí recenzi v záložkách.

04.04.2018 4 z 5

Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Anna Jansson

Bohyně osudu ze Salonu d´ Amour je příjemná oddychovka, která vás pobaví, budete se u ní smát, ale také budete dojatí. Recepty na různé švédské dobroty na konci knihy jsou příjemným bonusem, který mě mile překvapil.

26.03.2018 4 z 5

Ostrov Svobody Ostrov Svobody Tomáš Kristl

Kniha se čte velice dobře a svižně. Kapitoly jsou krátké a vy po hodince zjistíte, že už jste na konci. Mile mě překvapilo, že je román plný fotografií z Kuby. Dává to knize autentičtější ráz. Ostrov svobody je příběh k zamyšlení. Je o tom, že nepotřebujeme hmotné statky a peníze, abychom byli šťastní. Navíc pokud jste milovníci Kuby a Havany, tak byste si tuhle knížku určitě neměli nechat ujít :)

05.02.2018 4 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Knihu vřele doporučuji. Román jsem hltala od začátku do konce. Nedalo se od něj odtrhnout. Je to krutý příběh o obchodu s bílým masem, o bolesti, kterou musejí dívky snášet. Ať už fyzické či psychické. Všechny Moničiny knihy jsou prostě skvělé!

05.02.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Tento román, který je vyprávěný z pohledu autistické holčičky, je prostě úžasně jiný. Je nádherný, a je to jeden z nejkrásnějších příběhů, který jsem kdy četla. :)

09.01.2018 5 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

No tak to byla zase pecka. Musím říct, že Monika Wurm nikdy nezklame a její knihy se pro mě už dávno staly sázkou na jistotu!

22.12.2017 5 z 5

Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Samantha Vérant

Mám moc ráda skutečné příběhy, které napsal sám život. Tenhle je navíc plný humoru a každodenních vtipných situací, které Samantha ve svém životě, díky jazykové bariéře, zažívala. :)

20.11.2017 4 z 5

Žádný fanoušek Gilmorek by neměl tuto knihu vynechat. Protože Lauren je prostě skvělá :) ... více v mojí recenzi zde v záložkách (Knihy na cestách) :) https://knihynacestach.blogspot.cz/2017/11/rychleji-mluvit-nedokazu-od-gilmorovych.html

14.11.2017 4 z 5

Roma mi Amor Roma mi Amor Katy Yaksha (p)

Skutečný příběh o tom, jak se velké plány mohou změnit dřív, než stačíme vypít jeden šálek kávy. Obsahuje plno nádherných myšlenek a motivačních citátů. S Katy se budete toulat uličkami Říma, vysedávat v kavárnách a objevovat skrytá místa. Každý den navštívíte kouzelný Andělský most a budete si přát tajná přání… Prostě kouzelné a přesto skutečné.
Myslím, že už jsem se někde zmínila o podobnosti knih Katy Yakshy s knihou Jíst, meditovat, milovat. Evokuje ve mně přesně to samé. Radost ze života. Žít a užívat si danou chvíli. Nalezení sebe sama.

09.11.2017 4 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Katy Yaksha (p)

Trošku bych děj přirovnala k románu Jíst, meditovat, milovat. Tuhle knihu si prostě zamiluje každý, kdo má rád moře, jižní země, Itálii, Řím či Ischii. Každý kdo chce něco udělat se svým životem (i když jednu docela podstatnou věc autorka opomněla a to – kde na to vše vzít peníze?). Já po něčem takovém vždy toužila. Ale asi bych musela vyhrát ve Sportce :-) Ale vím bezpečně, že si přečtu i další Katyiny knihy :-) V co nejbližší době se chystám na Roma mi Amor :-)

24.08.2017 4 z 5

Učitelkou v Peru Učitelkou v Peru Olga Vilímková

Tuto knihu by si měl přečíst každý, koho alespoň trochu zajímají jiné zvyklosti, jiné kouty světa, či jiné tradice. Kdo touží proniknout do světa indiánů a obyvatel Peru, ten si musí přečíst příběh Učitelky v Peru.

15.08.2017 5 z 5

Zahrádka v květináči Zahrádka v květináči Anita Blahušová

Skvěle zpracovaná kniha. Nádherné fotografie, přehledná. Měl by jí mít každý, kdo nechce mít na svém balkoně jen stůl a židle, ale taky kousek přírody :-) ... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

10.08.2017 5 z 5

Pákistánská princezna Pákistánská princezna Monika Wurm

Hrozně mě bavila a opět mi nedala spát (ano, naposledy to byla také kniha Moniky, kvůli které jsem ponocovala). Monika Wurm píše prostě skvěle, čtivě a hlavně akčně! ... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

28.07.2017 5 z 5

Pomněnčino dítě Pomněnčino dítě Amanda Prowse

Toto je moje druhá kniha od Amandy Prowse (první byla Poppy Day) a musím říct, jak mistrně píše o všech radostech i starostech obyčejného života. Tímto si jí řadím mezi své oblíbené autory... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

26.07.2017 5 z 5