viweb viweb komentáře u knih

Priveľa podozrivých Priveľa podozrivých Václav Neuer

Přečteno ve slovenštině což je zážitek. Moc pěkně napsáno a výstižný název. Já doporučuji přečíst.

08.05.2023 5 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha. Pěkné, zamotané, napínavé až do konce.

06.05.2023 4 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Alžběta Bublanová

Pane Bože! Co tím vším chtěla autorka říct? Prvních 133 stran se hrdinka utápí v žalu a výčitkách a pak se na posledních 8 stranách stane tolik věcí! Tomu bych možná rozuměla, ale pochybuji že by to takhle fungovalo v reálném životě. Pokud se takováhle tragédie stane a vy máte malé dítě musíte se sakra rychle pozbírat, zorientovat a fungovat! Lítost hrdinky mi přišla přemrštenáa a byla zbytečně dlouho pripominaná a otravná. Za mě zklamání!

12.04.2023 1 z 5

Volba (menšího) zla Volba (menšího) zla Amálka B.

I na 48 stranách se dá napsat mini krimi příběh. Byla jsem mile překvapená, přečteno u odpolední kávy. Téma zajímavé příjemné zpracování a sympatické postavy. Milá malá brožurka.

26.03.2023 5 z 5

Orlické vraždy: Akce Přehrada očima vyšetřovatele Orlické vraždy: Akce Přehrada očima vyšetřovatele Aleš Pivoda

312 stran... Podle mě by stačila polovina. Autor ke čtenáři mluví jako kdyby byl zapomětlivý, malý nebo nechápavý. Mě tento styl urážel a vadil. Hodně to sráží požitek ze čtení. Za mě teda opravdu NE! Jediné pozitivum je, že se hodí do čtenářské výzvy jinak bych byla nejenom znechucena ale i naštvaná nad ztrátou času věnovanou čtení tohoto "díla". A při tom takový silný příběh a potenciál!

08.03.2023 1 z 5

Země zázraků Země zázraků Barry Unsworth

Za mě jednou a dost! Nelíbilo se mi to, styl napsání, průběh děje, popis místa ani historické odrobnosti o kulturách. Zklamání! Neoslovilo mě to, ale kniha se mi hodí do čtenářské výzvy.

20.02.2023 1 z 5

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Za mě slabší počin ale i přes to všechno jsem ráda že jsem přečetla. Podle mě to pěkně uzavírá sérii. Napsáno super, napětí až do konce.Jsem spokojená. Přečteno ve slovenštině.

28.11.2022 5 z 5

Kriminální případy ze starého Písku Kriminální případy ze starého Písku Ladislav Beran

Kratší příběhy, sympatické postavy vyšetřovatelů a celkem předvídatelní kriminalníci. V celku příjemné čtení. Bavilo mě jak se historicky opakuje udržování dobrých vztahů s policajty způsobem donášení informací. Ovšem s grácií-třeba za krabičku zorek. Kniha mě bavila!

07.10.2022 4 z 5

30 nocí vášně 30 nocí vášně Christine D’Abo

Líbilo se mi, že erotické scény nebyly vulgární. Vadila mi postava Jasmine, která byla místy protivná až nesnesitelná. Zkusím i další autorčinu knihu. Kniha neurazí.

02.03.2022 3 z 5

Zamilované povídky Zamilované povídky * antologie

Poslechnuto jako audiokniha. 9 povídek každá jiná, jedna mě rozesmála (3), jedna rozesmutnila (5), další jsem ani nedoposlechla (6), jiná mě mile nepřekvapila (1) a poslední mi přišla k zamyšlení (9). Shrnuto, podtrženo příjemný poslech. Odpočinkový.

28.01.2022 4 z 5

Fiorella a hřbitov upírů Fiorella a hřbitov upírů Vlastimil Vondruška

Pohodová detektivka. Poslechnuto jako audiokniha namluvila Eva Josefíková. Trochu jsem se ztrácela v množství postav ale jinak pěkný příběh. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

08.01.2022 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Odrazovalo mě kolik stran kniha má. Četlo se to dobře, relativně rychle, ale za mě "jednou a dost" Něco mi na tom vadilo, bohužel nedokážu říci co přesně.

02.01.2022 3 z 5

Žít někdy bolí Žít někdy bolí Josef Strauss

Dala jsem knize 100 stran. Ničím mě nezaujala,bohužel nedočetla jsem.

02.09.2021 1 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Dobrý příběh akorát mi vadilo dlouhé popisování výslechů svědků. Jinak příjemná detektivka. Doporučuji.

19.08.2021 5 z 5

Země kanibalů Země kanibalů Mark E. Pocha (p)

Přečteno za dva dny. Takový předvídatelný děj, žádný důvod lámat si hlavu jak, kdo a proč. Pohodové, dovolenkové čtení.

05.08.2021 4 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Hustý, nechutný a strašný... Splnilo očekávání. Ale budu si od autora muset na chvíli odpočinout. Každopádně stojí za přečtení. Doporučuji

01.07.2021 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Nikdy jsem nevyhledávala hororovou literaturu ale zkusila jsem Marka. E. Po hu a nezklamal. Je to tak děsivé, že jednou a dost! Pro silnější povahy.

23.06.2021 5 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Příjemná detektivka, poslechnuto jako audiokniha a namluveno Tomášem Hanákem. Na můj vkus trochu hodně postav, měla jsem problém se zorientovat kdo je kdo a kam patří. Jinak příjemný odpočinkový příběh.

21.06.2021 4 z 5

Vzpomínky kočičího doktora Vzpomínky kočičího doktora Louis Camuti

Moc pěkné krátké příběhy popisuje veterinář při ošetřování svých kočičích pacientů. Pěkná oddechová kniha ke kávě.

05.05.2021 5 z 5

Nick Carter: Největší americký detektiv - Bodnutí dýkou a jiné příběhy Nick Carter: Největší americký detektiv - Bodnutí dýkou a jiné příběhy Nick Carter (p)

Tři povídkové příběhy, oddechové čtení. Četla se mi o poznání hůře než první kniha o Nicku Carterovi. Místy se děj táhnul jako žvýkačka ale stačilo vytrvat. Doporučuji

24.03.2021 4 z 5