vsvobo vsvobo komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Do Jojo jsem se prostě zamilovala. Krásný příběh. Líbí se mi její styl psaní a zápletky. Pokaždé z jiného prostředí a pokaždé skvěle zpracované. Sophie je hrdinka a jen tak na její příběh nezapomenu.

15.04.2016 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Knihy s motivem starší doby, války, židů a podobně mě vždycky dostanou. Nádherně, sice trošku naivně napsaná kniha, ale proč si v dnešní době nepřečíst něco naivního, zamilovaného, krásného, s očekávaným dobrým koncem. Moc pěkné téma a skvělé zpracování!

01.04.2016 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Jedna z nejlepších kriminálek, kterou jsem četla a určitě ne poslední od tohoto autora. Napínavé do poslední chvíle. Těším se na další díly!

23.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zvláštní kniha, a je celkem překvapující, že je to bestseller. Občan jsem se musela vážně přemáhat, abych četla dál. Napětí od druhé poloviny nechybí, to musím uznat. Bohužel jsem si nedokázala oblíbit ani jednu z postav, všichni mě tak děsně něčím vždycky štvaly:-D Každopádně na film se asi podívám, ale knihu určitě pošlu dál.

25.02.2016 3 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Hodně zajímavá, surově podaná kniha. Napětím jsem občas nemohla dýchat. V noci jsem se trochu bála, když jsem si představila, čeho můžou být lidé schopni. Neobvyklý, neohraný námět.

17.02.2016 4 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Kniha mě bavila, odsejpala. Příběh je to vážně šílený. Neskutečné, co některé ženy musejí podstupovat v soukromí a aniž by se o tom kdokoliv dozvěděl. Chvílema mi bylo vážně smutno, chvílema jsem byla fakt naštvaná a hrozně mě štvaly ty děti, jako že nedokázaly pochopit, co jejich máma prožívala a jak musela trpět.

11.02.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Dostala mě! Naprosto mě tahle kniha pohltila a nenechala chladnou až do konce! Je to přesně můj šálek kávy a takových knih bych mělo být víc. Těch myšlenek, životních mouder a věcí k zamyšlení tam bylo nespočet. Úžasné dílo :-)

08.01.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Krásné prostředí, úžasné vykreslení australské zátoky. Do začtení jsem potřebovala sice více stránek než obvykle, ale nakonec to stálo za to a já se ve finále usmívala a plakala radostí a štěstím z toho skvělého, sice očekávaného, ale přesto moc pěkného konce.

24.11.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha mě dostala! Dlouho jsem nečetla nic tak kvalitně napsanýho, propracovanýho do posledních detailů a k tomu tak úžasně nekonečnýho :-) Dávám pět hvězdiček a škoda, že nemůžu dát víc. Každopádně fakt doporučuji a doufám, že autor napíše ještě pár takových knih..

18.11.2015 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Zboňuju tu knížku! Úžasné, napínavé čtení. Líbily se mi dialogy, líbil se mi styl lásky mezi těma dvěma a prostě všechno. Plus dávám postupnému rozkrývání "té" události.

29.10.2015 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Stopadesát stránek a dál už to nejde. Kniha mě vůbec nezaujala a jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale jen půjčila.

22.10.2015 1 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Kniha se mi líbila. Nebyla nic úplně extra. Taková klasika, která nikoho neurazí, ale čtení odsejpá a vy se nenudíte ani u jedné stránky. Špetka napětí, lásky a uvědomění se. Jsem spokojena :-) Plus dávám za neobyčejný neklasický konec :-)

13.10.2015 4 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Ani jsem knihu nedočetla. Kniha je už úplně pod můj věkový průměr a skoro všechno se mi v knize zdále děsně dětinské.. Škoda, námět to byl dobrý... Jen to napsat pro věkovou skupinu 20+.

01.10.2015 1 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Oddechové čtení na nedělní odpoledne pro dospívající slečny.

01.10.2015 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Skvělé čtení! Napínavé, smutné, laskavé, bylo tam všechno :-) Sice tam bylo možné až moc nešťastnej událostí, ale život může být různý...

24.09.2015 4 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Zajimavá kniha, přestože měla spád a četla se rychle, už jsem ji chtěla mít z krku. Něco mě vadilo, možná deprese všechn postav a příšerně depresivní atmosféra celé knihy. Ale i přesto dobře napsaná detektivka.

23.09.2015 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Skvěle vykreslený příběh autisty. Líbil se mi styl psaní autorky. Líbily se mi části vyprávěné různými postavami. Ke konci už lehce zdlouhavé, ale hodnotím velmi kladně.

14.09.2015 4 z 5

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

První kniha od Kallentofta a hned mě uchvátila. Zajímavý styl psaní, se kterým jsem se ještě nesetkala. Vtáhnul mě do děje a nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Skvělé!

05.05.2015 5 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Krásná knížka, ale hodně těžká. Několikrát jsem se vracela na stránkách, abych lépe pochopila podstatu problémů, ale i tak jsem byla místy zmatená.

12.01.2015 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Krásná kniha. Donutí člověka k zamyšlení, že nic není věčné a všichni se časem rozpustíme...

16.12.2014 5 z 5