Walking_Floppy Walking_Floppy komentáře u knih

O slůněti, které chtělo usnout O slůněti, které chtělo usnout Carl - Johan Forssén Ehrlin

Vynikající pomocník při uspávání malých dětí. Jemnou sugescí říká dítěti, že je unavené, uvolněné, ospalé, klíží se mu oči. Na cestě ke spánku ho doprovází slůně, které už jde taky spát. Usínací metoda, která u nás zabrala na první pokus, takže nemůžu než doporučit.

08.12.2018 5 z 5

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Začátek pozvolný, pořád jsem čekal kdy se rozběhne nějaká akce. Uprostřed super, pěkně se to zhouplo do dobrodružství a záhadnosti, které známe z předchozí trilogie. Zakončení? Pro mě takové rozpačité, asi bych to tak nechtěl. Celkově mám z knihy takový rozpačitý pocit - je fajn, že příběh z trilogie je rozvedený dál, ale asi mi vadí, že autor pracoval s postavami od Foglara, ale asi to tak úplně neuměl a není to ono. Skoro bych řekl, že Uctívači ginga od Hrnčíře, jsou možná lepší.
Byly tam pasáže, které se táhly a tak jsem neměl nutkavou potřebu číst dál a dál. Zklamání to rozhodně není, ale pár věcí mi tam vadilo a proto nemůžu dát plný počet.

23.11.2018 4 z 5

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Zajímavé čtení. Celou dobu člověk přemýšlí, která pravda je pravda. Má věřit dětem, nebo dospělým? Závěr nabízí řešení a zároveň je otevřený, takže se chce, aby existovalo pokračování. Kdyby bylo, s chutí si ho přečtu.

08.11.2018 4 z 5

Souboj kouzelníků Souboj kouzelníků Christian Jacq

Série jako taková je určitě zajímavá. Ze všech knih je podle mě tahle nejslabší. Těžko říct jestli je to špatným překladem, nebo i v originále autor pořád dokolečka používá řečnické otázky, ale v téhle knize už jich bylo extrémně moc a ke konci to bylo už dost otravné a ději to nepřidávalo. Taky závěr byl velice jednoznačný a lehce předvídatelný. Po prvních třech dílech jsem si říkal, že bych si to někdy přečetl znovu, ale tenhle mě od toho odradil.

05.05.2018 2 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Stará čeština, místy těžká, ale srozumitelná. Příběh krásně napsaný. Po pár dnech jsem se přistihl, že občas přemýšlím v chodském nářečí. Jednu hvězdu ubírám za to, že si Jirásek nedělal moc starosti s historickými fakty - Hančí nebyla Hančí, děti se jmenovaly jinak a bylo jich více, Chodové neměli ve znaku hlavu psa a našly by se další věci. Jinak krásná kniha, stojí za přečtení.

14.06.2017 4 z 5

Avengers Avengers Stan Lee

Tohle mě moc nebralo. Nedá se upřít šikovnost kreslířům, postavy jsou fakt pěkně vyvedené na každém obrázku, ale jako celek to působí přeplácaně, na škodu je podle mě i až moc velká barevnost, kdy jednostlivé stránky splývají v jednu velkou barevnou šmouhu. Kdybych kupoval za vlastní tak bych hodně váhal, jestli to vůbec vzít a po přečtení bych určitě nesáhl pro další. V knihovně jsou k dispozici i další díly série, tak tomu ještě zkusím dát šanci.

27.01.2019 2 z 5

Chumelení Chumelení Jiří Kahoun

Jedním slovem - hrozný. Takovou splácaninu jsem dlouho v ruce neměl. Kratičké příběhy co snad ani nejsou příběhy, protože než se něco stane tak je konec. Snad i dítě z páté třídy by dokázalo sepsat zajímavější příběhy s vánoční tématikou a bohatší slovní zásobou. Přečetl jsem cca třetinu, zbytek už jsem jen tak prolistoval, protože jsem na to neměl sílu. V tiráži napsáno, že pro čtenáře od 7 let. No, tam kde v sedmi věří na Ježíška (jako u nás), to musí být terno. Ještě, že jsme to nezkusili číst před spaním. To by bylo sakra improvizování a kamufláž, aby to neprasklo...

11.12.2018 odpad!

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Krátký, milý příběh s pěknými doprovodnými ilustracemi. Na konci s malou hádankou pro děti, dospělí (snad) pochopí na první přečtení.

23.11.2018 4 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Hodnotím s odstupem dvou týdnů, kdy jsem přemýšlel co mi na té knize vlastně nesedlo. Po dočtení jsem měl takový divný pocit, že jako fajn, něco jsem se dozvěděl, ale...
A to ALE je samotný komiks - obrovské množství postav, takže než se člověk s některou sžije a zapamatuje si jak vypadá, tak už je ta postava mimo hru. A pak ta kresba - postavy jsou si dost podobné, takže jsem se v tom ztrácel a nevěděl kdo je vlastně na scéně, pokud tam zrovna nebylo oslovení.
Takže nakonec jsem si z knihy odnesl vlastně jen informace, které byly v úvodním slovu a v medailonech na konci. Určitě se téma dalo zpracovat mnohem lépe, protože formát a provedení nejsou špatné.

31.10.2018 3 z 5

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Můj dluh z dětství. 30 let ležela v knihovně, zažila několikero stěhování. Kdybych jí přečetl v deseti, dvanácti letech, asi by to bylo fajn a bylo by to třeba na čtyři hvězdy. Dnes bohužel to kouzlo už nemá. Vyprávění se tak nějak vleče, hlavně v první části. Druhá byla už o trochu dobrodružnější a napínavější, ale celkový dojem z knihy vylepšila jen o kousek. Možná je to jen nešikovným převyprávěním (na zadní straně je, že je to zkrácená převyprávěná verze) a v podání jiného překladatele by byla stravitelnější. Takhle je pro mě celkem zklamáním.

27.10.2018 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příjemná jednohubka, všechny bajky moc pěkné. Dost lidí kritizuje Brumbálovy komentáře, mně přišly v pohodě.

29.06.2018 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Druhá kniha od Jiráska v mojí statistice. Těžkopádná čeština, některé dějově zajímavé jiné méně. Čtivé to moc není, tomu odpovídá i čas, než jsem se prokousal na konec (2 měsíce). Mám za sebou i Psohlavce a to bylo něco úplně jiného, přečteno za pár dní. Češtinářsky určitě zajímavé pro školáky, aby si uvědomili, jakou podobu čeština taky mohla mít a kam se za dlouhé roky posunula, ale v rámci povinné četby bych nenutil číst celé - jednu, dvě pro jazykovou ukázku, zbytek převyprávěný do současné češtiny, aby to bylo stravitelné.

29.06.2018 3 z 5

Uličník od Písecké brány Uličník od Písecké brány Stanislav Vydra

Takový strakonický "Malý Bobeš". V pěkném vyprávění podaný příběh samotného autora, popisující nelehké dětství a postupně se zlepšující situaci v rodině během dospívání. Bez obalu podané neduhy tehdejší doby (hospodářská krize, nedostatečná kvalita bydlení, nemoci před objevem antibiotik) a zároveň objevování skautingu, který byl v té době na svém začátku. Od p. Vydry jsem přečetl všechnu beletrii co napsal a tahle kniha se mi líbila nejvíc. Možná i proto, že znám Strakonice a okolí a celá kniha se odehrává v tomto prostředí, takže si člověk dokáže dobře představit místa, která popisuje.

06.05.2018 5 z 5

Firma Firma John Grisham

Kdysi jsem viděl film, který mě hodně chytil. Nedávno jsem si ho pustil znovu a pak jsem si dal knihu. Dá se říct, že to má společnou myšlenku, ale každé je jiné. Řekl bych, že to jak Mitch zvládne situaci ve filmu je lepší řešení než to, jak je to podané v knize, kde mi to přijde trochu nešikovné, protože se stává psancem pro zbytek života.

20.12.2017 4 z 5

Pražské legendy Pražské legendy František Langer

Příjemné počtení o tom jak to asi v Praze mohlo být. Nejvíc se mi líbila o vodě před Ludmiliným chrámem a o Václavově meči. O válečkách je taky pěkná.

01.06.2017 4 z 5

Tos přehnal, miláčku Tos přehnal, miláčku * antologie

Některé se četly skoro samy (kupodivu ty delší), jiné jsem vyloženě přetrpěl (kupodivu ty kratší). Za mě nejlepší Pecháček a Hauserová, nejhorší asi Obermannová.

25.02.2017 2 z 5

Sloup ohně a jiné příběhy Sloup ohně a jiné příběhy Ray Bradbury (p)

Kdysi kdesi jsem četl Kosu. A teď jsem na ní narazil znova v téhle knize. Celkově Bradbury píše úžasně - někdy kolem roku 1989 jsem četl Zahřmění, které bylo i zfilmované. V této knize Je něco slabší něco lepší a mezi nejlepší řadím Další v řadě, Zasažen žárem, Nazdar a sbohem, Skleněná nádoba, Muž shora a Sloup ohně. Nade vším, ale ční Kosa - to je prostě pecka.

05.02.2017 5 z 5

Zlatá jehla aneb Dobrodružství mezi světy Zlatá jehla aneb Dobrodružství mezi světy Julia Golding

Zajímavá myšlenka, ale tak špatně vyprávěný příběh, že jsem knihu nedokázal dočíst. Lehce za půlkou jsem to vzdal. Je to takové zkratkovité - než se nějaká dějová linka stačí trochu rozvinout, tak je rychle useknutá a skáče se jinam. Požitek z četby a příběhu je nula. Už dávno nejsem cílová skupina, ale mám pocit, že by mě to nebavilo ani jako desetiletého.
EDIT: Nakonec jsem se ke knize přece jen vrátil a v rychlosti dočetl - zbytek knihy pokračuje ve velmi podobném duchu a jen potvrdil to, co jsem už napsal.

14.03.2019 1 z 5

Jeho královská maličkost: Děsivě pravdivý příběh Jeho královská maličkost: Děsivě pravdivý příběh Sally Lloyd-Jones

Tohle je fakt špatná kniha. Soupeření sourozenců bude existovat vždycky. Starší asi vždycky bude mít pocit, že ten mladší je víc milovaný a dává se mu víc pozornosti, protože si sám nepamatuje jak to bylo s ním, když se narodil. Ale proč formou knihy podsouvat dětem, že to maličké je něco strašného, co jim jen otravuje život a že je něco víc? Závěr knihy se to snažil vylepšit dobrým skutkem, ale za mě tohle fakt není kniha pro děti. Ani naší malé se nelíbila.

04.03.2019 odpad!

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Dočetl jsem první část a byl jsem překvapený nenadálým ukončením. Říkal jsem si, že to tedy bude asi povídková knížka. Po druhé části jsem pochopil o co běží - zajímavě komponovaný příběh, kde se prolíná historie a současnost. Historie přidává mrazivý nádech tajemna, současnost má v sobě jiskru napětí a zvědavosti, co se to vlastně děje. Po propojení dějových linek vzniká uvěřitelný příběh s dobře vysvětleným rozuzlením, založený na skutečných historických událostech.

03.03.2019 4 z 5