WeeWar WeeWar komentáře u knih

Švábi Švábi Jo Nesbø

Dávám pět hvězd, protože to je z celé série jedna z mála knih, která se dá číst opakovaně po pár letech aniž se musíte hrabošit(ve vzpominkach v hlavě i v knize) v x dějových linkách, minulosti, postavách atpd. Zde je jen jedna celkem slušně zapletená dějová linka. Jednohubka.

19.04.2016 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

MLHA: emzácká human psycho pitva pohodička, tak jak jsme u S.K. zvyklí.

Filmová verze jde do total zmaru - viděno před četbou - wtf shock:)

12.03.2018 4 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

jako pardon, ale tohle ne! Napínavé to je, ale hltat se to fakt nedá, páč občas lítáte ve faktickém vakuu...

Historická záplatka je dejme tomu ok, respektive, proč ne.

Ale všechno ostatní? Na to rozum cinklý bazální znalostí fyziky, geologie, politiky, vojenství, letectví, fungování tajných služeb a já nevím čeho všeho možného, co do toho autor zamotal, fakt nestačí.

Zatím silně nejslabší dílo autora, co jsem četl - paradoxně asi proto, protože se pokusil o svoje nejlepší realistickohistoricke sci-fi (sigma) - další dílo, sangvinisti jsou vlastně stejně úchylní, ale tam jsou úúúúpíři, takže tam to až tak nevadí.

11.03.2018 1 z 5

Firma Firma John Grisham

u mě teda dobrý, fakt jednohubková pohajda, která vás umí odtáhnout od běžných a rutinních činností jako jsou třeba myšlenka na sex, sex, spánek a co horšího, i třeba příprava pracovních podkladů na další den atpd... přeskakoval jsem fakt jen úplně minimálně, fakt v řádu promile až max jednoho procenta, celkový výsledek jsem samosebou tušil, ale též čekal i na zvrat, který tedy jaksi nebyl... ale to neva, i tak je cesta k finále dost zamotaně, čtivě a zajímavě napsaná. Ale že bych tomu dal fiveStar, no to zase nevim. To mi třeba Vyvolávač deště přišel lepší, ale sixStars tu nemáme, takže jen fourStars.

19.08.2017 4 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Po víc než dvaceti letech jsem to přečetl znovu, perfektní počtení.

13.08.2017 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

ani nevim, jestli mam bejt nejak moc nas#anej, ze jsem ten film videl fakt x krat pred tim, nez jsem si to precetl. je to stejny, je to jiny, kazdopadne mam imaginaci ovlivnenou filmem, ale ani mi to vlastne moc neva. Za me je to jasna fajvstars, ale treba je to prave jen tim ovlivnenym vedomim. PS: uz v roce 2006 jsme s kamosema resili, ovlivneni silenostma futuramy, jak by bylo husty udelat moonboard. A tady ta myslenka je jen jako beznej reklamni standard. A fakt uplne nedavno, ale prisaham jeste pred prectenim knihy, jsem ji znova oprasil. all4all.jzdstudio.cz / offer

30.05.2017 5 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Opravdova vedecko-fantasticka/fantaskni kniha. Prislo mi to jako trosku modernejsi verze nejake Verneovky. Ovsem za konec, ktery jsem teda nepochopil, ci v mem kindlu chybi nekolil stran, musim dat jen 4pentagramy. Skoro bych se az pustil do diskuze, co to sakra vubec bylo...

13.04.2017 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

klasicky pekelné dílo...ačkoli jistě platí všemi ochlasty omleté heslo, že chlast je slast, je to taky pěknej průser, když se hladinka člověku vymkne kontrole. A zde je to popsáno více než barvitě.

17.02.2017 5 z 5

Zajímavé, zajímavé, zajímavé. Můj první Muramaki. Bohužel jsem nějak neměl čas, četl to vlastně jen tam, kam i císař..., či těsně před usnutím a tak mi přečíst to trvalo děsně dlouho a mám to tak podvědomě ve vědomí všelijak roztahané a neucelené, škoda. Proto jen ty 4stars.
Ovšem nápad je skvělý, popis prostředí fantastický, až sadisticky detailní, popis myšlenkových toků až realtime precizní.
Chtěl bych to vidět zfilmované, bylo by to slušné artové scífko. Anebo ještě lépe, bylo by fajn, vidět to zpracované jako animák, myslím, že to je přesně práce pro studio Ghibli.

13.02.2017 4 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

hmm, tak zatím nejlepší ze sérky. Bud uz jsem si zvykl, ze obr supakillaherosolder JR, alias filmovej prcek TC, je nesmrtelnej a uvěřitelně neuvěritelnej, nebo je fakt, že tu až zas tak neuvěřitelně hustejch akcí nebylo. Zápletka zapletená víc než slušně, napínavé jak kšandy. Měl jsem tendence přeskakovat některé popisy prostředí a vedlejších dějových linek jen proto, abych se kuafix rychleji dobral konce knihy, finalniho rozuzleni.

Na*ral mě jen nějakej zdejší olle3, co tu napsal spoiler (ano, sice text oznacil jako spoiler, ale to bych musel bejt snad uplne slepej, abych periferne neprecetl, co v tom kratickym spoileru je). Tvl., ja nevim, ale tyhle chytristiky ohledne deje/zapletky/rozuzleni si reste budto s parnerkou/partnerem v posteli, nebo na nejakym soukr. chatu:) !!! Fakt jsem myslel, ze tu knizku zahodim, spalim. Nadaval jsem jak spacek.

21.12.2016 5 z 5

Slyšel jsem Zemi... Slyšel jsem Zemi... Kir Bulyčov (p)

Klasické survival dobrodružné scifi čtení. Příběh i technikálie májí hlavu i patu, postavy i jejich smýšlení jsou uvěřitelné, milé a přátelské:D prostředí je popsáno tak, že číst si knížku v letadle, které zrovna spadlo někde na Aljašce a vy jste pád přežili, mohli byste si klidně říct, že vás vlastně teď čeká možná dlouhá, ale přece jen procházka růžovou zahradou bez trnů.

14.10.2016 5 z 5

Podoba Podoba Tana French

Zápletka vcelku zajímavá, některé scény až děsivé, ale jako celek nevim, nevim, něco tomu prostě chybí. Lepší tři hvězdy.

01.10.2016 3 z 5

Nemravná dívka na vdávání Nemravná dívka na vdávání Miloslav Švandrlík

Za mě dobrý, pobavil jsem se, oddechl si. Trošku jako kdyby to z prkna vypadlo z Ringových Dívčích válek (Pro pana Švandrlíka bohužel, páč Ringa jako člověka fakt nemusím)

01.10.2016 5 z 5

Cesta do země Mašukulumbů Cesta do země Mašukulumbů Emil Holub

Objevné čtení o tom, jak drsné a náročné (finančně, materiálně, organizačně, fyzicky i psychicky) byly výpravy tam, kam se i dnes vypravit na vlastní pěst považuje za téměř šokující, bláznivé, či přinejmenším nezodpovědné dobrodružství.

29.09.2016 5 z 5

Nová studená válka aneb jak Kreml ohrožuje Rusko i Západ Nová studená válka aneb jak Kreml ohrožuje Rusko i Západ Edward Lucas

V roce 2009, kdy jsem to jako novinku louskal v Rakousku na lyžařském zájezdu, to bylo celkem znepokojivé, ale vlastně dobrodružné politickošpionské čtení. Jenže dnes je to v podstatě příručka, průvodce a výkladový slovník soudobé ruské politiky v jednom.

24.07.2016 5 z 5

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

za me jedna z tech nej knih meho detsvi. fakticky ekvivalent k indiankam od Maye, klukovinam od Foglara, ci Dvou divochu od Setona.

cetl jsem i nedavno v dospelosti, furt dobre, ci pusobi jakasi nostalgie, doporucuji jako peknou oddychovku s historicky realnym presahem.

dalsi knihy z cele snad trinactidilne serie mam rozectene po cislo 5., ale uz to proste neni uplne vonco.

Ale tady to je super kinder kniha: hrad, kone, panstvi, pole, mlyny, cikani, mor, vse to slape jak ma.

20.04.2016 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Klasika. Skoro az jednohubka, i kdyz napoprve (20let veku?) to myslim dost drelo. Da se cist vicekrat (ja jiz 3x).

Cerno cerne satiricky "otvirak na oci" vsem reality neznalym milovnikum a obdivovatelum valek, bojuvek, zelene/rude/hnede masinerie a dnes snad i vlasteneckeho a civilizacniho ozbrojeneho boje se vselijakym neradstvem, ovsem jen a vyhradne zpoza monitoru pocitace a v bezpeci domova:)

19.04.2016 5 z 5

Z ohně a noci Z ohně a noci Kevin J. Anderson

Tak čtu to od začátku, vlastně na jeden zátah, což samo o sobě je jakési hodnocení:)

Tohle je teda už pátej díl, tak snad mohu fundovaně hodnotit:

Je to víc než dobrá, nápaditá, mnohovrstevnatá, překvapující, odsejpající, napínavá a já nevím ještě jaká SpaceOpera.

Fakt dobrý, doporučuji.

Ovšem připravte se na to, že některé osoby/dějové linky/kapitoly vám půjdou fakt na nervy!

A ještě více a silněji se připravte na to, že se pos...rete z furt dokola omýlaného předchozího děje - fakt je to napsané i pro ty lidi (jaké, kde se jako berou?), co nečetli předešlé. Bez tohoto nešvaru by to dílo mělo o polovinu méně svazků!

Ale celkově, až na tyhle mouchy, mohu doporučit.

18.06.2018 4 z 5

Ďáblova alternativa Ďáblova alternativa Frederick Forsyth

Perfektní realistická fikce...

13.08.2017 5 z 5

Dejte napít Babinskému Dejte napít Babinskému Miloslav Švandrlík

klasická Švandrlíkovská srandička...tak jako vždycky, některé věty tesat do kamene.

25.04.2017 5 z 5