Mlha přehled

Mlha https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1133/mid_mlha-u39-1133.jpg 4 1390 1390

Povídky a novely série

Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci... výlet na půdu se proměňuje v cestu do pekla... řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje... idylické jezero může být domovem bezbřehého zla... a opuštěný ostrov se stává svědkem toho neúděsnějšího boje o přežití, jaký kdy člověk vedl. Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie...... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Skeleton Crew , 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mlha. Přihlašte se a napište ho.

Jaroushek
05.05.2024 4 z 5

Soubor velmi různorodých povídek. Většina je výborná, některé slabší, jiné i lehce nedotažené, což je dáno i tím, že každá vznikala pro jiný účel (i do časopisů apod.). Celkově je to skvělá sbírka, která baví. Dostaneme se od vesmíru přes nadpřirozeno až po čisté lidské zlo. Nejlepší povídky Zkratka paní Toddové a Jaunt.

Ivan F
27.02.2024 3 z 5

S pánom Kingom sme sa stretli pred viac ako tridsiatimi rokmi a vtedy som k jeho dielu zaujal takmer nekritický, ba priam obdivný postoj. Ak by som túto poviedkovú zbierku čítal vtedy, tak by to bolo na plný počet. Lenže každý vzťah sa vyvíja a od priam zbožňovania všetkého napísaného a obsedantno nutkavého pocitu ihneď vlastniť každú knihu, len čo vyjde z tlačiarne, nuž milý Stephen, naše priateľstvo presahujúce niekoľko dekád, tak ono dozrelo. Verím tomu, že by si sa nad mnohými svojimi poviedkami pousmial (tak ako ja), nad niektorými by si povytiahol obočie, nad inými by si uvážlivo pokýval hlavou a pár z nich by si označil za tie naj. Presne tak to mám aj ja s touto zbierkou obsahujúcich dvadsaťdva poviedok, z ktorých jednu (titulnú) možno označiť za novelu. S chuťou som si prečítal ešte raz Skratku pani Toddovej (ktorú som čítal týždeň predtým v inom preklade) a smelo môžem skonštatovať, že lepšia poviedka v tejto zbierke nie je.

Zhrnul by som to asi takto: kedysi som si sľúbil, že si prečítam všetko, čo pán King napíše a môžem smelo vyhlásiť, že ďakujem za túto zbierku, ale určite sa k nej už ako celku nevrátim. K niektorým poviedkam určite áno, ale bude ich veľmi málo.

nai.ivka
22.02.2024 5 z 5

Povídky jsou super, ohodnotila jsem je od tří vězdiček po pět hvězdiček, tak potom celá sbírka by vyšla na čtyři hvězdičky, ale přidávám i pátou za poznámky, které se mi taky moc líbí. Ten chlap dokáže do mrtě vytěžit cokoli ze svého života a cokoli se kolem něho šustne a když přidá fantazii, tak to nemá chybu. Nejradši bych dávala plný počet hvězdiček úplně na všechno.

Knižní novinky (45. týden)

07.11.2021

Knižní novinky (38. týden)

19.09.2021

Ocenění knihy (1)

1986 - Locus Awards (Collection)

Kniha Mlha v seznamech

v Právě čtených31x